Najkrajšie rozprávky: Luskáčik a Myší kráľ

(TV film)
  • Česko Louskáček a Myší král (viac)

Jeden z najklasickejších rozprávkových Vianočných príbehov, ktorý vznikol na základe knihy nemeckého autora E.T.A. Hoffmanna a ktorý je už navždy spojený s nezabudnuteľnou hudbou ruského skladateľa P.I.Čajkovského... Príbeh o Márii, ktorá dostane pod stromček krásnu hraciu skrinku s tancujúcou Cukrovou vílou a dreveného panáčika Luskáčika. O polnoci sa však stane niečo nezvyčajné a objaví sa zlý Myší kráľ, ktorý bude Lukáčika ohrozovať. Luskáčik sa premení na živého vojaka a bude s Myším kráľom bojovať. Podarí sa Márii pomôcť Luskáčikovi a zachrániť ho pred Myším kráľom? (STV)

Asmodin

Z cyklu německých pohádek to bylo koukatelné, ale ne příliš pohádkové. Originální příběh neznám, takže nemohu posoudit, ale myslím si, že nemají působi příliš pohádkově, což bylo splněno a divák se může rozhodnout zda se to vše jen Marii zdálo v horečce či nikoli. Až se dostanu ke knize komentář doplním. ()

Skuby47

S německými pohádkami mám trošku problém, ale tento příběh pojednávající o dětských snech byl celkem zdařilý. Oživlé hračky nejsou sice tématem originálním, ale tentokrát musím tvůrce pochválit alespoň za výběr herců. Slušný průměr. ()

• Film se natáčel v Sasku-Anhaltsku a ve městě Brémy. Natáčelo se na hradech Lebenberg, Moos Schulthaus, Englar a v přírodní rezervaci Castelfeder. (Janek2002)