Krvavé peniaze

• Česko Krvavé peníze (viac)

Mladý americký pár Tom a Anna Wrightovi (James Franco a Kate Hudson) se dostanou při opravě Annina rodinného domu v Londýně do obrovských dluhů. Zároveň zjistí, že nájemník, který bydlel pod nimi, zemřel a zanechal po sobě hotovost 200 000 liber. Stačí si jen peníze vzít a jejich problém je vyřešen. Jenomže netuší, že se brzy sami stanou terčem zloděje, který peníze původně ukradl. A náhle se dobrým lidem začínají dít špatné věci... (Magic Box)

Morholt

Mnohokrát viděná zápletka o tom, kterak obyčejní lidé k špinavým penězům přišli a vzápětí se stali terčem útoků "právoplatných" majitelů, kteří chtějí svůj mamon zpět. Po Tomovi a Anně jdou dokonce dvě bandy kriminálníků a aby toho nebylo málo, mají v patách i všetečného detektiva. Good People ničím nepřekvapí, ale určitě pobaví, protože ctí pravidlo, že v jednoduchosti je síla a ještě k tomu přidávají slušné tempo, díky kterému se divák nenudí. Navíc v závěru vše vyvrcholí povedeným zúčtováním, nad kterým by Kutil Tim s Přemkem Podlahou zajásali. Herecky fajn a udělalo mi radost, že Kate Hudson od minule zase splaskla, takže už je z ní opět hezká holka. A abych nezapoměl, hlavní hrdina zde používá Škodu Felícii a i když je to blbost, tak mě to nějak potěšilo. 65% ()

Pítrs85

Sic nechápu, jak na tohle producenti utáhli takhle známý xichty, ale nakonec se jedná o docela koukatelnej akční thriller, u kterýho se, narozdíl od některých postav, dožijete i konce, navíc bez trvalých následků. Nic světobornýho, chraňbůh originálního, ale už jen hlavní dvojka, Franco-Hudson, jsou sympaťáci, kterým ty palce přeci jen budete držet až do závěrečných titulků. K tomu jako vždy skvělý Tom Wilkinson, (ne)krásy britský metropole a Škoda Felicia pick-up, kterou řídí James Franco- to taky jen tak někde neuvidíte :-) (Btw Anna Friel se tu ocitla jaksi náhodou, její role šustí tak mocně papírem, že už to víc ani nejde, hehe). ()

kaylin

Ze začátku to vypadá na celkem dobrou atmosféru a napínavý příběh, ale ten se nakonec mění jen v něco, co by se dalo označit jako "sám doma a v New Yorku", kde přece jen teče trochu více krve. Franco a Hudson jsou celkem dobrý pár, což je hlavní důvod, proč se na to dívat. Omar Sy je tu divný a Tom Wilkinson nemá moc prostoru a jeho postava je spíš taková úslužná. ()

genetique

Trošku zaspoilerujem, aj keď nezvyknem, ale inak by nevynikla pointa môjho úsudku o filme. S troškou irónie je hlavná línia príbehu opísaná asi takto: mladý manželský pár je po uši v sračkách s dlhmi, bankové účty sú plné pavučín a prievan v peňaženke je po problémoch s otehotnením druhou najčastejšou témou domácnosti. Ničím zvláštne zoznámenie s postavami začne naberať na nudnej rutine ešte viac, pretože v ten moment sa otvoria nebesia a pán domu nájde v prízemnom byte nielen mŕtveho podnájomníka, ale aj balík šušťavých bankoviek, ktoré majú tendenciu zatemniť myseľ. Totiž aj po zistení, že po prachoch pátrajú šéfovia dvoch znepriatelených zločineckých bánd, len mávnu rukou, že oni to nejako ustoja a rozhodnú sa šušťáky si nechať. Po zdanlivo kvalitných bezpečnostných opatreniach (ukrytie peňazí v tom istom dome a vyplatení pár dlhov v hotovosti) sa znenazdajky všetko začne rúcať, ale nebojácni manželia vždy niečo vymyslia alebo sa v poslednú chvíľu zjaví spasiteľ, ktorý ich z toho vylíže. No a nakoniec nielenže sa títo dvaja huncúti zo všetkého dostanú a dokážu vydrbať s oboma bossmi a všetkými zloduchmi, počas toho všetkého vyčínania dokáže Tom Annu zbuchnúť, takže všetko je to totálny hollywood, len je zabalený do atmosfericky ponurého londýnskeho hábu. Ale vlastne ono by bolo asi nefér toto všetko brať ako výčitku, pretože aj napriek tomu, že to znie celé pomerne smiešne, tak prácu s rutinou a klišé zvládol režisér celkom fajn, ku koncu je dokonca celkom dobre vygradované napätie a na hercov sa takisto dalo pozerať. 60%. ()

Lukoboss

Ne, fakt to nebylo nijak zásadně dobrý, ani zajímavý. Dobrej je tam snad je ten záporák, kterýmu role sedí, protože je to takovej správnej hnusák, kterej to má napsaný na čele, že takový role musí hrát. Pak je vcelku zajímavý, že hlavní hrdina jezdí ve staré Felicii Pick-up, no a tam to tak nějak končí všechno. Už mě moc nenapadá, co kladnýho bych tam ještě našel, aby to bylo alespoň schopný dostat se na průměr. ()

• Film se natáčel v Londýně ve Velké Británii. (rafix)
  • Hlavní postava (James Franco) jezdí ve filmu v českém autě Škoda Felicii Pick-Up. (Fisek)