Monsters - Temný kontinent

• Veľká Británia Monsters: Dark Continent

V tomto akcí nabitém pokračování, které se odehrává deset let po událostech úspěšného sci-fi Zakázaná zóna od režiséra Garetha Edwardse, se mimozemské příšery rozšiřují na Střední východ. Ve snaze snížit jejich počty byla do jedné nejmenované blízkovýchodní země umístěna americká armáda, která odtamtud pravidelně provádí kobercové bombardování pouště. Kromě velkého množství obřích mimozemských mrtvol má jejich počínání za následek také děsivé ztráty na životech obyčejných lidí. Armáda proto vede válku na dvou frontách - bojuje proti povstalcům vyzbrojeným pancéřovkami a improvizovanými výbušninami, ale i proti monstrům, která se prohánějí kolem pouště. (Cinemax)

Facerr

Tenhle film je tam promarněná příležitost, až je to člověku líto. Monstra, který jsou tady docela vyvedený mi přijdou jen jako kulisa příběhu, kterej je úplně o něčem jiným. Do půlky filmu to vypadá na slušně se rozjíždějící podívanou, ale pak to jde s příběhem tak z kopce, že už jsem musel ty dlooouhý záběry plný vyždímanejch slz a vyafektovanejch emocí přetáčet. Fakt velká škoda:/ ()

maddy

Očakávať od Dark Continent akúkoľvek sci-fi řezbu je nežiadúce, ani pôvodný Monsters nebol nijakým monster-filmom, ale romantickým road movie, ktorý mi však veľmi nesadol, ale aspoň mal nejakú atmosféru od Edwardsa. Dark Continent s ním už nemá nič spoločné, je to úplne obyčajná vojnová dráma s pár príšerami v pozadí, ktorá z neviem akého dôvodu dostala názov Monsters 2. Skôr by sa jej hodil prívlastok Alien Outpost 2: Dark Continent, pretože nedávnemu Alien Outpostu akoby z oka vypadol. Je na takmer na chlp rovnaká dráma s vojakmi, ktorá nemá žiaden dej, nič sa v nej po celý čas nedeje a celkovo mi uniká zmysel toho kto dostane nápad niečo podobné natočiť. Pôsobí to ako mdlé inštruktážne video z misie v Afganistanu, kde pár zelených hláv pobehuje po púšti alebo zaprášenom piesočnom mestečku a to je tak celé čo sa dve hodiny deje. Nemá to žiaden spád, žiadnu akciu, žiaden dej, humor, zapamätateľnú postavu, nič. Až zamrzí, že na takýto film sa zbytočne plytvalo prekvapivo veľmi solídnymi efektmi a tých pár záberov, keď sa monsters nezúčastnene prechádzajú v pozadí sú veľmi dobre spracované a pôsobia majestátne. Ale čo z toho? To počas tých nudných dvoch hodín z biedy nijako nevytrhne. Totálna zbytočnosť. CELKOVO: 1* (2/10) ()

KeithMaxwell

Název i plakát je jak tu už bylo několikrát napsáno zavádějící a jde tu hlavně o vojenské drama, první hodinu jsem se slušně bavil a říkal si co to tu zase je za podhodnocení, druhá hodina je ale už solidním utrpením a silnou nudou kde o to víc zamrzí že to co každý od filmu chtěl - parádně vypadající monstra a velice dobré efekty tu jsou prakticky jen tak mimochodem. Příště víc monster a méně procházky pouští. ()

