Freddie Mercury: "Great Pretender"

• Česko Freddie Mercury: Příběh (viac)

Freddie Mercury bol jeden z najcharizmatickejších spevákov populárnej hudby britskej rockovej scény. Príbeh jeho kapely Queen je pomerne dobre známy, jeho príbeh je vari ešte zaujímavejší. Film sa zaoberá aj jeho sólovými projektami, ktoré stihol zrealizovať do jeho predčasnej smrti. Pozrite si Mercuryho z pohľadu diváka, i zo zákulisia - a spoznajte príbeh veľkého "herca" i speváka. (RTVS)

nascendi

Môžem sa považovať za fanúšika Freddieho Mercuryho a Queen. Je to vlastne jediný spôsob, ako prostredníctvom ich hudby preniknúť do sveta ľudí o generáciu až dve mladších. Samozrejme, že som si so záujmom pozrel dokument, v ktorého názve je skladba mojich predelvisovských obľúbencov - The Platters. Som spokojný, pretože film podporil moju teóriu, že o Freddiem a Queenoch nie je možné nakrútiť zlý film a tiež predstavu že ich život a tvorba sú také bohaté, že každý film o nich prinesie niečo nové a mnou dovtedy nepoznané. ()

rikitiki

Moc tajemství chameleonského Freddieho dokument neodhalil. A kupodivu, jakoby vynechal dost podstatné o skupině Queen. Soustředil se převážně na Freddieho sólové počiny, které dopadaly s rozličnými výsledky. Operní duety byly fajn a krásné, ale přece jen, dávat jim takový prostor a Queen skoro odbýt, to mi připadá nevyvážené. Zvlášť, když se v dokumentu členové skupiny vyjadřují. Taky se třeba moc neřešilo, proč měli napjaté vztahy – důvod, že Freddie rád operu, zatímco oni jen rock, mi nepřipadá jako ten hlavní. SHRNUTÍ: Běžný dokument s archivními záběry a mluvícími hlavami. ()

veru_needy

Slavného a legendárního zpěváka skupiny Queen není třeba představovat. Přesto byl pro fanoušky natočen tento upřímný dokumentární film, který vyšel v roce 2012, kdy by Freddiemu tou dobou bylo rovných 66 let. Freddie byl tváří skupiny Queen po více jak 20 let a tato snímková publikace ho prezentuje jako klíčového hráče v oblasti hudební vizáže na britské hudební scéně. Jeho život je mile i bolestivě vylíčen prostřednictvím autentických záběrů a komentářů. Freddie se proslavil jako různorodý šouman, kterému nebylo rovno. Úžasné autentické záběry jak ty soukromé tak ty veřejné ho zachycují na všech pódiích jeho pestrého života. ()

Yardie

Tenhle dokument se mi líbil ze všech o Freddiem nejvíce. Je ho tam hodně, konečně nějaké rozhovory, doplněno komentáři spoluhráčů či spolupracovníků a hudebními záznamy. Ale konečně hodně Freddieho - z rozhovorů si mohl člověk udělat úsudek o Freddieho názorech, chování, vyjadřování. To mi doposud chybělo v dokumentech, převážně tam byl někdo jiný než Freddie. Zde výborně sestaveno a zpracováno. Spolu s ostatními už se dá udělat docela obrázek. Howgh! ()

Marze

Archivní rozhovory, koncerty a osobní materiály. Oceňuji, že dokument nejde po srsti jako oslavný medailonek. Zpěvák je prezentován jako plachý muž a sám říká, že vše je hra a když přijde na pódium, chová se jako macho. Nikdy neukázal svou pravou tvář? To by odpovídalo jeho astrologickému zemnímu znamení panny. Přitom až do nemoci přikládal velký důraz sexu. ()

• Ve filmu je zařazen i záznam televizního vystoupení Briana Maye a Rogera Taylora v pořadu BBC za přítomosti Paula Danielse, v němž se rozhodli obhájit památku svého zemřelého kolegy. (ČSFD)
  • Ve snímku je zachycena sekvence melodií z LP „Barcelona“, nahrávaná v roce 2012 v Praze, přesně v té podobě, v jaké měly skladby znít původně. (ČSFD)