Corpse Party: Tortured Souls - Bōgyaku sareta tamashii no jukyō

• Japonsko コープスパーティー Tortured Souls -暴虐された魂の呪叫-

Několik kamarádů ze základní školy si po vyučování vypráví strašidelné povídky. Protože jedna kamarádka z jejich spolku odchází, vysloví zaklínadlo, aby byli vždy spolu a ochraňovali se. Avšak jeden z nich neřekne zaklínadlo správně a to se změní v kletbu. Od toho okamžiku se jejich realita mění v peklo a ocitají se v jiném čase ve staré škole. Začíná závod o přežití. Brutální vraždy i pronásledování duchů hrozí za každým rohem. Parta spolužáků bude muset přijít na to, co se stalo a jak kletbu zlomit. Ne každý to přežije, ale to ještě nikdo z nich neví. (MrPierc)

MrPierc

Několik spolužáků se ocitá v zajetí kletby ve strašidelné škole. Nikdo neví proč ani jak se tam dostaly. Brutální vyvražďování mají na starost místní dětští duchové. Za vraždícími duchy se skrývá hrůzná pravda, která se odehrála v minulosti na škole. Děti zažívají abnormální stres, strach a vlastní nechutné popravy. Anime v hororovém duchu mi nevadí, ale tohle je příliš. Až příliš necitelné a extrémní. Chápu, že tvůrci chtěli šokovat, postrašit a vyvolat atmosféru beznaděje, ale dívat se na detaily trhání a řezání dětí je na mě moc silné. Jinak to celkově není špatné, ale nedokáži akceptovat malé holčičky a kluky, kteří mají oči jako podšálky a pak jim je někdo vytrhne nůžkami. Zajímavé je, že když něco takového vidím v hraných filmech a děje se to dospělým, tak mě to tolik nezničí. Když ale koukám na malované nevinné děti a jejich střeva jim tečou po botech, tak to se mi opravdu nelíbí. Určeno pro dospělé a otrlé (pro tohle otrlý nejsem). Zbytečně šokující, ale jinak dětinsky hloupé. ()

ledzepfan

Jak mám japonskou produkci rád, tak jejich bubákoviny jdou většinou mimo mě- a ani tady to nebylo jinak.. Dlouhovlasé holčičky na mě prostě moc nefungujou a ani hutná atmoška nevyváží, že se postavy občas chovají jako dementi, všechno se dokolečka vysvětluje a že se ( v jinak hezky videoherním formátu) vcelku jednoduchý příběh rozmotává zbytečně křečovitě a zmatečně... Potenciál dobrý, ale z mého pohledu to má do výborného horroru (což jsem podle hodnocení očekával) daleko. ()

Carol Pifková

Áno presne takýto masaker som si predstavovala. Črevíčka, vypichnuté oči, hektolitre krvi, psychopatizmus, duchovia atď. Taká fajnová 4-epizódová brutalita. Tvorcovia mi velice ulahodili. Pstruh se řítí potokem proti proudu!! A preto zatiaľ 4* mám len prvé dve časti pozreté. Ak má ani tie posledné dve nesklamú bez váhania dávam tomu plný počet. Oproti prequelu je toto proste božie dielo. A nesmiem zabudnúť na vážne fajnový opening. Ten začiatok je nehorázne mrazivo dobrý..... A ten boží anti happy koniec. Presne takto sa má skončiť anime takéhoto žánru. Bola to vážna pecka. ()

Perth

Nefalšovaný anime-psycho-gore hrající si s vnímáním reality, manipulací mysli a vnitřnostmi hlavních postav... Tahle sérka snad nejde ani považovat za samostatný contribution Corpse Party univerza, spíše jako výtah herních událostí a propagace hry. Bohužel do zvolené stopáže neměli tvůrci šanci stravitelně nacpat zamotaný příběh a proto nezasvěcení budou nejen zhnuseni rychlou sérií nechutností (což by nebylo nic špatného :D ) ale také zmatení narychlo vyprávěným příběhem. Na druhou stranu ve hře všechny důležité scény neuvidíte tak barvitě a detailně jako tady, také před autorem klobouk dolů, že skvěle zpracoval předlohu i včetně stejných dialogů a perfektního remasterovaného soundtracku...... Easter egg: Víte proč bylo 1. patro školy poseté botičkama? - Japonci se těsně před sebevraždou vyzouvají...... Conclusion: Každý díl této děsivé, emocionální jízdy s nefalšovaným brutálním japonským gorem vás zanechá ještě dlouho s pootevřenými ústy díky své zvrácené genialitě. ()

MikyAff

Nářez, který se s ničím moc nese... neštve a během pár dílů nám na podnose přichystá spoustu krve, vnitřností, zvrácený psychiky, tajemna, naježených chlupů a i nějaké to nepochopitelné chování postav. Příběh je zde sice napěchovanej, ale to vůbec nevadí. Možná právě proto, že se jedná o záležitost, kterou máte zhlédnutou během jednoho dopoledne, to diváka osloví a hlavně nepřestane ani na chvilku nudit. ()