Skvrny od trávy

• USA All Summers End (viac)

Snímek Grass Stains je příběhem o dospívání patnáctiletého chlapce Conrada Stevense (Tye Sheridan), který vyrůstá na americkém maloměstě. Když kvůli jejich nevinnému vtípku nešťastnou náhodou zemře starší bratr Conradovy první dívky Grace Turnerové (Kaitlyn Deverová), Conrad a jeho dva nejlepší kamarádi utečou z místa nehody, aby se pokusili vyhnout zodpovědnosti. Jakmile to však udělají, Conrad je sžírán pocitem viny a vtrhne mezi Greaceinu truchlící rodinu ve snaze odčinit všechno, co pokazil. Záhy však zjistí, že se každý z členů rodiny snaží vypořádat se svou ztrátou jinak – zvláště pak Grace, která se jak po citové, tak i tělesné stránce upne ke vzkvétajícímu vztahu s Conradem. Ten se teď musí potýkat s pravdou, zatímco se snaží vyvážit výčitky svědomí s narůstající touhou po mladé dívce. (HBO Europe)

Vera2613

Príbeh v podstate neoriginálny no veľmi sa mi páčila atmosféra filmu, bolo to milé, pokojné a dobre sa na to pozeralo. Herci dobrí a sympatickí, hudba bola nevtieravá a podčiarkovala pekne natočené scény. Rozhodovala som sa medzi 3 a 4 *. Nakoniec dávam 4* možno preto že je to ako stvorené na oddychovú pohodičku a tá sa mi dnes hodila. P.S. Kaitlyn Dever si začínam viac a viac všímať a zatiaľ sa mi páčila v každom filme. Hoci práve v tomto jej dali vypäté situácie trochu zabrať no ako celok je to myslím fajn. ()

JohnCZ

Čistá nezávislá pocitovka, která obsahuje přesně ty správně ingredience, co má takový film mít. Příběhově je to neoriginální, ale herecky a režijně bez chybičky. Nostalgická atmosféra, milá teen romance, nechybí rodinná tragédie a slzičky, to celé podbarvené příjemnou nevtíravou hudbou. Neinovativní, ale pro fandy podobných filmů velice kvalitní a sympatická žánrovka. ()

Likan7

Je vtipný, když Sheridan hraje patnáctiletého kluka. Ona sice v obličeji jako kluk vypadá, ale když se podíváte na jeho ramena, tak to pak vypadá divně. Alespoň ta Kaitlyn Dever tak vypadá. A jejich vztah, i když byl scénář Kylea Wilamowského hodně slabý (na stopáži 80 minut se stane jedna událost a ke konci je to hodně o ničem a nudný), byl fajn a celkem jsem jim to přál. Ta doslovnost v podobě intra i outra z budoucnosti je sice navíc a pro mě by vyznělo lépe, kdyby film skončil na verandě s malým pomrknutím happyendu těch dvou, i tak je ale Skvrny od trávy fajn film. Sice to není žádný veledrama dílo a depku tam má snad úplně každý, ale na jedno podívání to je. Brečet u toho ale nebudete. ()

DonBraso

Já v tomhle filmu vidím to dospívání s černou tečkou,kdy člověk neví jak odčinit a říct pravdu někomu do koho se zamiluje.Naprosto jednoduché a úplně stačí mně ke štěstí.Tye Sheridan prostě umí tyhle herecký polohy až vás to melanchonicky převede do dospívání.Samozřejmě by se tu dalo namítnout pár věcí,ale já tyhle žánrovky prostě můžu,kde se občas nic moc extra velkýho neděje,ale jen plyne život a kamera s ním:) 75% ()

Dlubal David

Nalákal mě nástin obsahu, který jsem si četl, a tak šel stranou japonský seriál, který jsem chtěl začít sledovat. Musím říci, že toho vůbec nelituju. Film se mi moc líbil. Je smutný a optimistický zároveň. Je plný mladické nerozvážnosti a zamilovanosti, ale i dospělácké prázdnoty a vyčpělosti. ■ Conrad je jako každý jiný puberťák: chce si užívat studentská léta, se svými kamarády tropit stupidity a hovadiny naentou. Zde však nastává problém, je, stejně jako drtivá většina svých vstevníků, ve vleku svých kamarádíčků, a i když by chtěl udělat správnou věc, tak nakonec podlehne vůdci smečky a i když nerad a s výhradami, tak nastoupí do ukradeného automobilu a nechá se zbaběle odvést z místa činu. Divák má snahu hlavního hrdinu nesoudit, přesto jej však v průběhu příběhu soudí, já jsem jej také soudil, ale neodsoudil, jeden z důvodů je, že jsem byl taky v oněch volských letech, kdy hormony, nezkušenost, strach a parta pubescentů, zakalují čistou mysl. ■ Už po pár minutách mi bylo jasné, jak tento film musí skončit, ale vůbec mi to nevadilo, protože mi přišel vcelku uvěřitelný. Jsou chvíle, které vám v oka mžiku prostě a jednoduše nadosmrti změní život. Jsou rozhodnutí, která mají své důsledky a ty vás pak pronásledují a je jedno, zda toho litujete či ne, prostě následky se vám nalepí na ramena a kopou vás do ledvin. ■ Musím vyzdvihnout hudební doprovod a celý zvuk obecně. V každé dramatické či romantické chvíli je přesně takový, že vystihuje danou situaci a umocňuje ji. Jindy, jako třeba ve scéně, kdy trojice desperádů odjíždí od lesa, tak slyšíte jemně dráždivý a znepokujující ambient, který diváka nutí přemýšlet nad danou situací. ■ Oba dva hlavní představitelé byli výborně vybráni a měli mé sympatie. ■ Je film další z mnoha, které jsme již viděli? Ano, je, ale přináší skvělou porci emocí, příjemného Conrada a Grace a příběh, který je sice málo originální, ale o to v tomto případě nejde. Film předkládá vnitřní pocit viny a nahlédneme do nitra poblouzněných náctiletých, kteří jsou přesně na pomezí mezi dětstvím a dospělostí. Ve fázi, kdy už si uvědomujete, že každý váš čin bude mít následek, který se nebude týkat pouze vás samotných, ale ještě nejste natolik vyzrálí, abyste tomu dokázali čelit. ■ Film nemoralizuje, ale hezky ukazuje, že blbost či šprým se může nedopatřením obrátit v tragédii. ■ Od poloviny snímku jsem trnul, kdy už konečně dojde k nevyhnutelnému, pak když k tomu dojde, tak i největšímu optimistovi nutně musí dojít, že film skončí realisticky a růžová knihovna se nekoná. Silně mi to těmi emocemi připomnělo film Nekonečná láska, který je mnohými označován jako kýč, přesto mě vzal za srdce. Jestliže si mě film dokáže emočně získat, tak já prostě nemohu jinak, než mu dát plnou dardu. ◢ ■ ◣ (R) [80/100] ■ (K) [77/100] ■ (V) [68/100] ■ (H) Tye SHERIDAN [88/100] ● Kaitlyn DEVER [91/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Restless (2011) ● Endless Love (1981) ● Hungry Hearts (2014) ● Splendor in the Grass (1961) ● Endless Love (2014) ● Victoria (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Úterý, 10-VII-2018; 19:38] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [83/100] ■ (C) [83/100] () (menej) (viac)