Sató Ičiró si na nižší střední škole prožil období mladických fantazií a velice vážných deziluzí o svém nadpřirozeném původu, za což byl ostatními dětmi šikanován. Teď nastoupil na vyšší střední a za každou cenu se snaží být normálním studentem. Naneštěstí pro něj ho ovšem učitel požádá, aby se ujal spolužačky, která trpí stejnými symptomy jako kdysi on... (Animefest)

Tom_Lachtan

Tenhle film neví, co chce být, jestli anime dramatem o dospívání ve světě, který má jen málo pochopení pro ty ´divné´, nebo jen lehkou romantickou komedií, docela zajímavě oděnou do hávu světa těch, kterejm už z mangy a anime šplouchá na maják. Tak jako tak, tahle nevyhraněnost filmu dost škodí, protože oba směry mají odlišnou atmosféru a snaha o jejich propojení nefunguje a tříští to, co je tu dobré (byť si tak úplně nejsem jistej, co tu vlastně dobrýho je), prostě si film sám sobě podráží nejen nohy, ale i ploutve, pařáty, chapadla, nebo cokoliv. Dobrý, ale mohlo bejt mnohem lepší a dramatičtější, takhle ani nemá cenu mluvit o kladech. Howgh. ()

TomX2

Pre človeka, ktorý už predtým videl Chuunibyou toto anime nič nové neprinesie, no sadlo mi to o niečo viac. Príbeh je o niečo vyspelejší (ale stále detský), než u Chuunibyou, téma šikany tu má celkom dôležitú rolu. Animácia a hudba je výborná, postavy sú sympatické, príbeh je zaujímavý a sem tam sa divák aj zasmeje. Určité poteší aj relatívne krátka minutáž. Prvá polhodina ma bohužiaľ až tak nebavila a záver ma mierne sklamal, no aj tak sa jedná o celkom solídnu záležitosť. ()

Hromino

Ach, nebýt toho konce… nebýt toho konce, mohlo být mé hodnocení o jednu, možná i o dvě hvězdy vyšší, žel co naplat – když si tvůrci řeknou, že do té doby zajímavě se rozvíjející neveselý, střízlivý, krásně atmosferický příběh o školní šikaně a snahách o její nápravu rychle zakončí nabubřelým, přehnaně sluníčkovým koncem, který z hlavních postav udělá idioty, z diváka se pokusí akorát vyždímat emoce a uvést jej v přesvědčení, že kopa patetických keců a jedna pusa dokáže rázem vyřešit všechny problémy a zamést s celou šikanou…, nemůžu bohužel pomýšlet o vyšším hodnocení. Je to opravdu škoda, neboť s výjimkou maličko těžkopádného začátku šlo do té doby o velmi slušnou podívanou, navíc s pěkně vyladěnou audiovizuální stránkou, jen opravdu škoda toho konce, jehož podobu si dokážu vysvětlit jen tak, že tvůrci zjevně při vymýšlení scénáře uvízli na mrtvém bodě a nevěděli, kam příběh dál posunout, až jeden z nich navrhl: „Hele, už jsme na tom se stopáží přes hodinu, tak se s tím už nebudeme párat. Prostě to ukončíme. Prostě tam hodíme nějakou těžce vypjatou scénu. Prostě to uhrajeme na emoce. Prostě to na diváka určitě zabere a odpustí nám to.” Nezabralo, neodpustím vám to. Osvětlení rodinného zázemí Rjóko proběhlo „jen tak mimochodem, aby se neřeklo”, scéna na střeše byla na jeden veliký facepalm, chování třídního učitele taktéž, peripetie s partou zlomyslných spolužaček vyšuměly úplně do prázdna a zcela sluníčkový konec pochoval většinu mých pozitivních dojmů. Obrovská škoda promarněného potenciálu. Nad tím budu asi ještě nějakou dobu truhlit. Bohužel, ve výsledku jen silné 2*. ()

Tichošlápek

Velmi dobře zpracovaný film, který poukazuje na situaci v Japonsku, kde je příliš vysoký nátlak na místní společnost ohledně výkonu, řádu, respektu či pravidel. Následně určitá skupina toto tempo nezvládá, tak se uzavře či dokonce raději žije ve své realitě. Toto je případ hlavní holčičí postavy, která se drží své fantazie velmi věrně. Jsou zde prvky šikany, kde vidíme, jak lidé, co se něčím liší, mají velké problémy s ostatníma. Nechybí zde i komediální a romantické prvky, které tento film zpříjemňují a konec je takový, jaký má být. :-) Co asi musím vytknout (což nejsem jediný), je stavba z lavic :D . Vím, že to má člověk brát s nadhledem a jako efekt to působí na jednu stranu dobře a fantasticky, ale reálnější pevnost by působila v tomto filmu lépe. Silné **** ()

Terezinka198

Nevyřčené pravidlo společnosti: "Cokoliv jiného musí být zničeno. Kdokoliv se odlišuje od ostatních, od stejné masy, musí být umlčen." Nemusí to být jen v Japonsku, kdekoliv ve škole i ve společnosti se to děje. Někde veřejně, jinde skrytě. Až na ten lehce "střelený" konec to byl hezký film. Animace i hudba byly pěkné. ()