Lidský kapitál

• Taliansko Il capitale umano (viac)

Film Lidský kapitál začíná samotným koncem příběhu - smrtí cyklisty, kterého v noci před Štědrým dnem srazí ze silnice rychle se řítící SUV. Když začnou vyplouvat na povrch detaily, které tragické nehodě předcházely, protnou se osudy dobře situované, privilegované rodiny Bernaschiových s Ossolovými, kteří si šokujícím způsobem snaží udržet svůj pohodlný středostavovský život. Dina Ossolu, který se svou druhou ženou čeká dvojčata, zaslepí vidina společenského vzestupu natolik, že svou rodinu těžce zadluží. Mezitím se však Dinova dospívající dcera zaplete s pohledným synem správce zajišťovacího fondu Giovanniho Bernaschiho, což ještě víc zkomplikuje už tak divoký rej společenského postavení, peněz a ambicí. (Cinemax)

silak_xup

Přiznávám, že jsem si dost dlouho říkal, proč čumím na příběh o krachujícím podnikateli, co stahuje na dno úchylnýho realitního makléře a žije s totální blbkou a synem, na kterém bych si rád nacvičil chvaty z bojových umění, protože většího ufňukánka jsem dlouho neviděl. Postupem filmu jsem ale pochopil proč. Takhle nechci nikdy dopadnout, žít ve lži a nesmyslu. Jdu raději prodat firmu a žít na ulici a bude mi skvěle! Ten film mě nakonec dost zaujal spousty zvraty a ano, celkově to bylo takové jednodušší, ale mě to s tím, jak film plynul, stále více bavilo a překvapovalo. ()

Terva

CITÁT - Tak teď už to můžu podepsat?............. Přemýšlel jsem na hvězdou navíc, ale ne, je to moc prodlužované a některé situace nejsou moc povedené. CITÁT - Takhle to nefunguje............ Příběh je rozdělen od několika úseků, které sledují stejnou situaci z pohledu jiné osoby. Kapitoly jsou DINO (Nepříjemný červ, které si snad nikdo neoblíbí) KARLA (Podivná manželka, která není tak blbá jak se zdá) SERENA (Nejzmatkovější člověk na scéně) a poslední kapitola nese název celého příběhu - LIDSKÝ KAPITÁL. CITÁT - Chci 980 tisíc a.....pusu.......... Velmi smutný příběh. ()

Johnny.ARN

Na prekvapenie veľmi príjemná talianska dráma. Očakával som niečo horšie, typicky ukričanejšie, ale nie. Film o vyššej spoločnosti, ani nie tak o ich živote ale skôr o vzťahoch a o jednej udalosti, ktorá veľa vecí rozvráti. Ale aj bez by bol rozklad nezbytný. Životný štýl fajn, ale prevedenie veľmi zaujímavé a pútavé. Dokonca aj obsadenie bolo sympatické a trefné. 3 z 5 ()

Tosi

Překvapivě dobré sociální drama, kde hned několik klíčových postav zažívá životní pád na hubu, ale bez pokrytectví a chamtivosti se neuměj vyhrabat zpět nahoru. Divácky je to zajímavé hlavně kvůli třem různým a časově překrývajícím se pohledům na jednu nešt'astnou událost, která má pro všechny zničující účinek. Italové si sice nastavili kritické zrcadlo, ale takhle zmateně se v jistých situacích chovají všichni. ()

Enšpígl

Nejdřív je současnot, pak střih a jsem o dva roky zpátky, pak střih a jsme o půl roku vpředu, pak střih a sledujeme příběh z pozice člověka A, pak střih a sledujeme příběh z pozice člověka B a nakonec finišujeme příběhem z pozice člověka C....jako nechci vypadat jako genius, ale troufnu si říct, že existují i jednodušší vypravěčský postupy. Nicméně, žádný dějový šmodrchance se nekonají, příběh taky plyne jak horská vodička, takže po téhle stránce je to OK. Trošku problémek bych viděl ve faktorech napětí a tempo, ale konec byl hezky vymazlenej, to se musí nechat. Rozesmál mě tady kolega Angelopul, který píše že už vše věděl v půlce, to je dobrý, na to, že v půlce nebyly ještě známy ani všechny postavy filmu, zejména jedna důležitá :)) Hold na csfd je to samej scénaristickej genius, který přemýšlí i ve spání. ()

• Natáčelo se v italské Lombardii v lokalitách Osnago, Milano, Como a Fortunago. (Terva)

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

08.12.2014

Středoevropský festival italského filmu MittelCinemaFest vstupuje do 12. ročníku a stejně jako již v loňském roce je i letos jeho poslední zastávkou Praha. Po Budapešti, Krakově a Bratislavě zde… (viac)