Mladý automechanik a bývalý sportovec Dwayne žije v malém chladném městě Cut Bank ve státě Montana. Touží po lepším životě, ale když se rozhodne ze svého rodného místa odejít, spustí se sled tragických událostí, které navždy změní jeho život i život tohoto města. (Courtemanche)

Lacike

Tak tu mame dalsi maly drsny film z vidlakova v style peciek od bratov Coenovych. Tvorcovia zohnali obdivuhodné obsadenie a dokonca sa im podarilo zostrihat pôsobivy trailer, ktory sluboval atmosfericku pecku. Lenze tu vsetky klady koncia. Prvym problemom je sterilna rezia. Shankmanovi sa nepodarilo nejak zaujimavo vykreslit atmosferu vidklakova a ani sceny v ktorych by ste od napätia nemali dychat nefunguju ale len tak nejak mimovolne plynú. Mohli by to zachranit aspon spickovi herci. Ale ani oni tu nemaju priestor zaziarit. Malkovich len gula ocami, Platt fuckuje a Thornton je tu tak nejak uplne zbytocny. Druhym hlavnym problemom je scenar. Hercom nedopraje ziadne pamätne sceny v ktorych by vynikli a absenciu poriadnej atmosfery sa snazivy nahradit imbecilnou prekombinovanostou. Coenovci tocia tiez filmy s absudnymi scenami, ale tie maju nejaky zmysluplny zaklad. Zvraty v tomto filme pôsobia vykonstruovane a nedôveryhodne. Najväcsim omylom je hlavny zaporak, ktory ani na sekundu nepôsobi hrozivo a jeho motivacia kvôli ktorej sa rozhodol, ze zabije kohokolvek stretne je jedno velke WTF. Jediny herec ktory napriek mizernemu scenaru a tuctovej rezii zaziari je Bruce Dern. Diky aspon za neho. Na opacnom konci je Liam Hemsworth, ktory ma cely film pohlad ranenej srnky. A to je hlavny hrdina, ktoremu mame drzat palce. Smutne. Takze vysledok je podpriemerny thriller z vidlakova, ktory ma zmysel vidiet len pokial mate velku slabost pre Bruca Derna 4/10. ()

Fiftis

Po prečítaní recenzií všade možne som od Cut Bank veľa nečakal. Ale na konci filmu som musel priznať, že sa mi tento film naozaj páčil. Hviezdy v tomto filme sú Michael Stuhlbarg, Billy Bob Thorton a John Malkovic. Liam Hemsworth bol v poriadku a hodil sa hrať hlavnú úlohu. Všetci ostatní herci boli tiež dobrí a vylepšili tento film. Všetko to začína pomaly, ale čím viac sa do príbehu dostanete, tým lepšie. Určite som videl lepšie filmy, ale videl som aj množstvo horších filmov ako Cut Bank. Určite sa oplatí sledovať. "Cut Bank" je thriller, ktorý si zaslúži oveľa lepšie hodnotenia, lebo je originálny a nepredvídateľný. Atmosféra je vhodne suchá, pustá a depresívna. Technické aspekty sú primerané. Celkovo je to pútavý a originálny noir film s vynikajúcimi výkonmi talentovaného herca Liama Hemswortha. ()

castor

Díra, která má svá tajemství. Díra, ve které člověk aby někoho normálního pohledal. Možná mladý páreček, který chce z tohohle městečka vypadnout: servírka Cassandra a automechanik Dwayne. Jenže i v jeho případě je zatraceně snadné sjet z cesty. Maká u otce své přítelkyně, současný život ho vysává, stejně jako péče o umírajícího otce. Snímek se tváří, že na vše jde trpělivě a že má spoustu es v rukávu. Ano, leccos vytáhne, ale zároveň divákovi nedovolí, aby se mu postavy dostaly pod kůži, aby nad nimi víc přemýšlel, aby se o ně začal strachovat. Ve finále je tohle kriminální drama z ne zrovna pohostinného prostředí (prostě další americký zapadákov) až moc zbrklé v dávkování scén (a to tam dosud nikdy neměli žádnou vraždu), v budování atmosféry a vykreslování mezilidských vztahů. Herci jsou fajn, ale nemají prostor naplno prodat, co v nich je, od režiséra (má bohaté seriálové zkušenosti) bych zase čekal pevnější vedení několika scén. I tak slušné tři hvězdy!! ()

Morholt

Vidlácký thriller, jehož hlavním motivem měl být důmyslný podvod, který je ale na první pohled neskutečně hloupý a člověk se musí divit, že tohle někdo příčetný vůbec zkusil. To muselo vypadat blbě už na papíře a nejspíš si toho někdo všimul a proto poslal do amerického vidlákova odpovídajícího místního psychopata, aby to tam trošku rozčísnul. Sice tenhle slepenec psychotického vraha a podvodu působil občas nekompaktně, ale nakonec se na to koukat dalo, na čemž mají velkou zásluhu herci, kteří se tu sešli ve víc než slušné sestavě. Thrillerová jednohubka, u které se vyplatí vypnout mozek. 55% ()

Wacoslav1

Film sám o sobě není úplná kravina, ale ten vocasátor Hemsworth jehož upřímně nenávidím od doby kdy se objevil v Expendables 2, kdy při scéně ve které byl mučen hekal jak kdyby mu to někdo dělal, mi ten dojem prostě dokonale zkurvil. Hrát umí asi jako já a dokáže to svým precizním výkonem dokonale zajebat. Pak už to nezachrání ani dobří herci jako Malkovich, Thornton nebo Platt. Nemluvě o tom, že film se vleče jak noční sraní, aby děj pokročil od ničeho k ničemu. Uznávám asi nejsem objektivní, ale co už nadělám...30% ()

• Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával na severe USA, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v kanadskej provincii Alberta. (MikaelSVK)

Nový Star Trek našel režiséra

Nový Star Trek našel režiséra

16.07.2021

Na Star Trek v podání Quentina Tarantina si zřejmě budeme muset ještě pár let (jestli vůbec) počkat, mezitím ale studio Paramount a produkční společnost J. J. Abramse Bad Robot odklepli nový film z… (viac)