Lyle odhalí, jak temný příběh Verbis Diablo ovlivňuje Vanessu. Hecate se mezitím pokusí sblížit s Ethanem. Angelique svádí Doriana. Inspektor Rusk zpovídá jediného přeživšího nedávného masakru. Večer na panství sira Malcolma nabírá na obrátkách - temné síly číhají, připraveny zaútočit. (HBO Europe)

Anderton

Samozrejme návrat do súčasnosti nemohol byť takým prekvapením ako minulý diel, každopádne mám dojem, že sa celá séria po trojke poriadne rozbehla. To cítiť najmä v hororovom a napínavom finále, kedy dôjde k prvej poriadnej konfrontácii čarodejníc a našich hrdinov. A je dobré, že neprebehla príliš akčnou formou, a kým aj k nejakej tej akcii príde, máte poriadne našponované nervy. Dokonca zaujal aj Dorian, pretože so svojou novou láskou navštívili stolnotenisový klub. Samozrejme z hľadiska deja to bolo v jeho prípade zase o ničom. ()

helraiser

No nevím, ale po předchozím atmosférickým díle je tohle docela slabota a jednoznačně krok zpět. Prakticky žádný posun v před, jediná zajímavá věc co se stala tak je pomalé luštění Luciferova příběhu a nebýt závěrečného útoku půlnočnic, tak by to byla docela nuda. Co se týče Greye, tak prozatím jako postava naprosto mimo a pro mě zatím zklamání a naprosto zbytečná příběhová linka. ()

Milano33

V prítmí tohoto sveta sa dejú teda veci, zas a znovu je celá táto podívaná nasiaknutá mysticizmom. Taktiež však dôjde aj na charakterové momenty a zaiste najviac som si vychutnal menšiu vychádzku Vanessy a Victora. V neposlednom rade išlo aj o dosť filozofický diel, kedy sme zabŕdli do diskusie ohľadom existencionalizmu ale aj tém emancipácie žien. I sféra lingvistiky sa vyvíja zaujímavým smerom a riešeniu tohoto rébusu rozhodne baví. A ten záver bol kategória sama o sebe, vycibrená atmosféra kontrastujúca s prízračnou hudbou. Vizuál plný detailov spolu s tým minimalistickým záberovaním priam až vyhrážalo dych. ()

Necrotongue

Čtvrtá epizoda mě příliš nebavila. Tempo příběhu bylo už zase zbytečně pomalé, podstatné záležitosti se dostaly na vedlejší kolej a místy jsem se přímo nudil. Vztah Doriana Graye a Angelique mi lezl vyloženě na nervy, chápu, že si mají zřejmě všichni přijít na své, ale mě je pohled na dva chlapy, kteří si navzájem ohlodávají obličeje, hodně nepříjemný. ()