Podíváme se do minulosti CJ – celé to začalo 19. 4. 2034, kdy byl poprvé probuzen. On jediný se musí postarat o chod věcí v Pines. Má vždy 24 hodin a poté musí znovu vstoupit do stáze. Postupně zjišťuje, jak se svět za každých 20 let mění. Jednou při průzkumu přírody narazí na nakaženého mladíka Griffina. V současnosti Theo se za pomocí kartiček rozhodne komunikovat s Margaret (samicí aberů). Adam je proti a chce aby Margaret pustili. Na místo dorazí Jason a ten chce vidět nějaké výsledky. Proto se Theo rozhodne vlézt do klece k aberovi. (Varan)

Anderton

Jedna z troch najlepších epizód celého seriálu, zatiaľ. Úmrtia ženských hrdiniek sa už stali dôležitým leitmotívom druhej série, chcelo by sa povedať, že až running jokeom :). Vypĺňanie medzery onoho času (nechcem stále spoilerovať pre tých, čo nevideli a chcú) je výborným nápadom a osobne som na tieto scény dlho čakal, konečne sme sa dozvedeli niečo viac o novej histórii ľudstva. Zároveň je ich protagonistom Hounsou, v podstate najcharizmatickejší a najáčkovejší herec druhej série, respektíve z tých, ktorí sú v jej reálnom čase, kedy sa odohráva jej súčasnosť, nažive. ()