Pútnik - najlepší príbeh Paula Coelha

• Česko Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha (viac)

Paulo Coelho je jedným z najznámejších a najpredávanejších spisovateľov všetkých dôb. Predalo sa cez 165 miliónov výtlačkov jeho kníh. Coelhovy romány boli preložené do 80-tich jazykov a publikované vo viac ako 150-tich krajinách. Ale jeho dospievanie nebolo tak priamočiare a ľahké ako súhrn jeho spisovateľských úspechov. Coelhova mladícka bilancia by znela: pokus o samovraždu, tri pobyty v ústave pre duševne chorých a tvrdé strety vo všetkých predstaviteľných konfliktov.
Rebelskú mladosť prežil v Brazílii v 60. a 70. rokoch, teda v priestore času stojacom medzi dobrom a zlom. Nepochopený chlapec a rebelujúci mladík sa zmenil v muža, ktorý si ide za svojim snom: stáť sa slávnym a uznávaným spisovateľom. Film Pútnik- najlepší príbeh Paula Coelha hovorí o úžasnej životnej ceste Paula Coelha, na jej konci sa stal rozprávačom príbehu, ktorý fascinuje milióny čitateľov.
Hlavným zdrojom inšpirácie pre romány Paula Coelha je jeho vlastný život. Autor knihy Pútnik z Compostely (Mágov denník) a Alchymista, je bezpochybne celosvetovou celebritou, ale len málokto vie, že príbeh jeho života je lepší ako fikcia. Paulo flirtoval so smrťou, unikol z hranice, za ktorou je už len šialenstvo, experimentoval s drogami, prežil muky, trpel a radoval sa z lásky, spoluvytváral históriu brazílskeho rokenrolu, ale predovšetkým sa nikdy nevzdal svojho najväčšieho sna: triumfovať ako spisovateľ. (Barracuda Movie)

NinadeL

Brazilský biopic o národním hrdinovi, jehož věhlas překročil hranice své země. Problém je, že nároky na takový biopic jsou v každé zemi jiné a ani globální čtenáři, kteří na Coelha nedají dopustit, se nemohou shodnout na tom, jaký druh filmu by ocenili nejvíce. Toto jsou jen žánrové obrazy a úseky ze života, které se ztrácí kdesi na půlcesty mezi fikcí a novinářskou glosou o někom, kdo získal cenu za literaturu. ()

filipvrbik odpad!

S prominutím naprosto nekoukatelné cosi, co šlo úplně mimo mě. Ukázkový příklad jak netočit životopisné filmy. Popisuje to zaráz tři fáze života a je to naprostý chaos, snad úplně všechno včetně kamery je tu špatně- pouze zcela nepovedený pokus o umělecký film, bez špetky humoru, smyslu a vůbec. Duševně chorý byl zjevně štáb, který to natočil...0% ()

Mia...

Četla jsem Mágův deník, četla jsem i Alchymistu i spousty a spousty dalších jeho knih. Alchymista se pro mě stal něčím jako osobní Biblí. A i přesto musím říct, že tehle film je vážně celý špatně, dle mého názoru. Šlo by to natočit mnohem, ale mnohem lépe. Věčné střihy skákající z jedněch let do druhých jsou velmi rušivé a zcela zbytečné. Neztrácela jsem se v ději, to ne, ale zkrátka bylo to zbytečné a nenechá to diváka se vžít do jeho přítomné situace a unášet se dějem. Neskutečným zklamáním je (a to jsem předem věděla, že to tak má být), že cesta do Santiaga byla téměř přeskočená. Právě tam Paulo zažil vše, co dalo podnět k té knize. Kdybych knihu Mágův deník nečetla, jako divák bych úplně vyhořela, nevěděla bych, co byl ten meč, obrázek psa ve vizích v té zřícenině cestou, nevěděla bych nic. Jsem vážně zklamaná, jeho život má tak obrovský námět na film, stejně tak každá jeho kniha ... tak proč, sakra, takhle? Taková škoda! ()

slunicko2

Film jako nepodařená ilustrace knihy. 1) Mohu se vyjádřit zdvořile a velmi zdrženlivě - tvůrci filmu vnímají Coelha jinak než já. Jeho Alchymistu kladu někam k Exupéryho Malému princi. Film udělal z velkého a přesvědčivého mága tuctového hippíka. Nevím, jak moc je tento obrázek věrný, ale rozhodně to není můj obraz Coelha. 2) Ani trochu jsem necítil duchovnost a genialitu, kterou jsou jeho knížky prodchnuty. Snímek prostě zobrazuje lehce vyšinutého hippíka "na cestě". Takových byly a jsou statisíce, možná milióny, ale Coelho je jediný a jedinečný. Toto poznání film zprostředkovává pouze odkazem na množství vydaných knih. 3) Hezký 22letý Ravel Andrade (mladý Coelho) už věci moc nepomohl. 4) Ale to základní poselství je nádherné: Když něco chceš, celý vesmír se spojí v tom, abys toho dosáhl. ()

Frajer42

Pokud člověk nemá z psacího stroje Paula Coelha něco načteno a o jeho životě cosi málo nastudováno, tak se bude v ději zajisté ztrácet a zhlédnutí tohoto snímku je pro něj zcela zbytečné. Pravděpodobně budou tito diváci Paula vnímat jako psychopata, což je pravda jen do určité míry a z určitého úhlu pohledu. Já jeho tvorbu zbožňuji, takový Alchymista je v mých očích určitě pomyslné number one. Takový návod, jak si uspořádat život, jak dosáhnout svých cílů a být šťastný, o což jde především. Jedni ho milují a druzí jej nenávidí. Řečí čísel a statistik je, bez jakýchkoli spekulací, Paulo jeden z nejslavnější autorů současnosti, tudíž si svůj film určitě zasloužil. Tedy, zpátky k filmu. Z mého pohledu se jednalo o velice solidní životopisný snímeček. V necelých dvou hodinách bylo vyřčeno to nejpodstatnější. Tyhle skoky v čase byly z mého pohledu určitě vítaným krokem, který rozhodně napomáhal lepšímu vyznění příběhu, protože naprosto krásně všechno se vším korespondovalo. Herci byli vybráni velice slušně, dokonce se sobě jednotlivé verze Paula celkem podobaly. Z mého pohledu není moc co vytknout. Je to poutavý příběh o člověku, který přesáhl svůj dětský sen. Nejenom, že se stal spisovatelem a našel smysl a náplň svého života, ale svými díly pomohl najít smysl života i některým svým čtenářům. Osobně jsem si zatím z každého jeho díla něco odnesl do života s sebou. Pokud jste zatím s jeho díly neměli tu čest, tak je tímto vřele doporučuji. ()