Betlehem

• Česko Betlém (festivalový názov) (viac)

V centre Jeruzalema sa pripravuje samovražedný útok. Izraelská tajná služba, ktorej členom je i dôstojník Razi (Tsahi Halevi), má informácie, že útočníkom je člen skupiny Al-Aqsa, ktorej velí palestínsky terorista menom Ibrahim al-Masri. Práve po ňom už vyše roka Razi ide. Jeho tajnou spojkou k jeho aktivitám je Ibrahimov mladší brat Sanfur (Shadi Mar'i). Ranzi investoval do styku a priateľstva so Sanfurom viac svojho času, než strávil so svojimi vlastnými deťmi, avšak iný zdroj mu naznačil, že Sanfur ho s informáciami môže vodiť za nos... (sochoking)

mira007

Izraelské špionážní military drama ke které jsem došel tak nějak cestou od Faudy, odkud si vypůjčil pár herců. Dvě třetiny filmu jsou spíše psychologickým filmem o vztahu agenta tajné služby a jeho palestinského informátora, jehož bratr je terorista z hamasu nebo Al aqsua . Syrový, atmosférický přesvědčivý a skvěle ukazující situaci v dané oblasti, kde to není jen o izraelcích proti palestincům. Třetina filmu je pak fantastická akce , kdy izraelské jednotky jdou pro teroristu do domu v centru města, kde se na ně sesype dav. Brilatní záležitost, která se v amerických filmech neuvidí. ()

JASON_X

Proč pět? Protože tenhle film je syrový až na kost a to mám rád. Protože jeho téma mě hodně zajímá. A protože má 69% a já ho chci vidět červeně. Jinak mě ještě fascinuje, že Izraelci vůbec točí takhle objektivní filmy, protože hlavní židovská postava, zpravodajský důstojník lanařící ke spolupráci arabské hejly, nebyl příliš čestný jak ke svým lidem, tak ani ke svým informátorům, a chvílemi byl dokonce slizký jako had. A naproti tomu všem těm vzteklým pelištejským psům z "odboje" se dá vyčíst leccos, ale odvahu a oddanost věci jim upřít nelze. Naštěstí pro Židy ale mají i dost vlastních vnitřních sporů a nebýt jejich společného nepřítele, rvali by se a kousali mezi sebou. Mám takový pocit, že hlavní charakteristikou většiny přelidněných muslimsko-arabských společností je permanentní a neuhasitelná frustrace. Frustrace sexuální, frustrace ze zaostalosti vůči "židovsko-křesťanskému" světu, frustrace z osobní nesvobody, frustrace z nemožnosti prosazení vlastního individualismu v kolektivistické (kmenové) společnosti, frustrace z bezvýchodnosti života jednotlivce spoutaného zpátečnickým společenským systémem, neoddělitelně provázaným s tím nejhloupějším a nejprimitivnějším monoteistickým náboženstvím, jaké si kdy lidé vytvořili. ()

Morholt

Strašně mi tu chyběl ústřední motiv. On tu sice byl a to v podobě palestinského kluka, který pracuje pro izraelskou rozvědku, ale byl natolik nevýrazný, že se v záplavě ostatních načrtnutých linek až příliš často ztrácel. Ta situace mezi Izraelci a Palestinci byla vykreslená slušně a v některých chvílích si člověk uvědomí, v jakém nepředstavitelném a neustálém napětí tamní lidé žijí a občas je až nepochopitelné, s jakým klidem to berou, ale celkově film působí příliš rozháraně. Ale za jedno podívání určitě stojí. 60% ()

kareen

Film nejspíš nezaujme toho, kdo čeká nějakou velkou emocionální dardu (snad až na poslední scénu), ale jako nečernobílý pohled na izraelské tajné služby nebo naopak různé palestinské frakce, včetně těch vojenských, i jako špionážní thriller, rozhodně nenudí. Zpočátku jsem se cítila kapku zmateně, než jsem začala rozlišovat, kdo kam patří, ale postupně jsem se do toho bez problémů dostala. Ústřední příběh se odehrává mezi izraelským agentem a jeho mladičkým palestinským informátorem, jehož bratr je navíc známým hledaným teroristou. To vše v autentickém prostředí Betléma a Jeruzaléma. ()

Mishqo

Film na mňa pôsobil veľmi rozhádzaným spôsobom, tak že som vlastne ani nevedel o čom primárne bol. Na nič nebol kladený väčší dôraz, všetko načrtol len povrchne a preto sa nedalo vytvoriť si nejaké emocionálne puto s príbehom či postavami. Ale vyslovene zlé to určite nebolo. Dobre zobrazené napätie medzi arabskou Palestínou a židovským Izraelom. 60-70% ()

Katgatoo

Realisticky působící načrtnutí práce tajných služeb v Izraeli a obecně tamní situace. Zajímavé téma zpracované nikoliv USA, ale Izraelci, což jistě filmu dodalo na autentičnosti. Neřekla bych, že je to co se zpracování týče nějak výjmečný film, ale co se tématu a atmosféry týče, stojí za to vidět. ()

1234Horymir

Fauda asi byla natočena až po tomhle a je také o parník jinde. Na tomhle se teprve tvůrci učili (nebo se Fauda tímto inspirovala, to už je jedno) ... ()

Petbrab

Možná by si to zasloužilo vyšší hodnocení, ale tím že tam bylo několik stejných herců jako ve Faudě, tak to na mě působilo, jako jeden díl tohoto seriálu a nikoliv jako samostatný film. ()