Denník Dity P.

(relácia)
  • Česko Deník Dity P.
Publicistický
Česko, 2013, 26 min

Originálna kuchárska show, ktorá útočí na všetky zmysly naraz. Keď je varenie láska a naopak... (RTVS)

honajz

Tak já tedy nevím. Jak zde někdo píše, že Dita P. je originální, tak potom nechápu, proč je to celé stylizované včetně názvu do Bridget Jones? I ty podobné scény, kostýmy a situace. Nic originálního, prostě levný český, a žel veřejnoprávní, šunt. Jako když si v Holešovické tržnici koupíte skutečně originální Adipas nebo Abidas. Recepty samotné mi přijdou takové nějaké nóbl. Tohle by si někdo dobrovolně dělal doma? A jako že tohle jsou rychlé recepty? Gordon Ramsay umí nabídnout a do pár minut udělat rychlé recepty. Ale tohle je - prostě divné. ()

KR4T4S

...aneb pořad o vaření, který kvůli vaření rozhodně nesleduju. To nejlepší na tomto pořadu je režie, vzhled, ale hlavně Dita a její na bránici útočící brutální hlášky. Nevím, zda je to jen herečka a hraje tak, nebo je tohle prostě ona. Působí na mě jako hodná, poslušná, manželovi sloužící ženuška (podoba s chováním psa čistě náhodna), která když jde manžel vydělávat megaprachy, ona vykvete a najde si čas pro sebe, ve kterém najde vysněné sebevyjádření. A to je kuchtění - tady tématické kuchtění se světaznalými průpovídkami. Vaření je pro ni naprosto nejvíc, působí na mě tak, že příprava/vaření/pečení jsou pro ni zážitkem srovnatelným se sexem a výsledek - každé sousto s přivřenýma očima a slastnýma zvukama - se rovná orgasmu. Zhmotněná povrchnost, stylizace jako kdyby bydlela na Wisteria Lane a její svět nepřesahoval hranice dvorku a sluncem byla její kuchyně, "tak jako to dělala moje babička", krupice, čokoládové suflé - "teď se cítím jako Bridget Jones" načež se oblékne do pyžama a názorně "imituje" slavnou úvodní scénu All by myself, nákupy na pařížských trzích s ovocem a zeleninou, kde pronáší "manifik" jako rodilá Pařížanka a když dopeče créme bruilé stoupne si s ním k otevřenému oknu s výhledem na Eifelovku a zasněně kouká ven. Prostě kýč tu střídají wtf momenty, někdy je mi za ni trapně, někdy mě královsky baví. Ondříček se musí za kamerou smát a pokud to není podle nějaké licence a jestli to celé vymyslel on, tak smekám. ***** nedám vlastně jen proto, že je to zároveň i regulérní odpad a zbytečnost. ()

kitram71

Kdybych měla hodnotit úroveň a funkčnost receptů, asi bych dala za 4* - to bych ale hodnotila spíše knižní vydání na jiném webu. Mám-li hodnotit samotný pořad, musím, bohužel, vzhledem k jeho vývoji změnit své původní ohodnocení (2*) na usmolenou jednu hvězdu - odpad to vyloženě není, ale na víc tento pořad podle mého nemá :/ ()

Felisr

Tak jsem se přemohla a díky sympatiím s časopisem Apetit jsem tu jednu hvězdu tedy dala. Jinak nechápu, jak se tato vizuálně i hlasově nesympatická paní / slečna dostala do TV. Formát ve stylu Jamie vaří doma se tentokrát vážně nepovedl. Scénka o výběru ohozu k vaření - k prskajícímu masu na pánvi a barvící řepě si přece nemůžete vzít nic jiného než bílý svetřík a koktejlky - děs. A k tomu ještě příliš častá znělka (byť hudebně příjemná) a třeskuté odhazování pramínku vlasů - téměř jako ironie koketnosti....děkuji, už nikdy více :-( ()

zdeci

Přesně jak píše Cival, retardovaná babička z Ratibobřic vaří pod taktovkou kulinářského Špílberga. Jen se kameraman místo dinosaurů opájí sypáním tmavě hnědého kakaa a hemživostí žloutků. Jenže... Ditě není šedesát. ale 38, no to mě poser! Jinak název food porno fakt sedí, možná bych doplnil o RETARD MILF FOOD PORNO. ()