Mladý Hoax náhodou našel vizitku, která slibovala splnění všech jeho přání. Zavolal na uvedené telefonní číslo a konečně našel přítele. Přítele, který ho chápe. Přítele, který splní všechna jeho přání. A chce za to od Hoaxe jenom maličkost — jeho duši! (Guild Home Video)

MM_Ramone

Robert Englund je vo filmovom svete známy predovšetkým ako predstaviteľ kultovej horrorovej postavy Freddyho Kruegera zo série "Nočná mura z Elm Street". Túto úlohu zvládol vskutku geniálne. Bohužiaľ sa to nedá tvrdiť aj o jeho ďalších hereckých výkonoch. Tie väčšinou dopadli dosť tragicky. Rozhodne to nie je žiaden excelentný, všestranný herec. Takže buď dokonalosť v podobe Freddyho Kruegera alebo radšej nič. V roku 1988 si skusil Robert Englund sadnúť i na režisérsku stoličku. Samozrejme, že so svojimi bohatými skúsenosťami zostal plávať v horrorových vodách. Myslím, že pán Englund si za tento svoj celovečerný režisérsky debut zaslúži tri hviezdičky. *** ()

choze

976 patří k méně známým hororům, které jsem měl rád v pubertě a jeden z mála těch, na které se docela příjemně kouká i dnes. Námět připomene CARRIE - šikanovaný teenager s dominantní matkou - náboženskou fanatičkou získá nadpřirozené schopnosti a pomstí se svému okolí. Že výsledek připomíná spíš PŘÍBĚHY ZE ZÁHROBÍ nepovažuju za selhání Englunda jako režiséra, ale za jeho záměr, který si zjevně chtěl natočit zábavné béčko a to se mu podařilo. Film má pěknou groteskní atmosféru, sympatické postavy i herce, je docela vtipný a i když se v něm nic moc neděje, vůbec nenudí. Nápad s telefonním horoskopem je dobrý, podle mě by ale bylo mnohem lepší, kdyby se ze scénáře vyškrtlo veškeré nadpřirozeno. Hoax by prostě jen jednal podle instrukcí obdržených od hlasu z telefonu, ale nepoužíval by žádnou magii a ani by se neproměnil v žádnou zrůdu. Každopádně velkým plusem snímku jsou herci, zejména excelující Stephen Geoffreys, který má solidní komediální talent a jeho filmová proměna (do jakéhosi znetvořeného Freddy Kruegera s drápy - to asi nebude náhoda, co? Mimochodem Hoaxův make-up dělal Kevin Yagher, který ho dělal i Freddymu) je velmi přesvědčivá. Geoffreys, který měl v druhé polovině 80. let našlápnuto ke dráze hororové ikony a la Jeffrey Combs, ji po HRůZNÉ NOCI, PŘEDVOLBĚ 976 a MĚSÍCI 44 vyměnil za kariéru v gaypornu. To je asi první případ, kdy nějaký herec u porna nezačínal, ale skončil. Jedna hvězda navrch z nostalgie. Film má jedno o dost slabší pokračování od Wynorského. ()

kingik

Invenční horor o outsiderovi, který, aby ho okolí uznávalo, zaprodá svou duši peklu. A podivné číslo s předvolbou 976 je jen začátek hororového inferna. Postupně zaplatí životem všichni, kteří mu v minulosti ublížili a to včetně dívky pro kterou nebyl dost dobrý. Až na mírně pomalejší rozjezd tento horor šlape, originálními nápady se nešetří a zvolení herci nemají chybu. Robert Englund se ukázal jako velmi schopný hororový režisér a je vidět, že hororům rozumí. ()

Anderton

Menej známy "pekelný" horor, ktorý si ale zaslúži patriť k tomu lepšiemu, čo osemdesiatky ponúkli. Kladmi sú temná, postupne budovaná atmosféra, pomalšie tempo, nekompromisnosť k postavám a aj ústredná myšlienka. Čiže predovšetkým ide o zásluhu Englunda. Bohužiaľ scenáru trvá veľmi dlho, kým začne odkrývať karty a že sa tu karty, neobrazne, odkrývajú často, a nechýba ani zopár rozpačitých momentov, čo zase súvisí s nie príliš šťastnými maskami. Ale v akom inom horore vidíte peklo mrznúť? A pršať ryby? ()

Campbell

Bohužel až přespříliš velké očekávání skončilo zklamáním. I když má film zajímavou atmosféru a výbornou hudbu, tak je děsně hloupej a herecká křečovitost byla úděsná. Nevím kde Englund ty herce vzal protože něco tak prkéného dlouho neuvidíte. A taky jsem čekal něco asi úplně jiného od Englunda. Jako film to můžu doporučit, kdybych nevěděl že to točí Englund šel bych i víc, ale přespřílišné očekávání mě zklamalo. ()

• Americká kapela Deftones má na svém albu Diamond Eyes skladbu "976–EVIL", kterou pojmenovala po tomto filmu. (Seabeast)