V adaptaci celosvětově úspěšného komiksu se Batman dozvídá, že má s Taliou al Ghulovou syna. Ten je prý poháněn stejně ohnivou touhou po pomstě jako jeho otec, jenž neustále bojuje proti bezpráví. Damian, syn Batmana a Taliy, který byl jako malý chlapec tajně vycvičen Ligou stínů, žije v přesvědčení, že byl jeho dědeček Ra'S al Ghul zavražděn proradným Deathstrokem. Damian se v Robinově kostýmu vydává na cestu krvavé pomsty. (HBO Europe)

chelseaman22

Jaká bukva vypasená tohle vymyslela?! Jen si představte: Batman oplodnil dceru samurajského náčelníka, jež byl 500 let stár a měl kouzelný tyrkysový bazének. Z té lásky boží se vyklubal kazišuk nanicovatý, jež ve svých deseti letech pil matce krev tak, že ho musela poslat na prázdniny za papánkem do GOTHAJ CITY. Zde by ten malý kazišuk chtěl dostat povolenku zabíjet od Obecního úřadu, naštěstí se Batman přimluvil a synek musel chtě nechtě přejít na stranu pacifismu. Tato změna politických preferencí spustila vlnu remcání, což Batman musel vyřešit půjčením kostýmu Robina a hurá na netopýři mutanty! 32% ()

Shakers

Nový rok, nový Bat-animák. To už je tradícia. Po výbornom The Dark Knight Returns prichádza slabší Son of Batman a dôvod prečo je slabší, nájdete už v názve. Príbeh, animácia, dabing, vizuál Gothamu, Batman a jeho hlášky, to všetko je fajn, ale ten Robin tam miestami fakt nepasuje, pretože tento animák ako keby nevedel, čo chce byť. Snaží sa byť temný, ale to mu nevychádza, pretože Batmanov syn je opak neho a tak trochu to niekedy pôsobí ako komédia pre deti. Ale inak fajn a príjemne pokoukaničko s Batmanom na jednu hoďku. 70% - 3* ()

Khanemis

Tak takové zklamání ze stáje animovaných DC filmů jsem tedy nečekal. Příběh je jedním slovem příšerný, plný do očí bijících nelogičností (za které by se nemusel stydět ani Michael Bay), klišovitých scén a naprosto příšerně napsaných postav v čele s nesympatickým a nerealistickým Damianem. Ani krev a násilí, kterým se zde nešetřilo, nedokáže zakrýt dětinsky napsaný scénář. Ke všemu navíc poněkud zbytečně překopává zákonitosti, takže ho nemůže člověk ani doporučit lidem neznalým komiksů, jen by z něho pochytili naprosto mylné informace (Deathstroke jako bývalý nástupce Ra'se? Co?). Navíc zde nevidím jedinou pamětihodnou scénu, všechny se pohybují od nezajímavých po vysloveně iritující. Jako jediné plus mohu hodnotit tradičně výborné Alfrédovy hlášky a velmi dobře zpracovanou animaci. Nightwing měl potenciál, ale dostal velmi málo prostoru. Anglické namluvení bylo obstojné. Rozhodoval jsem se mezi jednou a dvěma hvězdičkami (a já blázen měl na začátku pocit, že by to možná mohlo mít alespoň tři), ale jelikož film nepředvedl nic co by ho omlouvalo a po skončení zůstala jen velmi nepříjemná pachuť, tak se uchýlím k horšímu hodnocení, které míním také jako varování. Tudy nejít! DC animované filmy patří k tomu nejlepšímu v žánru, a Batman je můj favorit mezi komiksy, tohle je ale s prominutím ostuda. ()

Mouchal

Čím se tento animák může pochlubit je rozhodně akce. Akční scény jsou zde výborně zpracovaný (ikdyž vlastně nedávají vůbec smysl - 30kilový klučina by fakt těžko silově přemohl nějakého stodvacetikilového burana, nemohl by bojovat dál, když by mu Deathstroke doslova přišpendlil obě ruce nožem respektive mečem a už vůbec by na meče neporazil Deathstrokea, který je v DC jedním z těch velmi silných protivníků). Také zde je (znovu) problém s tím, jak lokace působí ohromně prázdně a nevyužitě. Tam je snad každá ulice prázdná Manhattan Avenue nebo co... Příběhově to není špatné, jen pár much vychytat, ale Damian je (a vždy bude) prostě podle mě jen nevychovaný spratek a pochybuji, že by ho Liga nenaučila základům disciplíny. I tak je to ale stravitelná jednohubka, co se týče batmanovy frančízy a pokud jste fandou, tak rozhodně chybu neuděláte. 60% ()

DaViD´82

Střídavá péče o spratkovité hovádko boží, kterému by i Batman navzdory vší té "žádné zbraně, žádní mrtví" politice musel zákonitě po pěti minutách zlomit vaz. Nadvakrát. Žádný div matičce, že se k němu v závěru nechce znát. Ale i bez toho synátora je to "onaké divné". Desítky mrtvých, hektolitry krve, vypíchávání oka, ukřižování děcka... No, prostě na svět komiksáren (nejen) ze stáje DC až nezvykle nekompromisní, ale zároveň upatlané a americkým hodnotám lacině poplatné. Ovšem díky solidní a časté akci to nastihne začít nudit. Aspoň že tak. ()

• Vo filme je Deathstroke vytvorený Ra's Al Ghul-om a jeho légiou zabijakov, zatiaľ čo v komikse je to obyčajný vojak a neskôr nájomný vrah. (MarsyMK)