Biografické drama Cena touhy vypráví kontroverzní příběh o tom, jak byl významný přínos Eileen Grayové k rozvoji architektury a designu dvacátého století téměř kompletně vymazán z historie egoistickým Le Corbusierem a jak její vztah s proutníkem Jeanem Badovicim ještě prohloubil rozkol mezi oběma architekty. Příběh o záludném šovinismu, s nímž měla tato pozoruhodná irská bisexuální umělkyně, architektka a návrhářka co dočinění, představuje jakousi univerzální ženskou zkušenost, zatímco vizuální zpracování filmu evokuje dokonalé estetické cítění Eileen Grayové. Snímek se z velké části odehrává jak přímo uvnitř, tak i kolem jednoho z jejích nejtrvalejších děl, vily E-1027. Zkoumá události a podrobnosti související s tím, proč Le Corbusier dům zohyzdil a nakonec o něj Eileen Grayovou také připravil. Zároveň představuje více než trefnou metaforu ztráty jejího duševního vlastnictví (či 'morálního práva') v podobě vily, kterou tak láskyplně vybudovala. (Cinemax)

Enšpígl

Jsem architektonický analfabet a tak trošku jsem se těšil, že když jde film o architekce a designerce, že uvidím některé její práce, ale kdepak....tady jsem sledoval pokus o inteltkuálně - artové umění, které zprasilo všechno v dosahu. Jako aby měla dialogová scéna minutu a snová taneční dvě a film byl naprosto šíleně sestřihán po miniscénách bez kapky kontinuity a aby postavy mluvily do kamery, to je až průserů najednou. Možná tenhle biják ocení lidi co Elieen a její CV znají, ale za mě teda palec dolů, hodně dolů, někam do Macochy. Na tomhle filmu by se mě líbil jedině storyboard, ale to se nečapu. ()