Mladý automechanik a bývalý sportovec Dwayne žije v malém chladném městě Cut Bank ve státě Montana. Touží po lepším životě, ale když se rozhodne ze svého rodného místa odejít, spustí se sled tragických událostí, které navždy změní jeho život i život tohoto města. (Courtemanche)

DEXTER099

Tento film vás zavede do malého města jménem Cut Bank a do příběhu chlapce respektive dospívajícího muže,který se stará o svého nemocného otce a u toho pracuje jako automechanik u otce své přítelkyně.Vše se zdá idylické ,ale Dwayne chce mermomocí se svou přílelkyní z Cut Bank odjet někam do velkého města a začít žít podle svých představ a tak když nevidí budoucnost v autodílně tak ho napadne naplánovat plán jak se z města dostat a ještě k tomu mít velký balík peněz...,ale ne vše vychází tak jak má a když se k tomu připlete místní podivín v podání Michaela Stuhlbarga,který rozhodně lidi nemusí (pro mě byla jeho postava to hlavní co mě zaujalo na tomto filmu a ve skrze jsem se s ní ztotožnil) tak dostane docela slušný thriller,který sice úplně nenadchne,ale na druhou stranu působí docela reálně a dobře se na něj kouká plus má dobré herecké obsazení.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

castor

Díra, která má svá tajemství. Díra, ve které člověk aby někoho normálního pohledal. Možná mladý páreček, který chce z tohohle městečka vypadnout: servírka Cassandra a automechanik Dwayne. Jenže i v jeho případě je zatraceně snadné sjet z cesty. Maká u otce své přítelkyně, současný život ho vysává, stejně jako péče o umírajícího otce. Snímek se tváří, že na vše jde trpělivě a že má spoustu es v rukávu. Ano, leccos vytáhne, ale zároveň divákovi nedovolí, aby se mu postavy dostaly pod kůži, aby nad nimi víc přemýšlel, aby se o ně začal strachovat. Ve finále je tohle kriminální drama z ne zrovna pohostinného prostředí (prostě další americký zapadákov) až moc zbrklé v dávkování scén (a to tam dosud nikdy neměli žádnou vraždu), v budování atmosféry a vykreslování mezilidských vztahů. Herci jsou fajn, ale nemají prostor naplno prodat, co v nich je, od režiséra (má bohaté seriálové zkušenosti) bych zase čekal pevnější vedení několika scén. I tak slušné tři hvězdy!! ()

Wacoslav1

Film sám o sobě není úplná kravina, ale ten vocasátor Hemsworth jehož upřímně nenávidím od doby kdy se objevil v Expendables 2, kdy při scéně ve které byl mučen hekal jak kdyby mu to někdo dělal, mi ten dojem prostě dokonale zkurvil. Hrát umí asi jako já a dokáže to svým precizním výkonem dokonale zajebat. Pak už to nezachrání ani dobří herci jako Malkovich, Thornton nebo Platt. Nemluvě o tom, že film se vleče jak noční sraní, aby děj pokročil od ničeho k ničemu. Uznávám asi nejsem objektivní, ale co už nadělám...30% ()

Real Tom Hardy

"AIN'T YOU DERBY MILTON? I THOUGHT YOU WAS DEAD!" ---------- Ja ten americký zapadákov proste milujem. Či už je to pokojná vecička ako The Dukes of Hazzard, alebo menšia vyvraždovačka, trošku pripomínajúca Fargo. Sem tam jeden steak, sem tam pekná servírka a nakoniec jeden neumytý psychoš. Táto kombinácia funguje neustále. Minimálne u mňa. Ďalšia vec, ktorá je na Cut Bank super je, že ti neustále pripomína Vianoce. Vieš, ako keď si bol malý fagan, nemohol si sa dočkať Štedrého Večera a odhalenia, čo je vlastne v balíčku. No, tu to máš rovnako. ()

