swamp

Svěží závan z viktoriánské Anglie s temnou příchutí protkanou hororovými postavami, o kterých lidé mohli číst v týdenních výtiscích stojící jednu 'penny'. Svůdně charismatická Vanessa Ives (Eva Green), zcestovalý elegán Sir Malcolm Murray (Timothy Dalton), tajemstvím zahalený Američan Ethan Chandler (Josh Hartnett), doktor Victor Frankenstein (Harry Treadaway) a jeho monstra (především Rory Kinnear coby John Clare) či Dorian Gray (Reeve Carney) a další se za tíživých melodií Abela Korzeniowského setkávají v příběhu o záchraně Miny. ()

VanTom

Tvůrci vsadili všechno na pozvolnou charakterizaci postav, postupné poznávání jejich pohnutek a hříchů minulosti, spolu s dokonalým vykreslením pošmourného, nehostinného viktoriánského Londýna. Nějak ale pozapomněli na samotný příběh (pátrání po upíry unesené Mině Harkerové), který přebíral otěže jen zřídka a přes spoustu oklik (osamění Frankensteinova monstra, nejistota jeho stvořitele, románek s Dorianem Grayem, tragická láska amerického pistolníka, posednutí démony a vymítání). Vše spojené jednoduchým způsobem Ligy výjimečných. Jinak co se týče vizuálu, výpravy, hudby, hereckých výkonů (Eva Green prožívá asi svůj nejvýraznější výstup před kamerou), naplňuje seriál nejvyšší standardy. Avšak kvůli tomu důkladnému budování atmosféry se mi v úvodních epizodách dařilo udržet pozornost jen velmi ztěžka. ()

Trevor

V prvej sérii poteší najmä dobová atmosféra, herecké výkony (najmä v prípade Vanessy) a vývoj jednotlivých postáv. Treba však jedným dychom dodať že v niektorých momentoch dej až príliš stagnuje, na druhej strane tých 8 epizód bolo na prvú sériu primeraných. Tak trochu gotická atmosféra viktoriánskeho Anglicka je jedným z najlepších momentov v seriály ktorý rozhodne ponúkol viac ako Penny Dreadful: Mesto anjelov, ktoré sa atmosfére prvej série nedokázalo ani len priblížiť a vôbec by nemalo mať názov Penny Dreadful. ()

Lachtaan

Na fantaskně vypadající seriál z viktoriánského Londýna, kde se mísí všechny možné postavy tehdejší “popkultury” jsem se těšil už nějakou dobu, vůbec jsem ale nepočítal s tím, jak budu mít víc než jednu epizodu problém naladit se na to občas dost zmatečné skákání v čase a že mi bude trvat to nejdůležitější - sžít se s postavami a být zvědav na jejich další vývoj. Ale nelámu nad vším hůl a vrhám se do zbylých dvou řad. [viděno na SkyShowtime] ()

Maynard.

Hmmm, tak mám za sebou celou první sériii a musím říct, že to není zrovna upně jednoduchý pokoukáníčko. Za prvý je tam spousty postav, až se to zdá přeplácaný. Ale tím, že se skoro každý díl věnuje jiný postavě to ještě docela jde. Já na to koukám z jedinýho důvodu, což je Eva Green, jinak bych to stopnul po prvním dílů. Tady hraje dívčinu posedlou ďáblem, což je hodně přísný. Některý záběry jsou poměrně drsný. Zvažuju, jestli se mi chce do dalších dílů, když vím, že se tam pravděpodobně Evička ani nesvlíkne :o) ()