Nejlepší recept

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Paineol resipi (viac)

Tři generace kuchařů spojují kulinářské kořeny a respekt k tradičním pokrmům. Zatímco láska k jídlu muže doprovází celý život, jejich rodinné pouto narušila dávná křivda. Díky kuchařské soutěži, ve které tajemství rodinných receptů připomene dávno zapomenuté rodinné vazby, k sobě muži opět najdou cestu. Soutěž o titul šéfkuchaře se stane až druhořadým bojem – jídlo ve filmu figuruje především jako jakýsi univerzální jazyk, jenž dovede znepřátelené příbuzné k usmíření. Asijské melodrama z kuchyně proto přináší nejen řadu gastronomických pochoutek, ale také pohled na kulturní odlišnosti a sílu rodinných hodnot. (Febiofest)

Lenchik

Pre mna velke prekvapenie a najlepsi film Febiofestu 2015!! Dakujem kolegom, ze ma vytiahli do kina prave na toto! Velmi citliva rodinna drama spojena so sutazou o najlepsieho sefkuchara odohravajuca sa v dychberucom, uponahlanom Sanghaji. Mile, vtipne, vygradovane, co viac dodat:) ()

Tess92

Tohle mi vyloženě sedlo. Úžasná pastva pro oči, žaludek by to taky snesl. Zápletka samozřejmě není nijak originální nebo nepředvídatelná, ale opravdu se mi na to hezky dívalo. Ačkoli nejsem na dojáky a romantiku, tak mi v závěru pár slz ukáplo. Po dlouhé době jsem viděla něco, co se mi opravdu líbilo. ()