Live in Bzenec

(koncert)

Jedinečný dokument o skinheadskej undergroundovej subkultúre. Je to obraz doby, kedy sa po páde komunistického režimu začali v Česko-Slovensku formovať prvé bunky skinheadov. Na koncerte v malom juhomoravskom meste Bzenec vystúpila vtedajšia špička tejto vznikajúcej scény: Orlík, Hubert Macháně, Tři sestry, Braník, Valašská liga a slovenský Krátky proces. (MM_Ramone)

Karamanlis

Vďaka zachovanému videozáznamu má tento koncert v určitých spoločenských kruhoch dnes už priam legendárny status. Mňa na Bzenci 91 najviac bavia úsmevné komentáre prítomných účastníkov ako sú Fanánek, Landa, nebohý Sahula (síce krátke, ale o to lepšie...:) či oslovených anonymných, občas poriadne zmätených a názorovo rozpoltených dobových mudrlantov, pričom z môjho pohľadu jednoznačne najväčšou hviezdou večera je pripitá, "pomerov znalá" mánička, ktorú "šéf skinů , nebo co to byla za píču vole, přetáhl řetězem" + záverečná mastenica ako bonus navyše :-D ()

Jara.Cimrman.jr

Nevzpomínám si na vzorec pro výpočet funkce arccotg x, vlastně ani netuším, co jsem měl včera k obědu, ale vím úplně přesně, co jsem dělal dne 29. 6. 1991. Oi! Oi! To jsem byl v Bzenci a pogoval jsem s holýma šiškama. Chybou tohoto záznamu je tedy pouze to, že mým jedinečným "tanečním" kreacím nevěnovala kamera odpovídající pozornost. A taky to hajlování šlo trošku mimo mě, ale nářez to byl ještě o pár decibelů větší, než nabídl tento záznam. A ačkoli bych to od sebe nikdy nečekal, tak to dechovkové orámování vytvořilo dunivému bigbítu vynikající protipól. ()

LexBarker

Lehkou rukou natočený hudební dokument z období největší svobody co jsme tu kdy měli. Dan s Fanánkem byli ještě obyčejní kluci a my ostatní jsme řádili společně na koncertech po celých Čechách. Holky byly vstřícný, pivo teklo proudem a z pódií se na nás valila drsná směs textů, které si nebraly servítky a otevřeně se trefovaly do černého :) ()

WinstonS

Hromada nachcaných a poněkud intelektuálně nesmělých jedinců pod pódiem, na němž to v této souvislosti v mnoha případech o moc lepší nebylo, ale jako sociologická studie do raných devadesátých let výborné. Hlavně rozhovory s návštěvníky mě hodně pobavily. "Nechte mě pánové, já musím urychleně na jedno! (...) Který kapely se ti líbily nejvíc? - My-Lai. - Ti ještě nehráli. - Hráli. - Nehráli. - Nehráli, jo?" :-) ()

No Remorse

Excelllent !!! Chtěl jsem vám říct a znova, vztah mezi skínama a normálníma lidima. Vole tak já dvakrát vyholenou lebku, čert to vem! Na to seru nechci se jim vtírat, ale příjdu na zábavu skínu vole a přetáhne mě tam řetězem, nechápu prooč !?! Protože mám vlasy delší než jeden rok? Za to ? Za to že jsem byl kdysi dřív skín, za to mě přetáhne řetězem? A šéf skínů nebo co to bylo za piču - sorry to slovo jo - tak mě řekne vole mě je to jedno vole. Kdybych ho hoši potkal v lese někde, tak mu uřežu hlavu vole mačetů. My nejsme totiž taky žádní blbečci vole mi z dlouhýma vlasama. Co chcou válku vole skínu proti máničkám nebo co chcou ty idioti ? P.S. Který kapely se ti líbili nejvíc ? My Lay! My lay ? Ty ještě nehráli ! Už hráli.Nehráli! Nehráli jo ? ()