Vo vojne našli jeden druhého. A keďže hľadali ďalej, našli aj lásku. Aj uprostred vojny môže rozkvitnúť láska. Toto je skutočný príbeh, ktorý sa odohral počas prvej svetovej vojny v severnom Taliansku. Spojené štáty ako aj iné krajiny vysielajú do ťažko zdecimovaného kraja oddiely Červeného kríža, ktorých súčasťou je aj mladý Ernest Hemingway. A nebola by to duša rebelujúceho búrliváka, aby sa nevydal na vlastnú päsť ako reportér do talianskych zákopov v honbe za skvelou reportážou. Následkom je však zranenie a ambície vystrieda realita nemocenského lôžka. Ernestovi hrozí amputácia a ako a zdá, taliansky doktor Caracciola nemá veľmi záujem vyčkávať s hojením. Zdá sa však, že s infekciou si bude vedieť poradiť oveľa lepšie šarmantná Agnes von Kurowska, ktorou je mladý Ernest doslova očarený. Nasledujúce dni budú mať rozhodujúci vplyv pre Ernestov život. Niet totiž veľa času a on chce tak veľmi zaujať krásnu Agnes, o ktorú sa zaujímajú aj iní muži. (STV)

Anderton

Absolútne priemerné a sterilné, od Attenborougha sa čakalo viac, asi ho tlačilo štúdio. Vzhladom na námet mohla vzniknúť nezabudnutelná oscarová klasika, takto sme svedkami iba jednohubky na nedelné popoludnie. A viac si to užijú určite ženy. Ešte že sa toho Hemingway nedožil, asi vedel, že treba odísť z tohto sveta skôr, ako začnú filmári brať jeho meno nadarmo. ()

Hapretor

Dějově utahané. Bohužel tady Buldogová vypadá o dost staře než Oudonnel, takže Oudonnel na mě působí jako mladý, trapný, nevyskákaný péro, uhlazený ksichtík a gelman a ne, jak se o Hemingwayovi traduje - ostřílený, drsný dobrodruh, který své romány psal dle svých vlastních zážitků. (i v tak mladém věku bych si ho tedy představoval úplně jinak). Obsazení mi prostě nesedlo. ()

NinadeL

Slaboučké. V 90. letech snad atraktivní romance na téma Hemingway a Agnes von Kurowská, ale dnes už jen vzpomínka na roky, kdy tak seriózní téma dávali takovým jako byl Chris O'Donnell nebo Sandra Bullock. Lépe čas věnovat románu Sbohem, armádo nebo jeho první adaptaci s Gary Cooperem z roku 1932. U těchto dvou počinů je totiž kvalita zaručena. ()

Arsenal83

Film je obyčajným romantickým rozprávaním zo života. S tým, že Ernest Hemingway to napísal ďaleko lepšie, než je to natočené. Ale nevadí. Čo mi vadí je ale hlúposť ľudí, ktorí si dovoľujú niečo komentovať a pritom sa ukáže len ich bezbrehá stupidita. Taký užívateľ Hapretor napríklad kritizuje, že Sandra Bullock vyzerá oproti O'Donnellovi staro. Vraj proti nej vyzerá ako mladík... Nuž áno, veď celý film je presne o láske mladíka k staršej žene a taký je aj knižný príbeh Hemingwaya. Zdá sa, že zas niekto nevidel film, nečítal knihu a napísal tu pár grcov. ()

Pohrobek

Jak rád bych viděl Vidorův A Farewell to Arms! Proto jsem si docela rád dal tenhle remake, něco na způsob předkrmu (Umím být trpělivý.). No, a protože o Chrisi O'Donnellovi i Sandře Bullock nemám příliš valného mínění, dalo by se říci, že jsem vědel, do čeho jdu. Povedlo se. Hlavní představitelé jsou nesnesitelní v mezích únosnosti a občas na vás dýchne trošku pravého Hemingwaye. Jako předkrm dostatečné. ()

• V roce 1954 získal Ernest Hemingway Nobelovu cenu za literaturu. Ve svém nejlepším románu "Sbohem armádo" se nechal inspirovat svými zážitky z Itálie v době první světové války. Byl čtyřikrát ženatý a v roce 1961 spáchal sebevraždu. (Rodriguez)
  • Dlouhá a významná kariéra Agnes von Kurowské u červeného kříže pokračovala až do konce druhé světové války. Do svých 36-ti let zůstala neprovdaná, dožila se věku 92 let. (Rodriguez)
  • Film je věnován vzpomínce na Henryho "Harryho" S. Villarda (1900-1996). (Rodriguez)