Reddington dá Liz a týmu FBI za úkol chytit ekoteroristu, který si říká Gaia. Ten chce pomocí exploze plynovodu vyhodit do vzduchu jadernou elektrárnu jako pomstu za to, že v době služby v armádě byl vystaven radiaci, která ozářila i jeho syna. K útoku hodlá použít vrtulník a jedinou šancí, jak ho zastavit, je nabourat se přes počítač do jeho letových systémů. Tom chce zachránit Agnes, spojí se s jedním známým, který umí vystopovat, odkud Kirk vysílá své živé vysílání, pomocí kterého přenáší záběry malé Agnes v postýlce do bytu Liz. Kirk váhá, zda použít Agnes k léčení své nemoci, protože by ji to mohlo zabít. (TV Nova)

yvona

Tentokrát se chovali všichni jako amatérští pitomci. To se prostě nedá přehlížet. Jako jediná upřímně a racionálně vystupuje  Mozhan Marnò, navíc je to skvělá herečka. Liz i Tom postrádají byť jen náznak sebereflexe a především intelektu, Ressler je vypláchnutý robotický monstrum, Cooper to se svou bodrostí skutečně přehrává, Aram je psychicky narušený muslimský ajťák, který by u FBI mohl leda splachovat záchody a Raymond už zcela ztratil svůj originální šarm sarkastického  kriminálníka i své bezhraniční schopnosti. Nikdo ničemu a nikomu nevelí. ()

mcamino

Opět se posunul hlavní příběh, a zatímco se zdálo, že Liz je dál k nalezení dcery, možná je blíž, než si myslí. Opět se mi líbila propojenost vedlejšího příběhu s tím hlavním. A navíc pokračuje další příběh ohledně pana Kaplana, který se trochu zamotává. ()

Jara.Cimrman.jr

"Svět je prostě plný věcí, který nás zabijou." Gaia mě moc nebavil, ale tak už to u ekoteroristů bývá. Prostě je nemám rád, ale Glen Carter tahající Reda na kuželkách za fusekli byl tradičně vynikající. Ale Tomova naivní akce mě otrávila. Na druhou stranu jsem spokojený s tím, že se opravdu něco děje - FBI pátrá, Red hledá cestu k Agnes, Kirk ke zdraví, Aram k Samar a pan Kaplan ... no to ještě bude zajímavé. ()