Eddymu je štyridsať, práve ho prepustili z väzenia a okrem toho, že patrí do čeľade drobných zlodejíčkov, nie je ničím zaujímavý. Jeho kamarát Osman býva v karaváne, má šikovnú sedemročnú dcéru, ženu v nemocnici a žiadne peniaze,  s ktorými by rodinu zabezpečil. Keď Eddy v televízii uvidí reportáž o smrti Charlieho Chaplina, dostane brilantný nápad, ako vyriešiť neradostné vyhliadky všetkých zúčastnených. Otázkou je, či únos Chaplinovej rakvy nie je až príliš geniálny na to, aby ho pochopil i niekto iný. (Film Europe)

Vesecký

Mně se ten film líbil moc. Případ zmizení rakve Chaplina ve své době skutečně vzbudil rozruch, dobře se na to pamatuji. Vůbec jsem se však nedozvěděl, kdo za tou krádeží stál ani jak to dopadlo. Bláznivý nápad kámoše Freddyho, který v dobré víře chtěl pomoci kamarádovi, samozřejmě je nutno odsoudit jako zločin. Ale jde-li o to pomoci rodině, která v nouzi potřebuje peníze, které nikdy nemůže vydělat, pak to lze brát jako výraznou polehčující okolnost. Nakonec ti dva chlapi nikomu neublížili ani nikoho neokradli (i když už bylo namále), měli na triku jen hanobení mrtvého těla. A rodina Chaplinových byla natolik solidní, že dokonce nešťastné rodině pomohla, aby se máma mohla vyléčit z artrózy... ()

MickeyStuma

Další příběh z řady tématu o nemocném člověku, kterému pojišťovna nechce proplatit léčbu a tak se přímý příbuzný snaží peníze nějak sehnat. Sice se jedná o drama, ale mající lehký komediální podtón. Napadlo by někoho ukrást rakev Charlieho Chaplina ze hřbitova, který nedlouho předtím zemřel a požadovat výkupné? Dva kamarádi, do něčeho takového šli a to jenom proto, aby jeden z nich získal patřičný obnos na operaci své ženy. Benoît Poelvoorde a Roschdy Zem v hlavních rolích, kteří sice jsou zárukou filmové zábavy, ale v tomto případě přeci jen poskrovnu. Děj se bere plně vážně a s nadhledem zároveň. V úsměvných situacích se tedy bránice nijak zvlášť nerozvibruje. Takže v jistém smyslu vcelku zklamání a to z obou směrů. Jak z pole dramatického, tak i komediálního. Vlastně to celé vypadá, jako by se tvůrci nemohli rozhodnout. Po divácké stránce tedy slabé, ale jako pocta Charliemu Chaplinovi to však kupodivu působí dobře. Snad na tom má podíl i přímá účast Dolores a Eugene Chaplin. ()

Saintcrux

Film, ktorý má zobrazovať skutočnú udalosť. Príbeh sa ale v realite odohral dosť odlišne . Čo je na škodu. Divákov by určite zaujímal skutočný motív a skutočné postavy príbehu. Režisér sa inšpiroval len myšlienkou krádeže rakvy a niektorými detailami reality, pridal tam vlastný pátos, svoje postavy a ich motív. Okorenil to krásnou hudbou a peknými zábermi a vznikol celkom podarený a milý film Cená slávy. ()

Majkak

Příběh hraje na tradiční sociální strunu, naštěstí docela sympaticky udržuje balanc. Nevydírá a ani ty dva kumpány nijak mimořádně neomlouvá. Beauvois má rád lidi a chytře využívá pohled pobaveného nadhledu. Divák se rozhodně nepodléhá záchvatům smíchu, jen se tak jemně baví lehkou nadsázkou. Tuto atmosféru velmi vydařeně podtrhuje i sympaticky vybraná hudba. Benoît Poelvoorde i Roshdy Zem vkládají do své role přesně onu zranitelnost lidské existence, co neumí používat ostré lokty a jen tak nesměle pošilhává po trochu příjemnějším životě. ()

mchnk

Příběh dvou životních kamarádů, jejichž vize budoucnosti, podpořená velice podivnými nápady, skutečně připomíná grotesku. Je v tom vše, dva komici, mající více štěstí než rozumu, šílená situace, legrační humor a také nalezení tíženého štěstí v každodenní skromnosti života. Kvalitně natočený i sehraný nenáročný snímek, možná trošičku nedotažený, hudba pro mě zbytečně velkolepá, ale celkově velmi povedená a zábavná podívaná. [Filmový Klub Citadela-Litvínov]. ()