Fiftis

Po prečítaní recenzií všade možne som od Cut Bank veľa nečakal. Ale na konci filmu som musel priznať, že sa mi tento film naozaj páčil. Hviezdy v tomto filme sú Michael Stuhlbarg, Billy Bob Thorton a John Malkovic. Liam Hemsworth bol v poriadku a hodil sa hrať hlavnú úlohu. Všetci ostatní herci boli tiež dobrí a vylepšili tento film. Všetko to začína pomaly, ale čím viac sa do príbehu dostanete, tým lepšie. Určite som videl lepšie filmy, ale videl som aj množstvo horších filmov ako Cut Bank. Určite sa oplatí sledovať. "Cut Bank" je thriller, ktorý si zaslúži oveľa lepšie hodnotenia, lebo je originálny a nepredvídateľný. Atmosféra je vhodne suchá, pustá a depresívna. Technické aspekty sú primerané. Celkovo je to pútavý a originálny noir film s vynikajúcimi výkonmi talentovaného herca Liama Hemswortha. ()

sochoking

Som myslel, že ošetrovatelia, ako bol ten šikmooký, čo sa objavil na začiatku filmu asi okolo siedmej minúty a hlavu mal jak balón , existujú iba v komixoch... ()

eLeR

Film mal celkom zaujímavý príbeh, o ktorom som si na začiatku myslela, že sa bude uberať úplne iným smerom, mal tu správnu atmosféru a herci boli výborní ... skvelý Dern, vždy precízne hrajúci Malkovich, Stuhlbarg, ktorý mi smrdel až do obývačky a ani Liam s Teresou mi film nepokazili. Bavilo ma. 3,5* ()

Morholt

Vidlácký thriller, jehož hlavním motivem měl být důmyslný podvod, který je ale na první pohled neskutečně hloupý a člověk se musí divit, že tohle někdo příčetný vůbec zkusil. To muselo vypadat blbě už na papíře a nejspíš si toho někdo všimul a proto poslal do amerického vidlákova odpovídajícího místního psychopata, aby to tam trošku rozčísnul. Sice tenhle slepenec psychotického vraha a podvodu působil občas nekompaktně, ale nakonec se na to koukat dalo, na čemž mají velkou zásluhu herci, kteří se tu sešli ve víc než slušné sestavě. Thrillerová jednohubka, u které se vyplatí vypnout mozek. 55% ()

Lacike

Tak tu mame dalsi maly drsny film z vidlakova v style peciek od bratov Coenovych. Tvorcovia zohnali obdivuhodné obsadenie a dokonca sa im podarilo zostrihat pôsobivy trailer, ktory sluboval atmosfericku pecku. Lenze tu vsetky klady koncia. Prvym problemom je sterilna rezia. Shankmanovi sa nepodarilo nejak zaujimavo vykreslit atmosferu vidklakova a ani sceny v ktorych by ste od napätia nemali dychat nefunguju ale len tak nejak mimovolne plynú. Mohli by to zachranit aspon spickovi herci. Ale ani oni tu nemaju priestor zaziarit. Malkovich len gula ocami, Platt fuckuje a Thornton je tu tak nejak uplne zbytocny. Druhym hlavnym problemom je scenar. Hercom nedopraje ziadne pamätne sceny v ktorych by vynikli a absenciu poriadnej atmosfery sa snazivy nahradit imbecilnou prekombinovanostou. Coenovci tocia tiez filmy s absudnymi scenami, ale tie maju nejaky zmysluplny zaklad. Zvraty v tomto filme pôsobia vykonstruovane a nedôveryhodne. Najväcsim omylom je hlavny zaporak, ktory ani na sekundu nepôsobi hrozivo a jeho motivacia kvôli ktorej sa rozhodol, ze zabije kohokolvek stretne je jedno velke WTF. Jediny herec ktory napriek mizernemu scenaru a tuctovej rezii zaziari je Bruce Dern. Diky aspon za neho. Na opacnom konci je Liam Hemsworth, ktory ma cely film pohlad ranenej srnky. A to je hlavny hrdina, ktoremu mame drzat palce. Smutne. Takze vysledok je podpriemerny thriller z vidlakova, ktory ma zmysel vidiet len pokial mate velku slabost pre Bruca Derna 4/10. ()

Dale

Takéto čiernohumorné laskominy milujem. Jeden nevinný podvod, jeden psychoš hľadajúci balíček a mŕtvoly sa môžu kopiť :-) Nie je to Fargo, ale bavil som sa výborne. ()

