Zíza

Šóta tu sice hraje takového trochu blbečka, ale je to schopný lékař a hodný člověk, navíc ho usměrňuje Emi, takže se na to dá koukat. Ostatně Emi tu hraje ženský charakter, který se mi po dlouhé době opravdu líbil a jen víc takových - obzvláště v hraných seriálech. Některé epizody jsou lepší, některé horší, nejlepší z nich je beztak pokaždé úplný konec + ending - ten se mi obzvláště líbil. Bavilo mě to s nimi, byla to správná parta i se všemi výstřednostmi. Slabší 4*. Přeloženo. ()

Roby

Trefa do černého se vším všudy. Poklidné seriály, které mají hloubku jsou asi zkrátka moje slabost. Fantastický povahový mix posádky lodě Kaishinmaru v čele s potrhlým doktorem Sezaki Kótou. Já si tenhle seriál prostě zamiloval snad okamžitě a pohoda, která ze seriálu plyne mě zkrátka nabíjela. Jedna z nejlepších věcí co jsem od Japonců viděl. ()

Vavča

Pohodový a klidný komediální seriálek, který si bere částečně vzor z Unubore deka. Mladý doktor Kota, se nalodí na lékařskou loď, která brázdí trasy mezi vnitřním mořem Seto a zdejšími ostrovy. Vždy se beznadějně zamiluje do nějaké mačky, která ho ale ve finále nechce. Naštěstí vždy někomu zásadně změní a zachrání život. Sestřička Togami Mako (Emi Takei) ho vždy mázne modrým pantoflíčkem, když se chová nevhodně s hláškou čanto šte (chovej se řádně!) a je vymalováno. Nicméně doktor Kota mě vždy rozesmál, herečky jsou v seriálu hezké, hrát umí, takže chutná jednohubka, která Vám rozšíří částečně obzor na japonské reálie. Seriál je prostě plný svérázných charakterů (nejen na palubě Kaishin-maru), občas jsou vhodně vloženy vážné momenty. Svým způsobem se mi po něm bude stýskat... Po určitém časovém odstupu musím přiznat, že na čtyři hvězdy tento seriál přece jen má, zejména díky chemii mezi hlavní dvojkou. ()

Tyckin

Vzdal jsem to po 3 dílech upřímně. Ono to rozhodně není špatné, své kouzlo seriál nabízí, zejména svérázná Mako má něco do sebe :-) Nicméně přesto vše mne seriál nedokázal dostatečně upoutat a namotivovat k dalším dílům, zkrátka ve všech směrech spadá do úrovně "není to špatné, ale nic extra" kdy zkrátka něco postrádám abych pokračoval dále. Nicméně tohle je u mne vcelku typický problém u většiny japonských seriálů. ()