Musíme odsud vypadnout

• USA Bad Turn Worse (viac)

Tři texaští teenageři doufají, že se jim podaří aspoň na chvíli uniknout z jednotvárného života v malém městě. Místo toho však skončí ve spárech podsvětí a organizovaného zločinu poté, co jeden z nich okrade nesprávného muže. Když si potížista Billy Joe uvědomí, že jeho nejlepší kamarád Bobby brzy odjede se svou přítelkyní Sue na vysokou školu, naplánuje na jejich počest poslední velkou party. Aby mohl všechno zaplatit, okrade svého šéfa Giffa. Po návratu z vysněného víkendu je ale skupinka přátel vystavena krutým následkům svých činů, neboť ukradené peníze patřily nebezpečnému gangsterovi přezdívanému Big Red. Všichni tři teď musejí vyloupit místní "pračku" peněz, aby splatili dluh a získali zpět ztracenou svobodu. V boji za záchranu svých životů jsou vtaženi do světa organizovaného zločinu a bezstarostné mládí se rychle mění v drsnou realitu dospělého života. (HBO Europe)

Malarkey

Absolutní burani z buranova vytváří problémy a teorie, jak z nich vybruslit. Většinou se to moc nedaří a tak se do průseru zamotávají čím dál tím víc. Pár dobrých nápadů tenhle film nicméně měl včetně hodně slušné muziky. Muzika jako jediná mi z něj ale zůstala ještě do dalšího dne. Zbytek se rozplynul jak pára nad hrncem. ()

Mamlas

Tři ochotníci - Snopel Chuj, Snopel Intoš a Sviňa Vynalézavá - cosi podělají a pak mají odvést prácičku pro Primoše Chamtivého, aby chybu napravili. Atmosféra není žádná, jejich herecké výkony jsou absurdní, scénář by si zasloužil aspoň 2 delší odstavce objektivní kritiky včetně hrubších výrazů. Celkově hrozná mizerie. (11%) ()

Topco

Hutnou atmosférou a nasvietením tmavých scén blízke Coenovcom, scénami násilia zasa Tarantinovi a ústredný milostný trojuholník plný podrazov pripomenie príbehy z pera Jima Thompsona (ktorému film vzdáva poctu dialógom z úvodu „Máme 32 variácií príbehu a zápletku jednu“). Na začiatku subžánru bolo Blood Simple... ale tu sa jedná o vydarený texaský teen-noir. ()

Rob Roy

7/10 -- Z letošní indie noirové "velké trojice" (dále Blue Ruin a Cold In July) je tenhle kousek nejslabší, ale pořád fajn debut. Občas zbytečně ukecaný, je vidět, že scenárista pokoušel místy o Tarantina, ale není to ono. Přesto se zde najde mnoho působivých a dobře zahraných scén a sekvencí. Často s vydatnou podporou náladové hudby Jonathana Keevila, který už prokázal svým melancholickým soundtrackem obří službu filmu Bellflower a nyní dokončuje svůj režijní debut Chuck Hank And The San Diego Twins, jeden z trojice mých nejočekávanějších filmů roku 2015... ()

kaylin

Čekal jsem přece jen něco víc, ale mluvit o tomhle filmu jako o noirovém je skutečně nesmysl. Má to kriminální zápletku, ale neo-noir je pro mě něco trochu jiného. Ty postavy nejsou dostatečně zajímavé a silné, jen je zde snaha o to, aby se příběh zamotával. A mně tohle prostě nesedlo. Ani jsem to nechtěl dokoukat. ()

• Ruce vypravěče během imaginární scény loupeže jsou ve skutečnosti rukama kameramana Jeffa Biermana, který během záběru obsluhoval kameru. (Johnny.ARN)
  • Herec William Devane (Big Red) navrhl, aby jeho postava nosila župan. Režisérům se tento nápad zalíbil a začali s ním pracovat. (Johnny.ARN)
  • Původní název filmu byl We Gotta Get out of This Place. (Rob Roy)