MartinezZ

Tak tohle mi přišlo k chuti a nejen proto, že mi podomní obchodníci taky lezou krkem. Zapadlá studená prdel kdesi v Montaně a v jednom z mnoha přilehlých národních parků dělala medvíďata brajgl. V tu chvíli se zrodil člověk, který dokáže pěkně zamíchat kartami v jakkoliv chytře promyšleném plánu, který se ale od začátku sype jak písek v hodinách. Správně vyšinutej človíček mi ve své mnohomluvnosti a vyřídilce připomínal Javiera Bardema v No Country for Old Men. A ačkoliv se to tváří jako Dwayneův příběh, hlavní postavou je tu Derby, který vlastně jen prochází dějem. Zajímavě postavený příběh se zajímavými postavami, které ztvárňují zajímaví herci. Plus za Malkoviche, Thortona i Platta, potud za kvalitní ***. Jedna extra hvězda za Stuhlbargova mimoně. ()

kaylin

Kdyby to nemělo tak podivný scénář, který se snažil být až moc komplikovaný, tak je to celkem dobrý, venkovský thriller, který má zajímavé postavy. Například pošťák Bruce Derna je výborný, šerif Johna Malkoviche také. Jenže i když je vrah také docela zajímavou postavou, celé je to vedeno ke konci, který prostě nebaví. Nakonec ani ten průběh není velká zábava. ()

Streeper

Film určitě má něco do sebe, hlavně má opravdu skvělé obsazení v podání Malkoviche, Thorntona a Derna. Vrah je docela zajímavý, ale film je podán tak, že mě to nebavilo a ke konci jsem se opravdu dost nudila. ()

bourec

Odpad tomu nedám!Proč?Z úcty k hereckejm ikonám,kterejch se tady sešlo dost na to,abych jim tu jednu hvězdu dal.Jinak úděsně nudná kravina z ňákýho vidlákova,kde chlapík s dvaceti dioptriema na každý bulvě řádí kvůli balíčku (asi bonbónky)Nevim co je náročnější,jestli bejt rejža ,a vypotit tuhle kokotinu,a nebo divák,a sjet to až na konec.Každopádně děs.20%. ()

Courtemanche

Nebylo to špatný příběh, a Michael Stuhlbarg hrál opravdu zajímavě, ale to bylo asi tak všechno. Thorntona nevyužili, Malkoviche nechali spát, ještě akorát Dern stál za to. Myslím si, že být tady jiný režisér, tak tento film dopadne lépe. ()

Khumbac

Kurde mám rád tyto nezávislé filmy. Bob a John se k sobě hodí, chtěl bych je vidět ještě v nějakém jiném snímku. Film se pomalu táhne s poměrně průhledným scénařem, ale, není tak průhledný jak se může zdát. Ten balíček, nebo ta kabelka či co to bylo, byla snad záhadnější než kufřík v Pulp Fiction. Nápad s přepadením poštěváka byl tragický, ale co... dioptrický Derby Milton...to je právě ta třešnička na dortu ! ()

Strandmon

Cut Bank je příběhově určitě zajímavým a originálním snímkem z prostředí amerického venkova, který já ve filmech prostě žeru. Zprvu se to jeví jako docela normální kriminálka, ale časem se to překlopí v slušnou vyvražďovačku. Film, ale doplatil na né příliš povedené budování atmosféry. Trailer mě zaujal tím, že z něj byla cítit právě ta napínavost a sliboval nám celkem slušnou atmosférickou pecku. Ovšem to ve filmu příliš nefunguje, jelikož tvůrci se rozhodli pro příliš rychlé přechody mezi scénami, což veškerou napínavost a atmosféru snímku sebralo a působilo to spíše zbrkle. Liam zase ukázal, že brácha je rozhodně lepší herec a bohužel mi tam jako jediný nesedí. Na druhou stranu Malkovich jako vždy výborný a Stuhlbarg zvádl svojí zajímavou roli až s mým obdivem. Celkově slušné 3*. P.S. Zajímalo by mě, co je sakra v tom balíčku ()

jura-roy

Pěkný město, pěkný lidi, pomalej styl života, burani a jedna zaseklá poštovní zásilka. Všechno dohromady slušnej kolotoč, kterej nemá top vrchol, ale laťku nasadil hned od začátku vysoko a držel se jí do konce. Herci (kromě Hemswortha - ikdyž ten vlastně je taky buran, takže se mu to i lehce věří) hrajou naprosto skvěle a tak je Cut Bank velice milé překvapení. ()

Nový Star Trek našel režiséra

Nový Star Trek našel režiséra

16.07.2021

Na Star Trek v podání Quentina Tarantina si zřejmě budeme muset ještě pár let (jestli vůbec) počkat, mezitím ale studio Paramount a produkční společnost J. J. Abramse Bad Robot odklepli nový film z… (viac)