Ten druhý

• USA The Other (viac)

Na poklidné farmě žije velká rodina včetně identických dvojčat Nilese a Hollanda. Příznivou atmosféru léta však naruší podezřele mnoho nenadálých tragických nehod, které vždy nějak souvisejí s oběma chlapci… (TV Prima Cool)

Slimak

Silné tři *. Film je to pěkný a místy opravdu depresivní.Ani né tak strach jako spíš naprosto hmatatelná mizérie a smůla. Člověk byl v očekávání kdo se zase z celkově sympatických lidí, znelíbí zákeřnému bratříčku Hollandovi.Moc pěkný byl výkon Diany Muldaur jako maminky.Bylo mi jí vážně hrozně líto.To co mi dost vadilo je, že některé prvky jež by měli být do poslední chvíle obestřeny tajemstvím moc nefungují a jsou nápadné a to je veliká škoda. ()

kaylin

„Ten druhý“ je jeden z těch starších filmů, které vám mohou snadno dokázat, že na věku nezáleží a že dobrý horor se mohl točit v minulosti stejně jako teď. Popravdě mám pocit, že v minulosti se těch dobrých hororů točilo mnohem více a že současní filmaři trochu zapomínají na to, jak člověka vyděsit. Je jen málo takových, kterým se to daří a kteří dovedou vytvářet podobně gradující atmosféru jako tvůrci snímku „Ten druhý“. ()

darkrobyk

Temný film dýchá letním žárem a pohodou podobně, jako je to třeba ve filmu Babiččin dům. Niles neudělá krok bez svého dvojčete Hollanda a divák nemusí být extrémně vnímavý, aby velmi brzy pochopil, jak se věcí mají ve skutečnosti. Ta scénka u hrobu už vše jen potvrdí. A přesto všechno je film napínavý, anžto čekáte, kdo bude na řadě, co zase provede Dark Passenger. Snímek sází spíše na atmosféru, a tak i přes četná úmrtí se nijaké brutáloviny nedočkáte. Alespoň ty vidle mohly být v přímém záběru...ale nechť. Kupodivu nejdrsněji působí scény zdánlivě, v rámci žánru, obyčejné, jako třeba ta s matkou na verandě nebo v závěru odsouzení nevinného. A k silným třem hvězdám dám ještě jednu za samotný závěr. Ve filmech o zlu není ojedinělý, protože zlo se fakticky zničit nedá, jen na čas oslabit. Pěknou kameru doprovází výborná hudba Mistra Goldsmitha. Ocení především příznivci starších snímků. ()

Djkoma

Buď je problém ve mě nebo v naprosto průhledném příběhu, bez pořádné atmosféry. Škoda, že "mysteriózní" téma telepatických schopností nebylo více rozvedeno, protože "rodinná tradice" mi tak trochu nestačí. Hudba Goldsmithe je dobrá, ne skvělá jako za čtyři roky u The Omen, ale atmosféra (ani o půlnoci!) nefunguje. Pointa je jasná velmi brzy, ale zbytek není vysvětlen, ani přiblížen. Rodinné problémy jsou samozřejmě často budované uvnitř myslí dětí, nabádaných a učených prarodiči, stejně tak může být dětská neopodstatněná zlost zdrojem velkého zla... ale kdo má stejné schopnosti jako ten chlapec? PS: ten obsah je tady trochu mimo a kultovní? V jakém státě?:-) ()

blackrain

O dvojčatech je známo, že jsou nějakým velmi zvláštním způsobem spojená. Je to pouto, které dokážou vysvětlit jen oni sami. Tohle samozřejmě posoudit nedokážu, protože dvojče nemám, ale co dokážu spolehlivě posoudit je tenhle film. S určitostí můžu říct, že na mě působil zcela obyčejně a ke všemu mě uspával. Přirovnala bych ho k loďce pohupující se na klidné hladině v bezvětří. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Thomase Tryona. (Hans.)