Zlovolný démonický skřet Rumplcimprcampr byl v dávném středověku uvězněný do malé figurky. Přešla staletí a figurka se podivuhodnými cestami dostala do malého obchůdku v Los Angeles poslední dekády dvacátého století. Tam si ji koupí mladá matka. Démon ve figurce se však probudí a chce se zmocnit jejího dítěte. Praštěnými hláškami napěchovaný absurdní mix moderně aktualizované pohádky a šťavnatého hororu vzešel ze scénáře jednoho ze spolutvůrců ikonického seriálu Scooby-Doo. Režie se ujal Mark Jones, který slavil úspěch již svou předchozí hororovou parafrází na klasické báchorky Skřítek. (Kinoaero.cz)

Cival

Nedá se na to koukat. Totální béčko v tom nejhorším slova smyslu. A navíc se snaží strašit jen nechutnostmi. Skoro odpad. ()

JFL

Jako horor tahle parafráze staré pohádky bratří Grimmů moc neobstojí. Ale ani jím nemá být. Naopak "Rumplcimprcampr", překopaný spoluautorem "Scooby-Doo" a režisérem "Leprechauna", nabízí rozjařilou zábavu. Tohle je krásně záměrně praštěný trash v typicky devadesátkově brakovém hávu, který náležitě obluďácky vyvedené pohádkové kreatuře dává do úst absurdní hlášky a nadšeně ji staví do scén nepokrytě okopírovaných z obou "Terminátorů" a Spielbergova "Duelu". ()

MM_Ramone

"Rumplcimprcampr" to je mi teda, ale poriadne idiotský názov. Dosť dlho ma odradzoval od toho, aby som si pozrel tento snímok. Avšak už roky trpím nevyliečiteľnou horrorovou mániou, tak som si ho predsa len pustil. No keďže som tušil, že to bude nejaká blbosť, tak som nemal žiadne veľké očakávania. Napokon som sa pri tom celkom aj pobavil. Bol to podivný béčkový rozprávkový horror, alebo ak vám to lepšie znie tak moderná horrorová rozprávka. ** ()

darkrobyk

Povedený horor vypadá, jako by spíše vznikl v 80. letech, ale v devadesátkách se hodně hororů podobalo těm starším. Gródenchik je v roli skřeta skvělý a má výbornou masku. Jakmile začne matka s dítětem prchat a na útěku jim pomáhá obskurní televizní hvězda Max, dostane film patřičné grády. Honička s cisternou nemá chybu, mrtvých je požehnaně a před Rampelníkem nemá šanci ani policejní stanice. Celkově bych dal 3*, ale hřbitovní finále v bouři, kdy nechybí ani zombie, si prostě jednu hvězdu navíc vysloužilo. Z dobových songů zazní mimo jiné hit skupiny A Flock Of Seagulls - I Rain. Dnes se budou bavit asi většinou žánroví příznivci, současný hororový divák nejspíš ne. ()

JohnnyD

Bohovské béčko vraždiacom škriatkovi z rozprávok bratov Grimmovcov. Je síce dozaista mizerne nakrútené, no škriatok časom pomaly nezlezie z plátna, hádže hlášku za hláškou a brutálne morduje všetkých, ktorí mu skrížia cestu. Kto od hororu s názvom Rumplcimprcampr tajomný horor ako Votrelec, kde sa obluda pomaly odkryje až na konci filmu, je zjavne na zlom mieste. ()

dr.horrible

Som po dlhšej dobe pracovne v Prahe a som chcel skočiť konečne do Kina Aero. A hrajú akurát Rumplcimprcampra! Len budem v jednom kole a so začiatkom o 22 by som tam akurát zaspal. Tak som si to zohnal inak a luxus camp. Wow akože. V rámci 90’s nerobí hanbu ani Wishmasterovi! ()

Campbell

Mark Jones má se skřetama, už bohaté zkušenosti, a podle mého hodnocení patří tohle k tomu nejlepšímu co natočil. Příběh sice stojí za starou belu, ale svým způsobem jsem se neustále bavil. Tady v tomto filmu je hlavní opravdu to že film nenudí a furt bez přestávky se tam něco děje. Nejvíc se mi líbila honička čtyřkolky a kamionu. I když hudba je vykradená z jiných filmů. Což je vlastně i největší mínu, hudba je děsně ale vážně děsně nevýrazná a otravná. Ale i tak si myslím že film si zaslouží pozornost, a v černý bravě by být ani neměl. ()

SOLOM.

