Vanessino poslední vidění zavádí Sira Malcolma, Ethana a Sembeneho k morové lodi, kterou chtějí v rámci pátrání po Mině prozkoumat. Profesor Abraham Van Helsing prozradí doktoru Frankensteinovi další podrobnosti o nestvůře, která unesla Minu. Noc strávená s Dorianem probudila ve Vanesse cosi temného. (HBO Europe)

Milano33

Príbeh skutočne precízne dáva na stôl nové skutočnosti, najmä čo sa existencii upírov týka, a z úst Van Helsinga sú podané o to viac dychberúco. Tá mysteriózna atmosféra je vážne neúnosná a nedá sa ubrániť jej pohlteniu. Mrazivá sekvencia z podpalubia lode dokáže riadne zvýšiť krvný tlak a razantne rozbúšiť srdce. Jednalo sa vskutku o nervydrásajúce vyčkávanie na nevyhnutnú rozbušku. Následná dávka strhujúcej akcie mala za efekt akútne rozprúdenie krvi v žilách a nadmieru pôsobivé nasnímanie miesta aktu. Taktiež tejto gotickej podívanej nechýbala ani vášeň a práve tento sexuálny zápal priniesol niekoľko šťavnatučkých scénok s nádhernou Evou Green. Toto zaručene vie rozpáliť i ten predchádzajúci mrazivý vibe. Bolo ozaj ťažké rozdýchať to, čo sa práve stalo, keďže celkový dopad je masívny. ()

Necrotongue

Pokud jsem čtvrtou epizodu kritizoval za mdlý děj, v šesté se naopak příběh znovu rozběhl a kromě temné atmosféry přinesl i slušnou akci v přístavu a Vanessinu konfrontaci s temnotou, která slibuje zajímavé zážitky v příštích epizodách. Pobavil mě náhlý odchod Van Helsinga. ()

helraiser

Tak oproti předchozímu vysvětlujícího dílu, je tohle úplně něco jiného. Začíná se nám to pěkně rozjíždět. Van Helsing se s námi loučí, netvor s Frankensteinem ztrácí trpělivost. Pátrání po Míně nás zavede do londýnského přístavu na morovou loď plné upírů, kde nás čekala pro zatím největší akční sekvence. To se opravdu povedlo, atmosféra opravdu parádní a hlavní upír i s Minou mizí kdo ví kam. No a o Wanesu se přihlásí sám ďábel takže v příštím díle se máme rozhodně na co těšit. S tímto dílem jsem opravdu spokojen. ()

Anderton

Pôjdem proti prúdu, ale akcia s agresívnymi upírmi a obligátny požiar na mňa nepôsobili tak, ako v podstate úplne všetko v predchádzajúcej, ale aj štvrtej epizóde. Niečo sme sa dozvedeli, uvideli sme Minu, ale ide skôr o diel určený pre milovníkov vampírov. Dôležitú úlohu tu zohrá aj Van Helsing, pričom rozhodnutie tvorcov, ako naložiť s touto postavou, ma príliš nepresvedčilo. ()

Radko

Na tejto epizóde vyzdvihujem dve veci. Chytré literárne prepojenie, kedy mladý lekár Frankenstein sa zverí staručkému Van Helsingovi, že ho už dlho prenasleduje jeden verš z poémy Adonais od Percy Byssshe Shelleyho, anglického romantického básnika. Ten verš dal meno aj epizóde a vo voľnom preklade znie - "Nikdy nerozdeľuj životom, čo smrť môže spojiť.". Manželkou P. B. Shelleyho bola totiž Mary Wollstonecraftová Shelleyová, inak takto autorka vynikajúceho a slávneho románu Frankenstein alebo Moderný Prometheus. Druhá vec, čo zaujala, je odchod Van Helsinga zo scény. Náhly nečakaný a zároveň dobre vymyslený. Zvyšok epizódy tvorí očakávaný priemer, ktorý nadobudne grády zrejme v pokračovaniach. ()