Pohľad do minulosti odhalí pôvod sporu Gaal medzi vierou a vedou. Patová situácia na Terminuse sa nešťastne otočí. (Apple TV+)

HAL

Einstein tvrdil že největší dosažitelná rychlost je rychlost světla - největší rychlost ve vesmíru je ta kterou teď Isaac Asimov rotuje ve svém hrobě. Ale tak, že je tohle brutální znásilnění jeho díla a myšlenek bych třeba i přežil, kdyby tu byl dobrý příběh a zpracování - není, ani omylem. Většinu času se opět řeší extrémně nudná a zbytečná vata (zde je na půl dílu směšný flashback který nikdo nepotřeboval vidět), a v tom zbytku nic nedává smysl, všichni se chovají jako debilové, a příběhové linky se absurdně rozpadají. Nebýt viditelně vysokého rozpočtu nacpaného do triků a schopného kameramana, tak se Foundation ničím neliší od C-čkových seriálů kterými SyFy lepí díry ve vysílacím čase mezi svou kvalitnější tvorbou. ()

husak_k

Knihu od Asimova jsem sice nečetl, ale i přesto je zatím Foundation moje scifi zklamání roku. Absolutně chaotický scénář v kombinaci s totálně béčkovými herci (až na pár vyjímek jako Harris nebo Pace). No snad se to aspoň trochu zlepší, ale díl od dílu je to spíše horší, zatím bych hodnotil velmi záporně. ()

warrenur

Konecne sa tvorcovia uracili zaoberat i pribehom nasej genialnej emocne prekypujucej matematicky, potom ako bola v nejakom sopliku vypluvnuta do vesmiru. Umysly "barbarov" na Terminuse boli kazdemu jasne od chvilky, ked nam ukazali ten pekny kanonik. Hodne, hodne logickych i scenaristickych premetov. Ale stale sa mi paci sci-fi linia a teda ten zaver epizody. Zda sa, ze nas genialny matematik bol toho isteho povodu ako droid starajuci sa o Cleonov? Moze byt. ()

Martrix

Znát předlohu je v případě tohoto seriálu spíš nevýhoda. V případě, že máte dokonce předlohu rádi a jste fanoušky AsiUniversa, je to dokonce vysloveně na škodu. Tvůrci se snaží rozjet space operu v podobném duchu jako Expanse, ale tentokrát chtějí operovat na daleko větším prostoru, s mnohem více postavami a dějovými linkami. Což znamená, že se bude poskakovat z planety na planetu, chvíli se budou věnovat té postavě, pak jiné...případně si odskočí v čase jinam... . Tohle může fungovat, pokud jsou postavy opravdu sympatické a dějí se jim zajímavé věci, tak jako v GoT. Zatím se v mých očích tvůrci pohybují na hraně snesitelnosti. V každé epizodě je něco, co mi vysloveně vadí, postava, která je mi fakt nesympatická...ale samozřejmě se najdou i fajn momenty. Nicméně závěr této epizody naznačuje, že se brzy dočkáme toho, čemu se vznešeně říká cliffhanger...ale v tomto případě to bude pro znalé předlohy...pro mě třeba, WTF! stopka, která nejspíš tuhle masochistickou podívanou ukončí. ()

fandadofilmu

Tohle není Asimov. Proč tvůrci neráčí respektovat geniální literární předlohu? Podstatnou část zabírají pasáže, které Asimov vůbec nenapsal - ale které si "vymysleli" ti hollywoodští kreténi. Což je vrchol arogantní nadutosti! A jak zde již bylo několikrát řečeno, je to celé navíc opravdu přímo nesnesitelně přečernouškované. Kdepak, Asimov se v hrobě neobrací - ten tam musí rotovat přímo ďábelskou rychlostí! ()