Nemilosrdný boh temnoty Set (Gerard Butler) obsadil egyptský trón. Kedysi mierumilovné a prosperujúce impérium sa teraz jeho vinou zmieta vo vojne a chaose. Setovej krutovláde si trúfa vzdorovať len hŕstka odvážnych povstalcov. Obyčajný zlodejíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný boh Horus (Nikolaj Coster-Waldau) uzavrú prekvapivé spojenectvo. Dych berúci boj proti Setovi a jeho krvilačným poskokom ich zavedi do podsvetia aj na nebesia. Smrteľník aj boh musia prejsť skúškami odvahy a obetavosti. Inak nebudú mať najmenší šancu nakoniec zvíťaziť. (Bontonfilm SK)

filmfanouch

Egypt několik tisíc let před naším letopočtem. Mezi lidmi žijí bohové kteří měří 3 metry, umí se měnit v náboženská egyptská zvířata (orel,býk) a místo krve krvací (nebo spíš zlatí) zlato. Tento film vznikl od producentů Souboje Titánů (nová verze 2010) a jeho pokračování Hněv Titánů (2012). A jelikož Hněv nevidělal dost peněz tak vymysleli Bohové Egypta. A jací jsou? Film je překvapivě dost dobrý. Nikolaj Coster Waldau s Geraldem Butlerem k sobě jako nepřátelé sedí a bek v podání Brentona Thaiwse je takový ten chlápek kterému překvapivě fandíte i když jste původně nechtěli. Efekty jsou docela ucházející ale občas se objeví efekt který vypadá docela nic moc. Na 3D nechoďte. Žádný efekt tam není (já už to vzdal a chodím normálně na 2D) A co se týče dabingu: Dabing není špatný. Zdeněk Bahdal na Geralda Butlera (Set) a Jakub Saic na Waldaua (Hor) jsou dobří. I Petr Nezkusil na Bratona Thaiwse (Bek). Dobře jsou obsazeni i vedlejší role (Chadwick Boseman- Radek Hoppe nebo Jana Stryková nebo Tereza Beberová- Edie Chung jako bohyně lásky). Ale občas se my stalo že jsem dabingu nerozuměl. Pokračování nevzknikne kvůli špatným tržbám ale jako odpočinkový film by to u vás mohlo obstát. A je tam Romantika. ()

salahadin

Áá tady si chtel nekdo zacvicit v pí-sí efektech a rekl si, ze by za to mohl dostat zaplaceno! Genialni. Jen skoda, ze to necerpa ze skutecnych egyptskych mytu. Egyptane, jak znamo, byli slusni uchylaci - nechtelo se jim delat strechy, tak staveli velky jehlany a jebich myty jsou plny sexualne perverznich detailu, u kterych i zkuseny konzument porna rudne studem. Tak napr. jedno znasilneni boha Hóra bohem Sutechem probehlo za takovych otresnych okolnosti, ze se i jinak otrle egyptske bozstvo pozvracelo hnusem. Rad bych byl v hvezdickovem pridelu stedrejsi, ale na to mne ten cucak vylozene lezl na nervy, ale fakt moc. ()

Sobis87

Sympatický únik od všech těch sofistikovaných velkofilmů, ve kterých se zrcadlí současný trend dělat temné a trýznivé drama i z příběhu, ve kterém po nebi lítá panák s červenou pláštěnkou a kudrlinkou. Všichni teď chtějí dělat to co Nolan a najednou tu je Proyas s barevným velkofilmem, který před psychologií upřednostňuje rozjívenost a fantasmagorii, která mě bavila opravdu po celou dobu a film mi velmi rychle utekl. Herci jsou moc fajn, i když nemají co hrát, akce divoká a nijak oslňující, ale zase zrežírovaná pevnou rukou, a když už to někdy nedává moc smysl, pořád je se na co dívat. Z toho světa přecházejí oči a ani nevadí, že triky zrovna nejsou na nejvyšší úrovni. Však i starý Souboj titánů ve své době vypadal zastarale, ale měl své kouzlo. A něco podobného pro mě představují i Bohové Egypta...hravou pohádku plnou atrakcí, která nenudí, a na kterou se pro její chyby snad ani nedá zlobit, nakolik je upřímně přímočará ve svém vyprávění. A tohle má navíc i fantasticky přestřelené scény s Geoffrey Rushem, které mě bavily snad ze všeho nejvíc. Hezké osvěžení v té změti komiksových bijáků, které se bojí vystoupit z komfortní zóny a přežírají davy stále tím samým. ()

Ainy

U Horova oka! Tak si Amíci opět uplácali příběh podle sebe. Co na tom, že větší kravinu svět neviděl (i když možná viděl, ale momentálně mě nenapadá žádné přirovnání) a s největší pravděpodobností díky tomu, že oni nezavadili svým pohledem alespoň o google, kde by se dočetli o egyptské mytologii, o historii Starověkého Egypta. Jediné, co jim něco říkalo, byla jména. S těmi si pak škodolibě pohráli a zplodili sice vizuálně ohromující, velkolepou, výpravnou, akční hru plnou ohně, ale zakládající se pouze na fantazii tvůrců. Mnohdy jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, a to i díky přehnaným digitálním efektům. ()

Marigold

Jak spáchat komerční sebevraždu. 1) Vyberete si námět, který bude zajímat pár fanoušků Igora Chauna 2) scénář necháte napsat chlápky, co prznili Drákulu a nechali Vina Diesela lovit čarodějnice 3) obsadíte to prkennými herci a těm, kteří prkenní nejsou, necháte napsat absurdní lajny a pro jistotu je oblečete do pytle od brambor 4) povoláte režiséra, který budget rozpustí do přehlídky neuvěřitelně přeplácaných digitálních setů, kde skoro žádný pohyb kamery nepůsobí přirozeně. Zbytek už se udělá sám. Po hodině mě přestalo bavit se smát té pekelné naivitě, čímž to celé ztratilo kouzlo. Dokonce ani přehlídka macatých poprsí a doběla vypraných egyptských božstev to nečiní o nic více milosrdným. Nejabsurdnější blockbuster roku 2016, o tom žádná. ()

• Nikolaj Coster-Waldau hraje v seriálu Hra o trůny (od r. 2011) postavu Jamieho Lannistera, kterému se říká Králokat. Znakem Lannisterů je přitom lev - lev, který zabil krále. Ve filmuBohové Egypta si zahrál Hóra - krále, který zabil lva. (ArsenalEagle)
  • Ve Spojených arabských emirátech a Egyptě se film distribuoval pod názvem „Kings of Egypt“ (Králové Egypta). (ArsenalEagle)

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (viac)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (viac)