Vanessa s Ethanem zjišťují, že je sir Malcolm ve velkém nebezpečí. V zoufalé snaze ho zachránit se Vanessa rozhodne bojovat s Evelyn, zatímco Ethan se s Frankensteinem, Sembenem a Lylem vydávají na Evelynino panství. Lily navíc před Dorianem odhalí svou pravou tvář. (HBO Europe)

Anderton

Posledné epizódy spoliehajú na údernosť dialógov, atmosféru a samozrejme aj ten sex. Inými slovami v podstate absentuje akcia, čo niekomu môže prekážať a PD sa tam môže preňho stať nudou, niekomu zase tento komornejší prístup naopak sadne. Ja patrím do tej druhej sorty divákov a predfinále som si aj patrične užil. Som zvedavý, čo majú tvorcovia pre nás prichystané na samotný záver. ()

Loki_Six

"True evil is... above all things, seductive. When the Devil knocks at your door, he doesn't have... cloven hooves. He is beautiful and offers your heart's desire in whispered airs. Like a Siren, beckoning you to her ruinous shore." ()

Milano33

Toto bolo jednoducho dychberúce a duchaplné! Veľmi vynikajúca práca pri podchytávaní a sanácií hrôzy i zhmotňovania strachu. Hrad čarodejníc bol poriadne desivým až monštruóznym miestom, čo pekne vyniklo kvôli prvotriednej štylizácii a ešte detailnejšiemu nasnímaniu hrôzunaháňajúcich interiérov. Z hradu skutočne vyžarovala tá pravá gotická atmosféra, samotná architektúra tohoto monumentu bola do zjavnej miery postavená v gotickom štýle. Je to zreteľné zo všadeprítomných chrličov, sôch či iných grotesiek. Scény vo vnútrajšku boli nepríjemne mrazivé a tá hudba sa postupnou gradáciou do vás čoraz viacej zarývala. Išlo o neuveriteľne pohlcujúci zážitok plný desivej tmy a výjavov, ktoré okrem iného svojim nasvietením vytvárali pôsobivú ilúziu. Lyle ma celom pobavil a Sembene zase rozosmútil. ()

Necrotongue

Jak to v sérii několikrát vázlo, za druhou polovinu musím tvůrce pochválit. I tentokrát byla epizoda plná zajímavých událostí, už úvodní scéna mě dobře naladila, ale ani později jsem nebyl zklamán, výprava do sídla čarodějnic byla podbarvena místy až hororovou atmosférou, která hezky kontrastovala s děním kolem Monstra, které ztratilo poslední iluze o lidské rase. ()