Zástupkyňa kráľovnej, Rue, sa Súmraku zverí o nedôvere voči Demerzel. Hober Mallow urobí odvážny krok. Deň sa vydá na Terminus a k Nadácii. (Apple TV+)

Martrix

Znát knižní předlohu znamená nejen to, že vás bude iritovat její prznění, ale také to, že VÍTE. Takže jestli si tady mnozí ucvrkávají z originálního odkrývání karet a brada se jim jen třese od toho obdivného WOWování, tak já mám od těch úšklebků tik do levého oka. Slátanina. I když jsem se už dávno oprostil od srovnávání, je to prasoscifiguláš. ()

warrenur

Jednoznance zatial najlepsia epizoda celej druhej serie. Deje sa toho mnoho, vyznamne a v mnohych liniach a na mnohych miestach galaxie. "Empire can be TOUCHED". Potesil uvod s modroockou - symposkou Seldon-ovej cirkvi (btw. kockou z Harryho Pottera, do ktorej sa zakukal) a nemenej ponuka "obnovy pamate" najstarsiemu imperatorovi. Drza princeznicka zatial intriguje a vyuziva svoje ..ehm..prednosti. :) Paradne bolo i "vedecke filozofovanie Salvor s "druhym Harim". :) A naviac nam dopriali rozmarnu sexy-hratku v obkluceni nevedemych nepriatelov..no teda. A zaver, nam vnimavym, potvrdil to, co sme o Demerzel predpokladali. Spokojnost. 85% Silne stvorhviezdie. ()