Profesor historie Scott McKenzie (William Devane) se vydává s dvěma dalšími lidmi, kteří cestují v čase z roku 2586, do období, kdy byl objeven vynález starobylé fotografie. Jeden z cestovatelů chce změnit průběh dějin, další ho chce zastavit. Profesor Scott je okouzlen Starým Západem roku 1886, kam se vinou jednoho z cestovatelů dostanou. Zde budou muset mezi sebou bojovat o holý život. (videofil)

majo25

Nízkorozpočtový sci-fi western o putovaní v čase. Stret minulosti s budúcnosťou, vlastne aj prítomnosťou. Postavy sú strnulé, ale vždy lepšie ako total-neohrabaný K.Kinski, čoby záporák, vedec a ešte k tomu zabijak. Celý čas som si hovoril, prečo tomu maličkému Kinskemu dali tak veľké šaty a veľký kabát (šúchal si ho o zem a rukávy boli dlhšie ako jeho ruky) a jeho blonďácke vlasy nejako neučesali, alebo rovno neostrihali. Príbeh je veľakrát kostrbatý, veľmi jednoduchý, s detailami sa nezaoberá. Scéna skáče scénu, niekedy aj bez súvislosti či náväznosti. Ako-tak obstoja špeciálne efekty. Hodnotenie: 50% ()

SeBig odpad!

Co je na tomhle jako scifi to fakt nevim. Ty pětisekundový bílý pláštěnky s blíkajícíma světýlkama v pozádí? Vždyť to připomína tu jebku Dallas. ()

lennyd

Po tragické smrti své ženy a syna se profesor historie Scott McKenzie stále více upíná ke svému oblíbenému tématu - Divokému západu a všemu, co s tím souvisí. O to víc jej překvapí, když nalezne starou fotografii z roku 1886, a na ní uvidí muže s moderním koltem. Rozhodne se přijít celé záhadě na kloub - a brzy se dozvídá o možnosti cestování v čase, a je na něm a cestovatelce z roku 2586 aby zastavili šíleného Dr. Cola (Klaus Kinski), který chce zásahem v roce 1886 změnit historii ... Tento film by se klidně mohl stát jedním z mých oblíbených, kdyby nebyl neobsahoval tak stupidní scény (jedna za všechny - bylo třeba zjistit, co se v roce 1886 stalo. Tak se šlo za chlapíkem, který ve své sbírce našel staré songy - dva dokonce z roku 1886 a jeden z nich popisoval přesně to, co chtěl náš hrdina vědět). Celkově mne ale film docela pozitivně naladil, a dokáži tyto stupidnosti, stejně tak jako hlodající zub času překousnout... ()

LiVentura

Zajímavé, jeden z posledních počinů Kinského, ten, coby šílený věděc, který kolem sebe rozsévá jen smrt pro své obohacení se v budoucnu.! Kdo ho zastaví, žena z budoucnosti a vědec z přítomnosti..? :-) ()

KoleckoR

Člověk se na to musí dívat, tak jako by to viděl očima diváka v 80.letech. Nápad to mělo dobrý. Efekty na svou dobu ucházející, některé mě dokonce připoměly podobné z mladších filmů. Třeba při průchodu časem rozmazaný tok hvězd, podobně jako u Hvězdné brány. Kinski nehrál špatně, dokonce jeho image, dlouhé blond vlasy, westernové oblečení z něj v 61 letech udělaly mladého pistolníka. ()

• Na ovladači času (32. a 38. minuta) je nahoře prvních 6 písmen azbuky (ruské abecedy) a 8. písmeno „Ж“ (ž). Je vynecháno 7. písmeno „Ё“ (jo). (aquacam)