Atlantída

• Veľká Británia Atlantis
Veľká Británia, (2013–2015), 19 h 50 min (Minutáž: 45–90 min)

Mark Addy, Jack Donnelly, Robert Emms, Aiysha Hart, Sarah Parish, Jemima Rooper, Juliet Stevenson, Amy Manson, Ken Bones, Peter De Jersey, Alexander Siddig (viac)

Jason sa vyberie hľadať svojho otca, ktorý sa stratil na jednej zo svojich výprav. Keď sa ponorí hlboko pod morskú hladinu, stane sa čosi zvláštne, dostane sa do vodného víru a vyplaví sa na pobreží akejsi starovekej krajiny. Prenasledujú ho vojaci, no zachráni ho okoloidúci, mladý matematik Pythagoras, ktorý býva v dome s bývalým hrdinom Herkulesom. Zistí, že miesto, kde sa ocitol, je antické mesto Atlantída, kde sa narodil a veštba mu predpovedá, že je predurčený stať sa jeho záchrancom. (STV)

venalce

Krásná, byť poněkud bezduchá podívaná. Ne, vážně, je to krásné na pohled, scenérie, kulisy i kostýmy jsou úchvatné, ale je to jen pozlátko na povrchu. Příběh je jedno velké klišé viděné snad už milionkrát, postavy odpovídají zažitým archetypům až příliš, jako by se jednalo o seriál pro děti. Ale pokud toužíte po nenáročné pohádce, která je zároveň pastvou pro oči, je pro vás Atlantis tou správnou volbou. Jen hloubku od toho nečekejte...ani náznakem ne. ()

sir-dave

Oh Mon Dieu! Z Robertha Baratheona, kdysi krále Sedmi království, je špekatý Herkules nastěhovaný spolu z ostatními mytologickými a reálnými! postavami v bájné Atlantidě. Je to klasická televizní zábava jako zmíněný Herkules nebo Xena v modernějším kabátku. Časem se tomu přijde na chuť a jako odreágovačka to poslouží dobře. (hodnocení za 1. - 2. sérii - konec) ()

Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 21 Dokoukáno: 3 Zahozeno: 13+1_Vypadalo to docela zajímavě. První díl docela i ušel, ale pak se to pokazilo a hrůza děs. Většina dílu o ničem a takový třetí díl s přeskakováním krávy to byla hrozná trapárna na kterou se nedalo koukat. Nejdřív jsem si řikal, že to bude lepší jako Sinbad, ale nakonec daleko horší. 40% ()

topr harley

Nevím co na tohle říct. Moje pocity jsou značně rozporuplné. Na jedné straně je to skvělý námět pro seriál, který přesně já vyhledám. Na druhé straně je z každého záběru vidět levnost, postavy jsou až na malé výjimky naprosto nesympatické a nevěřím jim jediný dialog. proto zatím dávám tři hvězdy a na konci série se uvidí. Ale určitě seriálu nepředvídám dlouhou budoucnost. ()

Thomm odpad!

Tak tahle Atlantis měla zůstat navěky ztracená někde pod oceánem. BBC by ušetřila spoustu peněz za speciální efekty a já bych ušetřil spoustu času, co jsem strávil sledováním týhle příšerný hovadiny. Tady je špatně úplně všechno - scénář, dialogy, hudební doprovod... Co bych ale vyzdvihnul jsou herci, a to úplně všichni. Ať už je to hlavní trojice, královna, princezna, věštkyně, nějaká krůta pobíhající po náměstí nebo kutálející se pomeranč - všechny ty výkony prostě stojí za vyližprdel, až se mi z toho chce brečet. ()