V adaptaci celosvětově úspěšného komiksu se Batman dozvídá, že má s Taliou al Ghulovou syna. Ten je prý poháněn stejně ohnivou touhou po pomstě jako jeho otec, jenž neustále bojuje proti bezpráví. Damian, syn Batmana a Taliy, který byl jako malý chlapec tajně vycvičen Ligou stínů, žije v přesvědčení, že byl jeho dědeček Ra'S al Ghul zavražděn proradným Deathstrokem. Damian se v Robinově kostýmu vydává na cestu krvavé pomsty. (HBO Europe)

Khanemis

Tak takové zklamání ze stáje animovaných DC filmů jsem tedy nečekal. Příběh je jedním slovem příšerný, plný do očí bijících nelogičností (za které by se nemusel stydět ani Michael Bay), klišovitých scén a naprosto příšerně napsaných postav v čele s nesympatickým a nerealistickým Damianem. Ani krev a násilí, kterým se zde nešetřilo, nedokáže zakrýt dětinsky napsaný scénář. Ke všemu navíc poněkud zbytečně překopává zákonitosti, takže ho nemůže člověk ani doporučit lidem neznalým komiksů, jen by z něho pochytili naprosto mylné informace (Deathstroke jako bývalý nástupce Ra'se? Co?). Navíc zde nevidím jedinou pamětihodnou scénu, všechny se pohybují od nezajímavých po vysloveně iritující. Jako jediné plus mohu hodnotit tradičně výborné Alfrédovy hlášky a velmi dobře zpracovanou animaci. Nightwing měl potenciál, ale dostal velmi málo prostoru. Anglické namluvení bylo obstojné. Rozhodoval jsem se mezi jednou a dvěma hvězdičkami (a já blázen měl na začátku pocit, že by to možná mohlo mít alespoň tři), ale jelikož film nepředvedl nic co by ho omlouvalo a po skončení zůstala jen velmi nepříjemná pachuť, tak se uchýlím k horšímu hodnocení, které míním také jako varování. Tudy nejít! DC animované filmy patří k tomu nejlepšímu v žánru, a Batman je můj favorit mezi komiksy, tohle je ale s prominutím ostuda. ()

Luk Skywalker

Z "batmanovské série", kde na sebe filmy vůbec nenavazují, je to dost slabý kousek. Batmanův syn jen nahrazuje (nejspíš) druhého Robina, bo ten první zde je. A jinak možná až moc "krvavé", bo se tu používají často meče a jedna zajímavost i protivníci používají bouchací kuličky s kouřem na zmizení jako Batman. ()

Cl3ricK

Hodně pohodový animák. Sice slabší děj, ale za to se skvělým Deathstrokem a hlavně se super akcí. Už z prvních fajtů bylo jasné, že tady se digitální krví nešetřilo. Postavu Nightwinga můžu v čemkoliv, takže tady mě potěšilo i jeho pomrknutí po předchozí uniformě. Spokojenost a už se zas těším na další DC animák. ()

savatage

Pěkně vykreslené postavy, a vlastně celé to bylo pěkně udělané. Batmanův syn, mi přišel takový až moc přehnaně arogantní, že by si místy spíš zasloužil pár výchovných naplácat na zadek. Proč byl po celou dobu Batman stále bručoun? Možná otrávený tím, že mu synek katanou rozsekal celou zahradu, nebo, že se po letech dozvěděl, že má syna, to už se nedozvíme... ()

agentmiky

První díl trojdílné série byl docela dobrý, ale mnoho věcí by se tam dalo vylepšit. Samotný příběh byl zajímavý, doteď jsem vůbec nevěděl, že Batman má nějakého syna (komiksy moc nečtu). Líbí se mi, že už i ty animované filmy nejsou zaměřované pouze na mladší publikum, ale že si na své přijdou i ti starší. Krví a brutalitou se zde opravdu nešetří. Některé pasáže mi přišly nudné, celkově Batmanův syn nenabídne moc akčních momentů, což je velké mínus. Doufám, že další díly budou lepší. I tak to nebyla špatná zábava. Za mě dávám 65 % ()

• Vo filme je Deathstroke vytvorený Ra's Al Ghul-om a jeho légiou zabijakov, zatiaľ čo v komikse je to obyčajný vojak a neskôr nájomný vrah. (MarsyMK)