Hemeckerův stylový erotický thriller Dokonalá vražda může svou tématikou připomínat filmy jako je Hitchcockův Strangers on a Train (na něj je v něm dokonce přímý odkaz) nebo třeba snímek Double Indemnity. Tajní milenci se v něm chtějí zbavit svých nepohodlných manželských poloviček, aby mohli být navždy spolu. Ale jak už to tak bývá, jejich dokonalý plán nevyjde úplně tak, jak očekávali. V hlavních rolích se představili Shari Shattuck jako nešťastná manželka Erin Davenportová a Matt McCoy jako její nový milenec, pilot Ted Beaumont, který je v podobné manželské pasti. Když spolu tyto spřízněné duše ukují nekalý plán a Tedova žena Marla zmizí, zdá se, že všechno běží jako na drátkách. Následně má Ted za úkol odstranit Erinina brutálního manžela Dextera. Netuší ale, že Erin mezitím jejich plány poněkud pozměnila... (oficiálny text distribútora)

TheRaven

Ze začátku velmi pomalý, ničím se vymykající thriller. To se sice změnilo, ale zlepšení nebylo tak razantní. Sice se film podobá mnoha dalším, ale i tak jsem byl nakonec celkem překvapen rozuzlením příběhu a myslím si, že na ten průměr to jistě má. ()