Pán času - Série 1 (2005) (séria)

Vánoční invaze (S01E14)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Christmas Invasion

Přežije lidstvo svátky klidu a míru? Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktor dokázal přelstít smrt a zregeneroval do zcela nové podoby. Tento proces ale není bez komplikací. Doktorovo tělo, přetížené energií z časového víru, upadá do bezvědomí. TARDIS přistává v Londýně o Vánocích 2006. Právě ve chvíli, kdy se má lidstvo opět tváří v tvář setkat s mimozemšťany. Ti ale nepřicházejí v míru. Stihne se Doktor postavit na nohy včas? A může mu Rose věřit, i když vypadá úplně jinak? (oficiálny text distribútora)

Pítrs85

První vánoční speciál, který jsem v Doktorově univerzu viděl a jelikož jsem (očividně neprozřetelně) první sérii novodobého Doktora (zatím) přeskočil, je právě Vánoční invaze moje úplně první seznámení s Pánem času, no a dopadlo to nad očekávání dobře (i když se tam Doktor půlku času pořád jen fláká a válí na posteli :-). A zabijáčtí Santa Clausové neměli chybu :-) ()

DaViD´82

První ze speciálů a i první trpící častou to nemocí právě speciálů. Honí se tu totiž příliš zajíců na příliš omezeném prostoru. Je to kvůli tomu rozhárané a bezmála každý segment se nese v jiném duchu; a tak se na úvodní oživnutí vánočních propriet záhy zapomene (a působí tam násilně nacpané jen z důvodu vánočního uvedení) a jede se v jiném stylu, aby se to následně ještě několikrát proměnilo a končilo se zcela jinak než se začalo. Co se ovšem vydařilo na výtečnou je změna Doktora. Jakmile Tennant v pyžamu začne tváří v tvář šikům A+ krvelačných mimozemšťanů recitovat Lvího krále s tou svou specifickou směsicí dětinské potrhlosti a nesporného respektu, tak zřejmě nebude příliš diváků, kteří by „Desítce“ nesedli na lep hned v této jeho úvodní scéně po probuzení. ()

Allien.9

Zvyknout si na "ukřičeného", přidrzlého Tennanta bylo po klidném, někdy až flegmatickém Ecclestonovi těžké, ale povedlo se a lepší Doktor prostě neexistuje. Nicméně co se této epizody týče, nejedná se o žádný scénáristický zázrak, ba co víc, řekla bych, že se jedná o jednu z nejslabších epizod vůbec. Ale závěr s padajícím "sněhem" je krásný.:-) ()

BMW12

První Vánoční speciál a poprvé se nám předvede nový Doktor. Já ještě pořád truchlím po Christopheru Ecclestonu, ale David Tennant udělal celkem dobrý první dojem. I když polovinu filmu jenom spí. Co se týče příběhové stránky, tak to bylo skvělé, dokonce jsem uvažoval, že bych dal i 5 hvězd, ale pokazil to ten závěrečný souboj, který se mi moc nelíbil, jak tam spolu šermovali, tak to bylo vidět, že to je nahraný a že se jim moc bojovat nechtělo. Takže za tohle strhávám 1 hvězdičku. ()

matolas

Prvá epizóda Tennantovho Doktora nebola práve plná akcie. Celý “build up” až k onému finále je dosť pomalý a občas začne aj nudiť. No po čajovej vzpruhe sa konečne epizóda rozbehne a Tennant ukáže, kam chce svojou interpretáciou Doktora smerovať. Na konci sa neviete dočkať ďalších dobrodružstiev a skúmania Doktorovho charakteru. ()