Když se vesmír rozhodne, že něco chce, je zbytečné mu vzdorovat. To na vlastní kůži zažije Joe Steadman, který je unesen a vydírán šíleným vědcem, který ho chce použít pro své vlastní šílené vize. Buď udělá všechno, o co jej požádá, nebo jeho rodina zemře. Joe v sobě bude muset najít a probudit sílu, o jejíž existenci dosud neměl nejmenší tušení. Jeho rozhodnutí bude mít ale dalekosáhlé následky. Zachrání lidstvo a svou rodinu, nebo svět zničí? (topr harley)

Cinematrix

Sci-fi mám rád, ale tohle bylo na můj vkus sci-fi až moc. Začátek ještě jakž takž dával smysl, ale když v druhý půlce začala pod vedením zmatené kamery pobíhat nesympatická americká obdoba obtloustlého Gérarda Depardieu, která se stávala stále silnější, až se stala nejsilnější, tak jsem si říkal, že to je teda síla! Rozhodně nedoporučuju těm, keří se chtějí u sci-fi filmu pobavit, a už vůbec ne těm, kteří na škole nepropadali z fyziky. ()

honajz2

SPOILERY No tvl, to je film... První půlka je strašně patetické rodinné drama o otci, který je totálně na dně, po smrti jeho manželky zdrhnul a dcery ho nechtějí ani vidět a když se z jednou z nich snaží usmířit, dopadne to blbě. No a po otcově pokusu o sebevraždu si ho odchytne nějaká... firma? FBI? kult? Fakt netuším, co jsou zač, každopádně borcovi něco zabudují do mozku, on musí plnit jejich příkazy, než ho naženou do jedné koule a pak získá supersílu. A postupně ji má čím dál tím větší a větší, až se z něj superhrdina a pak Bůh a jeho úkolem je zastavit gama záření z vesmíru, které by mohlo zničit Zemi. On ji zachrání a pak vytvoří ze Země cosi jako ráj (nebo je Země jeho srdcem?). Toť zápletka tohohle filmu. Sice to má místy podmanivou atmosféru (v druhé polovině) a mě osobně se líbila i kamera a trochu vizuál (ale ten asi proto, že jsem nečekal nic extra, podobně jako u A.I. Rising), jinak se to ale zbytečně vleče, herecké výkony jsou slabé a příběh mi přišel nablblý. Snímek, u kterého se musí hodně přemýšlet? Ok, Bůh je v nás, New Age, měli bychom si vážit svých příbuzných... no a? Ty první dvě myšlenky jsou v dost filmech (dokonce i v jednom novém díle Simpsonových) a ta třetí se dá najít i v prachobyčejné romantické komedii. Mám dojem, že jeden nejmenovaný uživatel z toho dělá bůhvíjak složitý artový snímek jen proto, že ho tak chce vidět a brát, ale ne proto, že by takový byl. Tady fakt každé filmové políčko sledovat nemusíte, žádná složitá symbolika v tom taky není. Jen posledních 10 minut by klidně mohlo být v Beyond the Black Rainbow, protože to vypadá jak z nějakého trochu experimentálního filmu. Jestli to ale stojí za zhlédnutí, no... Možná. Jestli jste už začali číst můj komentář a dostali se až sem, tak víte přesně, do čeho jdete. Žádná sláva to není. 2* ()

JohnCZ

Musím tvůrcům smeknout poklonu, že u tak laciného filmu spáchali docela skvělé vizuály a taky za ambici stvořit něco fakt velkolepého. Ale krom toho, že si velkolepě vytřeli čokodíru se zákonem o zachování energie, to až taková sláva nebyla. Zejména první polovina je fakt děsná pruda plná rádoby cool high tech efektů a klipovitých prolínaček jak ze špionážního béčka někde z roku 2006. Do toho laciná kamera a dost nesympaticky trpící a intenzivně flashbackující hlavní hrdina. V druhé půlce se konečně rozjede to správné ezoterické "galaxy brain meme" peklíčko a ač jsem se nenudil a s votevřenou držkou koukal na všechny ty ohromující barvičky a poletující fotony, ve finále jsem nějak asi nepochopil, co tím tvůrci vlastně chtěli říct. Zajímavě to balancuje na pomezí geniality a totální chujoviny. A zatímco jeden vyvolený tady v komentech prožívá transcendentní orgasmy, já v tom spíše vidím teda no tu chujovinu. ()

JASON_X

Vždycky tvrdím, že špatný scífko je lepší než žádný, ale v tomhle případě mě nenapadá nic, čím bych tohle moje tvrzení ospravedlnil. Higher Power má totiž sice slibnej námět, velký ambice a rádoby i velký fyzikální, ontologický ba teologický přesah, ale ve výsledku jde o chaotické a nevábně zpracované TV béčko s podřadnými herci (kromě Feora), levnými triky, kostrbatým scénářem a neskutečně mizernou ruční kamerou. Jeho leitmotiv je slepenec vysokých a vznešených idejí (stvoření Nadčlověka až poloboha na způsob Dr. Manhattana z Watchmenů) a plebejského hollywoodského škváru pro obecný lid (náš polobůh je vyrobený šíleným vědcem z obtloustlého buranského dédyho, který se snaží zachránit svoje dvě princezny a neustále "flešbekuje" o své mrtvé ženě a vzdálených chvílích rodinného štěstí). Ale všechno dobře dopadne, protože princezny mají nesmrtelnou duši a jejich dédy zachrání celou planetu před supernováckým zářením z kosmu, teda aspoň jestli jsem to dobře pochopil. No nic, příště si radši pustím třeba něco o zombiích. ()

Magika82

JASON_X, bubáčku můj milý, Tvá kritika naprosto vyjadřuje mé dojmy. Nicméně, budu ještě přísnější co se hodnocení týče. Důvodem je skutečnost, že velký potenciál, jenž tento námět bezesporu měl, nebyl využit ani co do kategorie tzv. "Béčkových snímků". Režiséra a scénáristu v jedné osobě, bych v tomto případě nejraději sama propleskla z každé strany tváře... 20% za jakousi snahu... Vidět jednou stačí. ()