Mrazivá noc prichádza

• Česko Mrazivá noc přichází (viac)

Chloe (Alice Eve) žije so svojou dcérou Sophiou (Ursula Parker) v chátrajúcom moteli na opustenom diaľničnom odpočívadle. Ako majiteľka motela je Chloe vo finančných ťažkostiach a tak ticho privolí na vykonávanie prostitúcie v jeho priestoroch. To všetko pod dohľadom Billyho (Logan Marshall-Green), skorumpovaného policajta, ktorého láska ku Chloe zostáva neopätovaná. Jednej noci pri moteli zastaví Topo (Bryan Cranston), takmer slepý kriminálnik z povolania, s autom plným peňazí, ktoré má odovzdať neznámemu šéfovi. Následkom nehody však Topo príde o vodiča a ich auto je aj s peniazmi odovzdané do policajnej úschovy. Topo, ktorý tak razom nemá ani peniaze ani sprievodcu, si berie Chloe a Sophiu ako rukojemníkov. Z Chloe urobí svoju novú vodičku a sprievodkyňu a spoločne sa vydávajú po stopách Billyho, ktorý z auta ukradol Topove peniaze. (TV Markíza)

anderson

Cranston sa poprvýkrát pokúsil využiť svoju "perníkovú" charizmu vo filme a ja si trúfam povedať, že mu to absolútne vyšlo. Podporu našiel navyše v presnej réžii a jednoduchom, ale údernom trilerovom scenári. O napínavé situácie núdza nebola a pokus o noirovú atmosféru rozhodne nevyznel falošne. (9.7.2017) ()

Jara.Cimrman.jr

Pokud jednou přijdu o zrak, tak se dám na dráhu nájemného zabijáka, protože těm slepota při střelbě evidentně nevadí. S přepočítáváním peněz je to poněkud horší, protože je přitom oblafne kdejaká blondýna, ale to by mi samozřejmě nevadilo, protože jsem charakter. Ovšem neustále poslouchat věty typu "udělej tohle nebo zabiju, udělej tamto nebo zabiju, dones tohle nebo zabiju" mi lezlo krkem již po pár minutách. Pokud to někoho bavilo, tak mu to neberu, ale já jsem si z nudy začal píchat jehlu pod nehet a to mi připadalo daleko zábavnější než tento snímek. ()

MickeyStuma

Je téměř slepý, ale touha po penězích, které jsou v rukou zkorumpovaného policajta,  ho donutí k radikálnímu řešení. Unese mladou majitelku motelu i s její dcerkou kvůli jejímu zraku a mohl by v tom být čert, aby se plán nepovedl. A velice chladná noc přichází. Snímek je menším thrillerem s příběhem, který asi ještě k vidění nebyl. Tedy s motivem takřka slepého únosce. Že je to Rus už u amerického snímku nemá šanci překvapit. Dějová šablona je zásadní a s příběhem pracuje vcelku dobře. Ale i tak tu jsou místy sekvence, které se svou podivnou scénáristkou nerozvážností přeci jen začínají krapet rozpadat. Kupodivu to ale vzápětí velice rychle nabere nový dech. Atmosféra je striktní a napětí přívětivé. Co chtít víc. Snímek je jakoby takříkajíc venkovské road movie v honbě za penězi, ale v nezjednoznačněnosti motivů postav je přeci jen těžší se patřičně dostat do děje. A tak se snímek jeví okázalým průměrem v takřka televizní atmosféře, kde asi vynikne nejlépe. ()

Morholt

Problém jsem neměl s Cranstonem samotným, ale s jeho postavou. V jednu chvíli pomalu potřebuje bílou hůlku a okšírovanýho labradora a v té druhé střílí jako Billy Kid. Tenhle nedostatekprovází takřka celý film. Samotná zápletka díky tomu stojí dost na vodě, ale na druhou stranu je fakt, že nebýt zásadního logického lapsu, ztratilo by to celé lehký punc neokoukanosti. Plusem je i celkem rozumná stopáž a do jisté míry také herci, byť se zrovna nepřetrhli. Průměrná jednohubka. 50% ()

Madsbender

Unylý, plíživý thriller s vražedným tempom, ktorý je synonymom nevyužitého potenciálu. Vskutku, tentoraz som si výnimočne zvolil len a len kvôli obsadeniu - a sklamal som sa. Chun vsádza na pomalú atmosférickosť, ale toporné dialógy a plytké, miestami pomerne hlúpe postavy by na akú-takú spásu potrebovali presný opak a razantne zostrihanú verziu (aj o 20 minút). Najväčšia škoda je, že i keď prakticky nemá čo hrať, Bryan Cranston na mňa pôsobí dojmom, že si dal skutočne záležať a handicap jeho postavy som mu veril. Nebudem to zbytočne naťahovať. Nečakal som nič a aj tak som sklamaný na celej čiare. 20% ()