Když se Riley (Tuppence Middleton) ocitá v rukou Whispers (Terrence Mann), musí všichni sensates spojit své síly, aby jí a Willovi (Brian J. Smith), který jede na pomoc, dali vůbec šanci na přežití. (hansel97)

Anderton

Veľmi dobré zakonečenie celej série. Lepšie prostredie ako Island tvorcovia vybrať nemohli. Na plný počet nejdem ale kvôli tomu, že mi to celé až moc pripomínalo ľubovoľný diel Mission Impossible. Pri akcii v Nemecku som mal dojem, že Wachovskí sa trochu pozabudli a nadobudli dojem, že točia štvorku Matrixu a tak z Wolfganga je zrazu Neo, ktorého nemôže trafiť žiadna guľka, pretože skrátka žiadna gulka vo virtuálnom svete neexistuje. No a akcia na Islande prebieha až príliš hladko a aby dokázala viac vtiahnuť, kľudne mohol byť celý diel natiahnutý na celovečernú stopáž. Emócie ale fungujú na výbornú a tieto dve pripomienky nie sú vôbec myslené ako nejaká tvrdá kritika. ()

Necrotongue

Závěrečná epizoda se dělila na dvě části a obě mě bavily. První část se zabývala pokusem o záchranu Riley na Islandu, při kterém jsem se zase dostal k nějakým novým informacím, druhou si pro sebe zabral Wolfgang se svou snahou, získat si životní prostor. Velmi slušný díl. ()

BROKEN_

Situace na Islandu je vyřešena celkem hladce a akce s Wolfgangem byla jednoduchá. Jinak si ale nemám na co stěžovat. Finální díl 1 série jsem si užil maximálně a celá ta partička hlavních postav mi přirostla k srdci. Těším se na druhou řadu, hlavně na Našeptávače. S ním to může být hodně zajímavý. ()