Seriál inspirovaný mangou přináší pohled do zákulisí divadla kabuki, jehož mladí protagonisté prožívají své lásky. Ústřední postavou je Kawamura Kyonosuke, který pochází ze staré šlechtické kabuki rodiny. Jeho ale rodinný odkaz nezajímá prakticky až do chvíle, než pozná dívku, která na rozdíl od něho starou formu divadla miluje. Fakt, že ona již přítele má, a následná žárlivost způsobí, že i v něm se probudí vášeň pro umění. (ainny)

loveless

Tenhle seriál je jedním z mála Japonských seriálů, které se mi líbily opravdu od začátku až do konce. Nemá takovou tu počáteční fázi, kdy si musíte zvykat a oblíbit si postavy a říkáte si, jestli se vůbec dál koukat, než vás to doopravdy chytne a nepustí. Hlavní herecká trojice je moc hezká a navíc i milá a vůbec ne špatně hrající. Pro mě první setkání s kabuki. Příjemná změna, toto dorama obsahuje pouze minimální množství slz a ani hlavní hrdinka není ufňukaná chudinka. Líbilo se mi, tečka :) ()

Zíza

Přeloženo. (Po druhém zhlédnutí jsem musela zvednou hodnocení na 4*. Asi co na tom mělo největší podíl, byla geniální hudba – naprosto vystihovala situaci a bylo vidět, že si s ní pan skladatel opravdu vyhrál a seriálu to dodávalo nový švih. Příběh není nejhorší, ani herecké výkony nejsou špatné. Kabuki v tom samozřejmě moc nehledej, je sice pravda, že vám to možná předá nějaká pravidla, „rodinné tradice“ a tak, ale pořád jsou jen herci, nikoliv herci kabuki, čili samotné představení kabuki vypadá trochu jinak, než nám ho tu předvádí. Jenomže na seriál se spíš kouknou laici, kteří o kabuki třeba ani neslyšeli, takže je všechno v pořádku a vše naprosto přesvědčivé. Je to příjemná romantika z japonské střední okořeněná již výše zmiňovaným světem kabuki a různými proradnostmi. Poslední díl je na můj vkus sice až moc plný flashbacků a je mnohem více naivnější než díly předchozí, ale i tak to nekazí dojem z celého seriálu. Je to sice se středoškoláky, ale naštěstí se tentokrát zaměřujeme spíš na jejich život mimo školu, což může být v rámci žánru příjemně osvěžující. Určitě bych se toho nebála a seriál zkusila, pokud máte chuť na něco odpočinkového, se zvraty, které nebolí, a kde je jeden z nejlepších seriálových tatínků, kterém jsem za dobu, co koukám na seriály, měla tu čest poznat.) ()

Tsuki

Jsem trochu zklamaná. Ne že bych od tohoto seriálu čekala mnoho, ale přece jenom jsem si představovala, že neznalého diváka o něco víc seznámí se světem kabuki. Tak to totiž od prvního dílu působí. Dokonce se tam hned na začátku objeví sám herec Ičikawa Ennosuke IV (herec z rodiny kabuki) jako vypravěč a tak divák nabyde dojmu, že právě on bude seriálem provázet a třeba doplňovat nějaké informace. Ale opak je pravdou - objeví se tam v první chvíli jednou jedinkrát a pak už nikdy víc. Přesto prvních pár dílů dělá dojem, že si seriál dal za cíl diváka obeznámit s nějakými praktikami a tradičními divadelními hrami či výstupy a jednotlivými rolemi. Ale velmi rychle se od toho upustí úplně a nakonec je to opravdu jen čirý romantický příběh o milostném trojúhelníku středoškoláků. Navíc nebýt toho, že je to na pozadí kabuki, tak je to vlastně příběh dost tuctový. Dělá to dojem asi jako Hana Yori Dango (a to mám Hana Yori Dango ráda), jen v horším provedení a tvářící se, že si to hraje na něco jiného, jen protože je tam kabuki. Postavy mě svým chováním chvílemi iritovaly. Dokonce i hlavní postava Kjónosuke, kerou hraje Tamamori Júta a která je tam nejsympatičtější a nejvíc konzistentní, se na konci zachová způsobem, který k té postavě moc nesedí. Ke konci to opravdu dělá dojem dost vyumělkovaného melodramatu. Za mě však nejvíc kazí dojem herec Nakajama Júma v roli Hirokiho (Ičiji). Jeho výkon je strašně toporný a bohužel má ještě tu smůlu, že hraje postavu, která neustále jako korouhvička mění chování a svá rozhodnutí, takže divák neví, co si o tom má myslet. V jeho podání pak tahle postava působí neuvěřitelně nesympaticky a uměle. I když si odmyslím své nenaplněné očekávání, že se něco přiučím o kabuki, přesto to musím jako romantický středoškolský příběh hodnotit pouze jako průměr. Chemie mezi postavami prostě nefunguje. V tomhle žánru se najde mnoho jiných lepších japonských seriálů. ~(3,1)~ ()