Životopis Stephena Hawkinga

• Česko Příběh Stephena Hawkinga (viac)

Představíme vám výjimečný příběh o nejslavnějším žijícím vědci světa, který vám zcela poprvé přiblíží on sám a jemu blízcí. Získáte jedinečný přístup do soukromí Stephena Hawkinga a vypravíte se na intimní a dojemnou cestu do jeho světa, a to jak minulého, tak současného. Tento inspirující portrét věhlasné osobnosti vám představí jeho neuvěřitelný osobní vývoj z dítěte potýkajícího se s neúspěchy po génia s doktorátem, avšak zároveň s diagnózou amyotrofické laterální sklerózy s prognózou dvou let života. Navzdory tomu všemu Hawking ovlivnil nám známou vědu. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Stephen Hawking dokázal jednu úžasnou věc. Podobně jako Albert Einstein zařídil, že se o vědu začalo zajímat více lidí. Navíc Hwkinga znají i lidé, kteří jinak o vědě neví prakticky nic. Mě, stejně jako geniálního vědce, nejvíc zajímá právě vesmír, tím je mi tento člověk bližší o to víc. I tím, jak ač nemocný a upoutaný na vozík, stále dokázal vymýšlet teorie a pracovat. I když si osud vymýšlel stále větší a těžší překážky, pokaždé se vymyslelo, jak je překonal. Líbí se mi fotografie z dětství - působí to autenticky, i to, že je Hawking sám vypravěčem. Dozvíme se také něco z jeho soukromí, na nic si nehraje, všechno říká na rovinu a přitom se dozvíme i věci, u kterých by mohl říct, že do toho nikomu nic není. Je to skvělý dokument a těším se na další dokumenty, na jejichž tvorbě se tento vědec podílel. ()

baribal

Konečně trochu více členů Stephenova okolí, dokument ne tolik o fyzice, ale více o samotném Hawkingovi. Konec dokumentu překvapivě i trochu vtipný s Jimem Carreym. Bohužel autor nejde více do hloubky a pohybuje se pouze na povrchu Hawkingova života, což pozná každý, kdo si Stephena vyhledá na wikipedii. Mimo vše by mě dost zajímalo jak se Hawking směje.. jestli musí použít klávesovou zkratku "dvojtečka + déčko" nebo jestli prostě klikne na "smích". ()

Marze

V úvodu se seznámíme s dětstvím Hawkinga. Zazní věta "stále se koukal do vesmíru a nemohl pochopit, jak může něco nemít konec" a to nám naznačí a navnadí , jakým směrem dokument půjde dál. Až k mluvčímu, který artikuluje ty nejsložitější myšlenky. Věnovat studiu na vysoké škole hodinu denně to se to studuje. Škoda že už si nesplní svůj sen dostat se do vesmíru, který mě na dosah. Jeho kniha se stala největším bestselerem všech dob proto, že se u něj křížila analytická a filosofická mysl. V dokumentu komentuje i film, který o něm byl nedávno natočen. V posledních letech života se stal popkulturní celebritou a věnoval se společenskému životu v talk show a před plnými přednáškovými sály. ()

kaylin

Myslím, že sama skutečnost, že se Stephen Hawking dožil tak požehnaného věku (už je mu přes 70 let) je zázrak. Jako kdyby jeho život mohl skončit kdykoli, protože s jeho nemocí se to mohlo stát skutečně kdykoli. Je tady a mohl dát světu neskutečné myšlenky. Že by osud? Nebo předurčenost? Je to jedno, protože na tom nesejde. důležité je, že se to stalo. "Hawking" je autorizovaný a Stephenem Hawkingem vyprávěný životopis. Nic víc. Jsou zde momenty, které nemusí být pro všechny hezké, ale k jeho životu patří. Není to skvělý dokument, ale myslím, že se hodí dovědět o tomto člověku trochu víc. ()