Mark Jones si svého času zřejmě liboval v legendách a pohádkových bytostech, protože po irském skřítkovi Leprechaunovi si vzal tentokrát na mušku postavu z jedné pohádky bratří Grimmů. Což o to, kdyby své scénáře skutečně napsal svědomitě, jistě by proti tomu žádný z diváků, který jeho filmy shlédl, nic neměl, ale Jones nikdy neoplýval příliš velkým rozpočtem a tak se spoléhal na černý humor a mix hororu s komedií – čímž však diváky rozhodně neokouzlil natolik, jak by si asi přál. Nicméně měl jsem možnost vidět obě jeho filmová monstra (zlomyslné skřítky) a párkrát mě pobavit dokázali. Což mu samozřejmě přičítám k dobru. Rumpelstiltskin nevypadal zas až tak špatně, jak ho mnozí popisují. Jde o klasické béčko, které nemá zrovna moc silný příběh, ale diváka dokáže zaujmout několika slušnými mordy, které určitě stojí za pozornost. Náš záporák se s nikým moc nemazlil a tak dojde i na několik průměrných gore scén. Navíc si svůj pobyt na svobodě po tak dlouhé době náležitě užívá, vypotí pár humorných hlášek, dokonce mu nedělá problém řídit motorku ani kamion a hlavně ho žene neustále vpřed touha získat duši dítěte, kterou potřebuje ke svému přežití. No a proti němu stojí pohledná hlavní herečka, která předvedla docela slušný výkon, blbeček z televize bez kterého bych se klidně obešel a pak klasicky několik obětí (především policistů), aby se divák moc nenudil. Zklamán tak rozhodně neodcházím. Každopádně si dám teď od skřítků na nějakou dobu oddych. 50% ()

ancientone

Post-slasherové besnenie, ktorého priamočiarosť do diváka pumpuje intenzívny mix plagátovej estetiky západného pobrežia s jeho sociálnymi a subkulúrnymi štruktúrami a temnej medieval-legendy. Extrémne groteskné, morbídne aj zábavné, s vyvinutým citim pre komponovanie silne zapamätateľných obrazov. ()

Caelos

Poměrně vtipný film, samotný Rumpelstiltskin měl fajn masku, občas prohodil něco vtipného, brzdu představovali spíš ostatní herci. Dále je tam efektní honička s kamiónem jež řídí Rumpelstiltskin a nazývá ho burácející kočár. Nebo když mrtvole vezme doutník, potáhne si a pronese: "To jsem potřeboval, nějaký nový zlozvyk." Taky se tam dost vraždí, sem tam něco utrhne, sní oko, prostě jsem se bavil. ()

corpsy

Medzi horormi ide rozhodne o cimprcampr. Gore ujde a titulná postava, je zrejme aj napriek svojej odpudivosti tým najsympatickejším charakterom v celom filme. Ináč nuda. ()

FromHell

Mark Jones prišiel dva roky po Leprechaunovi s ďalším malým zmetkom čo robí bordel...Mňa osobne táto zmes pankáča a zakrpateného trola bavila podstatne viac... ()

DJ Rocco iNc

Celkom zábavny film.Mne osobne sa páči to,aký vie byť rumpl vynaliezavý a ako sa vedel prispôsobiť dobe,v ktorej opäť ožil.Najlepšia scéna bola,keď stredoveký rumpl nasadol na motorku,nahodil super kvádro,nadadil okuliare a vydal sa na lov.Pripadalo mi to ako keby to bolo okopírované z terminátora 2.Už len tá hudba z terminátora tam chýbala keď arny nasadol na harleya http://www.youtube.com/watch?v=Djj7jW6ny2M. ()

helraiser

Béčko jako řemen, naprosto šílená šílenost. Skřet se žene za miminem a cestou dělá pěknou paseku.Hodně velká legrace, skvěle vypadající skřet a k tomu plno jeho hlášek a až legračně vypadající gore takže super podivaná. Takže kdo si dokáže užívat béčka a nečeká kdovijaký chytrý děj a oscarové herecké výkony tak bude jistě spokojen a bude se skvěle bavit. A o to přesně tady jde, o zábavu a ta je téměř stoprocentní. Já se bavil královsky. ()

matoon97 odpad!

Horor s tak úbohým názvom mi už hneď na začiatku pošepol že film bude hlúposť. Mark Jones nieje bohvieaký režisér, aj keď som sa prekvapil že dokáže urobiť takú kravinu. Ako ste tu už čítali, nedá sa to pozerať. Ale nejako som to prežil :) (asi vďaka jedinej dobrej postave Kim Johnston Ulrich) 0% ()