Film podle skutečné události pojednává o třech mužích, kteří založili Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA). Podařilo se jim překonat obrovské překážky i neustálé spory, aby se mistrovství světa ve fotbale mohlo stát realitou. Skupina nadšených evropských podivínů spojí síly a pustí se do ambiciózního projektu - založí Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA). V epickém, dosud neodvyprávěném příběhu ožívá inspirativní sága o mistrovství světa ve fotbale a třech odhodlaných mužích, kteří stáli u jeho zrodu. Poháněni svou vizí a vášní se Jules Rimet, Joao Havelange a Sepp Blatter přenesou přes všechny pochybnosti a překonají veškeré překážky i skandály, aby se světový pohár mohl stát skutečností. Nadčasový příběh, který se odehrává během bouřlivého dvacátého století, je oslavou fotbalu, z něhož se navzdory všemu stal nejen celosvětový sport, ale také výraz naděje, ducha a jednoty. (HBO Europe)

Georgex

Tento film má jednu obrovskou nevýhodu a tou je odhalení korupčního skandálu v Mezinárodní federaci fotbalových asociací těsně před premiérou tohoto filmu, což se pochopitelně projevilo na celkovém hodnocení a spousta lidí už z principu hodnotilo odpadem, často aniž by film viděla. Na jednu stranu se to dá pochopit, je to jako hodnotit film plný komunistické propagandy těsně po rozpadu Sovětského svazu, na tu druhou to bohužel nijak nekoresponduje s kvalitou filmu. Ano, je to film velmi povrchní, funkcionáři dané organizace se v něm nechutně vykreslují za vzory a hrdiny, ale z hlediska režie, kamery, scénáře, ale i vizuálních efektů, to není nikterak špatné, naopak je to poměrně zručně natočené, což je dáno jednak téměř miliardovým rozpočtem, ale i zručností režiséra a kvalitou herců. Moje hodnocení 40%. ()

LadyPupu

"Tak, teď jsi prezident! - Ano, ale jen proto, že jsem byl nejmíň opilý." Prosím vás, takhle se založila FIFA a já se na to koukala, ale jen proto, že jsem byla nejvíc opilá :-D Abyste měli představu - jako se ve 300: Bitva u Thermopyl hulákalo "My jsme Sparta!" tady se hulákalo "My jsme FIFA!" Až mi z toho šla hlava kolem, jak to bylo blbý. Pak jsem se ale zaměřila na Depardieu a ten jeho nos, co vypadá jak pr*el a v kombinaci s debilním scénářem a kecama a množstvím mnou vypitého vína, jsem se pro tu jednu malou hvězdu rozhodla. Ona tam byla totiž docela fajn hudba. I když You will never walk alone to nebylo. ;-) ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsou věci důležitější než smrt, třeba fotbal." Byly doby, kdy bych tuto větu bez váhání podepsal, ale to byl ještě sport symbolem čestnosti a nikoli reklam, smluv a úplatků. Fifa se v době svých velkých průšvihů zkrátka rozhodla postavit si vlastní pomník, ve kterém se pochlubila, že udělala z fotbalu nejúspěšnější hru na světě. Já bych si tedy dovolil oponovat, že to je pravda pouze ve světě financí, protože když se ten fotbal začal "dělat", tak to začalo jít z malého vápna do autu. Jsou v tom prostě velké peníze, takže se nelze divit, že když chtějí šejkové koukat na Mistrovství světa ve fotbale ze sedel svých velbloudů, tak se bude MS 2022 hrát v Kataru. Toto rozhodnutí bylo čestné, transparentní a demokratické, protože nikdo za něj nedostal do kapsy míň peněz, než si zasloužil. ()

Pítrs85

Dobré sci-fi, tenhle film, kam se na to hrabe Matrix... Sepp si nechal natočit krásné promo video, jaký je on a jeho parta soubor čestných a nezkorumpovatelných lidí, no bohužel to načasování nemohlo dopadnout hůře (nebo lépe?), páč víc než trailery na tuhle slátaninu pouštěly televize záběry, kterak zásahové jednotky vyvádí z Orlího hnízda FIFA právě tyhle, jak bílá lilie, neposkvrněné pány... Nechápu jen jednu věc (a možná to ani radši vědět nechci, vzhledem k tomu, jakým stylem FIFA pracovala)- jak na takhle zparchtantělý film utáhli taková herecká esa, jako je Sam Neill a Tim Roth (ten ve své nejzápornější roli, hehe). No nic, už teď se těším na druhý díl, sequel, to bude teprv zábava! "FIFA je chudá, ale to ještě neznamená, že prodáme jediné bohatství, co máme- svou čest." Ahaha, tak ten byl dobrej. ()

Ellmariachi

Fotbal sleduju od roku 96 a vekého ME. Kolem party Pavla Nedvěda, Karla Poborskeho, Vládi Šmíci a dalších jsem prožil dětství a pobertu na plácku společně s partou z nichž vzešli nejlepší kamarádi. Hrál se krásnej naivní férovej fotbálek, Kde na plácku běhal Luis Figo, Zidane, Andrea Pirlo, Ronaldo ( brazilec) a další bozi mých mladých let. Jak říkám bylo to krasný naivní a férový. Krásný jsou vzpomínky, naivní je tenhle film a FIFA rozhodně není férová. 40 procent za občasný světlý okamžik. ()

• „Teraz vyzerám ako zlosyn, ktorý priniesol AIDS do Afriky alebo chlapík, čo spôsobil finančnú krízu.“ Sťažoval sa nešťastný režisér (Frédéric Auburtin) po vypuknutí korupčného škandálu. (kacer4)
  • Uvažovalo sa o tom, že jeden z vedľajších dejov bude o vyšetrovaní údajnej korupcie. (kacer4)
  • Pred premiérou filmu vypukol vo FIFA veľký korupčný škandál, čo sa samozrejme odzrkadlilo na tržbách. S rozpočtom 30 miliónov amerických dolárov zarobil za prvý víkend 918 dolárov. Napríklad do kina vo Phoenixe prišiel na premiéru jeden človek. (kacer4)