Alexander Kirk má být převezen do jiného vězení, ale když kvůli své nemoci zkolabuje, skončí pod dozorem v nemocnici. Pokud mu pokrevní příbuzný nedaruje kmenové buňky, zemře. Reddington využije Cooperův tým k tomu, aby našel vědkyni Soniu Bloomovou, jejíž partner byl zavražděn firmou Lindquist. Ona po jeho vraždě zmizela a změnila identitu. Nyní vystupuje pod jménem dr. Adrian Shawová. Její výzkum v oblasti hematologie ji spojuje s Alexandrem Kirkem. Liz se rozhodne darovat Kirkovi kmenové buňky. Tom se ji snaží od zákroku odradit. FBI najde loď, na které by měla plout Shawová, ale nenajde ji tam, protože ji unesl Reddington. Chce, aby mu pomohla. Liz díky předoperačnímu testu DNA zjistí, že není Kirkovou dcerou. Do nemocnice, kde leží Kirk, přicházejí jeho muži s cílem osvobodit ho. (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

"Doktore Rayburne, někdo je někde nemocný a potřebuje Vás." Nikdo se neumí rozloučit tak jedinečně jako Red. A taky si nikdo nedokáže lépe zašpásovat s agentkou Navabiovou o letním divadle Mossadu či aerobicu. A Máše snad už došlo, že je spíš Liz. Bavil mě i Koroner, dělo se toho zkrátka hodně a to je dobře. ()