Ethan vylezl na skálu, aby našel jinou cestu z městečka. Sleduje ho podivný tvor. Theresa byla přijata jako nová realitní agentka poté, co jejich starý realitní agent zemřel. Musí ubytovat nově příchozí ve městečku. Byl ji přidělen jistý Wayne Johnson. Ben a další dva studenti byli ve škole přizváni k jakési „orientaci“. (Varan)

Jimclark

Tak tenhle díl obsahuje zcela určitě ten největší plot twist v historii všech seriálů, minimálně těch, které jsem já viděl, a že už jich byly stovky. Možná úplně ze všech seriálů. Tohle budu rozdýchávat ještě dlouho. ()

Anderton

Jedna z najlepších seriálových epizód, aké som kedy videl. Divák dostane odpovede na väčšinu otázok, ktoré boli položené, pričom je jasné, že ešte zopár tromfov ale v rukách tvorcovia majú. Sledujeme paralelne tri dejové línie, naprieč ktorými je nám (a postavám) veľmi šikovným strihom odhaľovaná skutočná pravda o mestečku Wayward Pines a o okolitom svete. A o ľudstve samotnom. Lepšie to skutočne nakrútiť ani na písať nešlo. Dá sa však predpokladať, že smer, akým sa seriál vybral, nemusí sadnúť každému a určité percento divákov po The Truth toto dielo stratí. ()