Big Bear

,,Kurva co tu dělám? Dyť já mám být doma se svojí dcerou ! '' ------- Až při čtení obsahu a ostatních komentů po vidění filmu jsem zjistil, že tohle má nějakou jedničku na níž to navazuje. Ale zase ne prý moc, tak tedy nevím zda by mi to bylo nějak platné vidět nejprve Zakázanou zónu. Možná bych věděl proč na Zemi přiletěly Žlababy, co jsou vlastně zač a zda lidem nějak výrazněji škodí krom toho že dělají Huí ťap, ťap... . Budu tedy hodnotit jen tento film a na Zakázanou zónu zcela jistě v brzku kouknu. Od tohle jsem nečekal prakticky nic a pokud něco, tak nějaké scifi béčko s digitálním ufounem na konci. Ovšem vizuální zpracování hned od prvopočátku dávalo tušit, že si tímhle filmem tvůrci dali sakra záležet a co se týče vizuálu je to minimálně čtyřhvězdičková záležitost. Leckdo tu komentuje tu sci-fi stránku, ale já se domnívám, že klíč k pochopení tohoto snímku je možná někde jinde. Hrdinové v tomto filmu dle očekávání místo masakrování Emzáků tykadlo netykadlo až by z nich foskoreskující sliz lítal na všechny strany příliš mnoho filozofují na téma proč jsou tam. Ze začatku mi to vadilo, ale pak jsem pochopil, že to je asi to, co nám tvůrci chtěli sdělit. Nechci tu teď rozebírat současnou světovou politickou situaci ani hanět protiteroristické spojenecké akce a mise na nichž se podílí i naši. Každopádně Amíci (podobně tak Britové tvůrci filmu) jsou v Iráku od roku 2003 a bojují tam ,,aby nemuseli bojovat s islámským terorismem doma'' a zároveň těmito misemi chrání místní. Stojí to opravdu hodně miliard dolarů a hlavně hodně mladých životů. Za Irák si doplňte klidně písmeno X, můžeme se bavit o Afghánu a dalších rozvrácených zemích, kde se válčí mnohdy sto let v kuse.... Otázka zní má to za ty oběti a náklady cenu? Změnilo se tam něco? A pokud ano, nebylo to jen do doby, kdy se z ,,osvobozené a stabilizováné'' země americké jednotky zase stáhly ? Myslím, že na tohle naráží tenhle film především a emzáci jsou jen jakousi zástupnou kulisou, byť velmi zajímavou a navozující ve vztahu k místním lidem další kupu otázek. Film začíná jako kterýkoliv jiný tuctový válečňák. Parta mládežníků, které nebaví jejich současné žití v rytmu rachota-rodina, rachota-rodina, se nechají naverbovat do armády. Jdou tam dobrovolně, nejsou povoláni. Kluci z jedné ulice, kámoši až za hrob podobně jako v Lovci jelenů. Než se nadějou jsou v místě bojů a to nejen s emzáky, ale i místními, které mají chránit. Těm se ale jejich ochrana realizovaná nálety za obrovských civilních ztrát moc nelíbí a tak se bouří. Těžko tedy chránit někoho kdo to nechce a často po vás ještě střílí... Všem velý starý zkušený velitel, který má sice tam doma také rodinu, ale kterého už válka zcela odcizila normálnímu civilnímu životu. Je to drsňák, zabiják s množstvím odsloužených turnusů, který věří, že až to skončí tak se taky vrátí domů. V skrytu duše ale tuší, že to tak snadné nebude. Teď velí partě zelenáčů, co si o sobě hodně myslí, ale jen do prvního padlého... Zelenáčů, kterým ještě zabíjení nezdeformovalo vidění na dobra a zla.... Musím uznat, že tenhle film jsem podcenil nejen já, ale asi i kupa lidí zde. Tak nízké hodnocení si nezaslouží. Dávám mu solidní průměr a to za tři fosforeskující chapadélka! * * * () (menej) (viac)

Acrobat odpad!

Ani nie je treba vidiet prvy diel, coho som ja svedkom. Uceleny nepribeh o neuveritelnom zbytocnom boji proti neviem komu. Nestaci uz moslimsky stat, v tej pusti je vsetko uz. (Ze im nevadi nedostatok vody). Opatovne je do popredia vysunuta partia vrcholne nesympatickych luzrov este k tomu z Detroitu, ktorym zelate skoru smrt. Iba zhulenec moze nastupit dobrovolne do armady a iba sebastredny reziser im vtlaca pecat ochrancov a vykupitelov. Otravne nudny material sa taha a taha bez vyraznejsieho rukopisu s nadychom extremnej amaterciny. Film nema vyznam ani z vojenskeho, ani osudoveho ani ineho hladiska. Len plynie bez toho, aby odtrhnute nohy davali zmysel, aby rozsievanie malych emzakov bolo potrebne. Film ubieha priserne pomaly a divak aj pri tom mnozstve casu nema cas a hlavne chut premyslat hlbsie nez je nedojedeny pondelkovy hrniec polievky co ostal po nedelnom obede. Vyslovene trapna vec. (Videne 18.3.2021, Filmplus archiv) ()

• Když seržant ke konci filmu ohrožuje rodinu, vojín ho zezadu střelí do pravé dolní části zad. Po několika výstřelech rána zmizí. (Johnny.ARN)
  • Délka jedné mise byla 12 týdnů a 10 dní oproti 13 týdnům a 3 dnům. (Johnny.ARN)