Reddington je přesvědčený, že klíčem k nalezení Alexandera Kirka a Agnes je zločinecký stratég Miles McGrath. Liz se členům svého týmu omlouvá, že předstírala svou smrt, aniž by jim to řekla. Samar oznamuje, že požádá o přeložení. Tom a Liz spolupracují na získání informací o Kirkovi s FBI a Liz přitom získá deník své matky Katariny, v němž píše o svém poměru s Reddingtonem. Ten začal, když dostala za úkol ho svést a pak zradit. Reddington nasadí Toma do skupiny žoldáků, kteří pracují pro McGratha, a doufá, že se s jeho pomocí k němu dostanou. Žoldáci unesou vlak převážející nebezpečný biomateriál a McGrath má za úkol jeden z virů dodat Kirkovi, jenž trpí vzácnou chorobou. Virus by měl jeho nemoc zpomalit. Potřebuje ale také genetický materiál od Liz, o níž si myslí, že je jeho dcera. (TV Nova)

mcamino

Pokračuje souboj mezi Kirkem a Redem, vypadá to, že se dostávají do patové situace. Pan Kaplan se probouzí, je to taková epizoda, kde se toho neodehrálo zase tolik, dost možná to byla příprava na epizodu další. ()

Jara.Cimrman.jr

"Je to vlak, chcete říct, že zmizel?" Vypařený vlak a "rozčílení" manželé Keenovi při jednání s Úřadem mě bavili. To ostatní tak dobré nebylo, ale Kirk přemýšlející o krok před Redem slibuje zajímavý souboj. ()