Brat Deň sa vydá na cestu, o ktorú sa doposiaľ nepokúsil žiadny Cleon. Salvor sa pripravuje urobiť najväčšiu obetu na návrat domov. (Apple TV+)

fandadofilmu

Tohle není Asimov. Proč tvůrci neráčí respektovat geniální literární předlohu? Podstatnou část zabírají pasáže, které Asimov vůbec nenapsal - ale které si "vymysleli" ti hollywoodští kreténi. Což je vrchol arogantní nadutosti! A jak zde již bylo několikrát řečeno, je to celé navíc opravdu přímo nesnesitelně přečernouškované. Kdepak, Asimov se v hrobě neobrací - ten tam musí rotovat přímo ďábelskou rychlostí! ()

Muff

Další nudný díl. Postavy chodí sem tam, něco udělají, někdo je chytí, dá jim po hubě, utečou, zas je chytí, dá jim po hubě ... samozřejmě akce. No a co mělo být to chování Gaal na konci, to jsem fakt nepojal, nejspíš nějaký oslí můstek k dalšímu ději. Zatím jsem seriálem spíše zklamán, kromě vizuálu a hudby nějak extra nevybočuje z běžných popkornovek. ()

Martrix

Ještě v polovině epizody jsem byl ochoten plácnout tři hvězdy. A to přestože tvůrci knihu rozcupovali a z jejich zbytků uplácali cosi jiného. A přešel bych i směšné pózování Cleona, aby byly vidět jeho břišáky. Jenže v poslední čtvrthodince se potvrdilo to, co jsem už o Goyerovi párkrát napsal. Ten člověk nemá o hard sci-fi potuchy. Jinak by nenechal robota se lekat, plakat a skuhrat nesmysly, nenechal by ho mít vize... a taky by nenechal svoje postavy chovat se nesmyslně. Tohle je tak rozporuplný výtvor. I kdyby v tom nefigurovalo jméno Asimova, má pro mě Nadace stejné vady, jako Vychováni vlky. Vizuálně fajn, dobré nápady, ale jako celek...logický zvratek, který není ani trochu rafinovaný...chytrý. ()

gumbo

Za mě pořád na hraně průměru. Nejvíc mě vadí (docela častá neduha amerických produkcí), že autoři se snaží tlačit nějakou linku jako nesmírně důležitou, aby ji pak po pár dílech v klidu bez vyvětlení opustili. Trochu se obávám, že se do konce první serie nikam moc daleko nepohneme a na konci 10. dílu zůstane otevřeno 5 dějových linek lákajíc na další řadu. A že to bude tak frustrující, že dám seriálu sbohem a půjdu si konečně přečíst předlohu. ()

VesVes

Jsme už za polovinou série, ale příběhově se to teda moc neposunulo. Je to takové nudné. Myslím, že fandové knihy už dávno přišli na to, že tahle série s knihou nemá moc společného, a že ta záporná hodnocení nedávají primárně jen kvůli tomu, ale hlavně proto, že to má opravdu špatný scénář. No a z Hari Seldona udělali skoro až záporáka, se mi zdá. ()