Bubu, malý duch

• Česko Malý duch (festivalový názov) (viac)

Malý duch žije v kaštieli Eulenstein. Prebúdza sa vždy jednu hodinu po polnoci. Napriek varovaniam svojho priateľa, pána Uhu Schuhu, by však rád aspoň raz uvidel svet za denného svetla. Medzitým do kaštieľa prichádzajú na nočnú exkurziu Karl (Jonas Holdenrieder), Hannes (Nico Hartung) a Marie (Emily Kusche) a po prvýkrát sa stretávajú s Malým duchom. Ten sa nasledujúci deň prebudí presne na poludnie, čiže o dvanástej hodine. Jeho radosť, že sa mu to podarilo, rýchlo vyprchá, keď vplyvom slnečného svetla nadobudne jeho hmota čiernu farbu a on vydesí obyvateľov mestečka a vyvolá chaos. Polícia ho začne prenasledovať a duchovi neostáva iná možnosť, než požiadať tri deti o pomoc. (Incantator)

NinadeL

Dobrý rodinný film. Společně s Malou čarodějnicí a novým Krabatem představuje Bubu to nejhezčí z poct věnovaných Otfriedu Preußlerovi, které točí v Německu v posledních letech. Vtipné, milé, hravé dobrodružství, která vás přiměje si večer před spaním otevřít stejnojmennou knížku. A třebas to vydání s původními ilustracemi. ()

Olík

Němci o švédských duších pro českého diváka. Neznalý knižní předlohy ani samotného příběhu musím jenom konstatovat: „Proč ne. Ale jestli máte zrovna náladu na duchy obývající historické objekty a nechodíte zrovna do druhé třídy základní školy, tak raději vsaďte na českou klasiku v podobě Francovkou čpějícího rytíře Viléma Brtníka z Brtníku. Bavíme se o produktu čistě pro děti (no, i když i ony se mohou dostat do bodu, že už není cesty vpřed) …..milé strašidýlko plus pubescentní protějšek. Efekty umírněné, zápletka lehce stravitelná, humor pro nejmenší, konec šťastný. Jako záplata na zimní podvečer určitě ANO. ()

zdeny99

Zábavný, pěkně udělaný německý rodinný film o malém, roztomilém duchovi. Ten žije na zámku a chce poznat, jaké to je, žít ve dne a ne v noci. Nápad s jeho hodinami, že každý duch má své hodiny, které řídí jeho spaní je originální. Graficky je krásný, snad i lepší než starší, americký Casper. Ve filmu je sice spousta nereálných hovadin. Například, že si hodiny odnese hodinář bez dovolení kastelána na opravu do své dílny. Anebo jak děcka chtěly na radnici upravit hodiny a bez jakýkoliv problémů se dostaly na radnici a ručně je opravovaly. Ale i tak to nevadí, vždyť se jedná o dětský film. Zábava to byla.  [95. hodnocení, 7. komentář, 57%] ()

blackrain

Škoda, že to malé strašidýlko nedaboval malý kluk. Bylo by to mnohem lepší. Takhle jsem čekala, kdy mi z obrazovky vyskočí čipmánek a bude řídit jako černá ruka. Tvůrci si mohli pohrát o něco více i se samotným strašidýlkem. Ta jeho kukadla byla zajímavá. Netušila jsem, že existuje knižní předloha. Na rodinné odpoledne, kdy venku leje jako z konve, tenhle film stačí. ()

KT_2011

Krásná kniha, v Německu výrazně populárnější než u nás. Autor Preussler se o málo filmu nedožil. Dříve již zpracováno v animáku nízké úrovně. Na tomto dílku jsou vidět rozumné peníze. Přiměřeně efektů a krásné, prosvícené lokace Německého městečka, kde všichni bydlí v hrázděných domech. Do vcelku přímočarého příběhu knihy bylo nutno dopsat materiál, aby příběh zaplnil celovečerní film. Kvalita těchto dopisů je průměrné kvality, občas bohužel tristní. Proč se strašidlo schová do studny? Proč s sebou nosí svazek klíčů? (mj. velmi důležitá věc, kterou kniha vysvětlí hned v úvodu, zatímco režisér filmu bere jako samozřejmost, že strašidlo s sebou neustále tahá ty těžké kusy železa. Abych mu nekřivdil, vysvětlí to za polovinou filmu v době, kdy to už prostě vysvětlit musí.) Když jsme už u režiséra, zmíním i to nejhorší na tomto dílku - režiséra. To v Německu nemají kromě Petersena nikoho, kdo by toto řemeslo alespoň trochu zvládal? Neschopnost páně Gsponerova se projeví už na začátku ve scéně představení strašidla a pokračuje neuvěřitelným tempem. jen si všimněte, jak není schopen vytvořit komický efekt v situacích, které jsou k tomu vysloveně připravené. Přes jeho veškerou snahu to úplný průšvih není, hlavně díky zmíněné výpravě. Pro rodinné odpoledne jako stvořené. Děti to ale zcela neupoutá, takže mějte v zásobě něco, čím jim hluchá místa filmu vyplníte. ()