Monstra to v dnešní době nemají lehké. Jejich poklidný domov v Transylvánii je v obležení nepřátelských venkovanů, nikdo je nechápe, a tak je na čase opustit Evropu a zamířit do Země neomezených možností za Velkou louží. Děda Herman, Lily, Eddie a rozkošný ohnivý drak Else si sbalí saky paky a zamíří do Ameriky. Nicméně hned na místě zjišťují, že s příbuznými není vše tak úplně v pořádku. Strýc Norman tajemně mizí a teta Elsa upadá do strnulého stavu. Sestřenka Marilyn (smutná a značně ošklivá) je na všechno sama a jako by to nestačilo, dotěrní sousedé napadnou skupinu turistů a objeví se policie! Jenže příšerná rodinka by chtěla zůstat... (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Munsterovi 90. let jsou výborní. Mají nápad i vtip. Poprvé je vyprávěn jejich příběh příchodu do Ameriky, zesílená je pocta klasickým monstr filmům, zejména Bride of Frankenstein. Nová generace má skvělé kostýmy, svým postavám rozumí (zejména skvostná je Veronica Hamel) a navíc přidává cosi bizarního ve stylu soudobých projektů Tima Burtona. Mnohem lepší, než slabý kousek The Munsters' Revenge, navíc se tu našlo i místečko pro láskyplná camea původního obsazení (Yvonne De Carlo, Edward Herrmann, Al Lewis, Butch Patrick a Pat Priest). ()

liquido26

Prequel po třiceti letech o tom, jak se Munsterovi dostali do Ameriky a do Mockingbird Lane 1313. Herci byli vybráni a namaskováni poměrně dobře a věrně svým originálům. Celkově se tento film snažil chovat k předloze vkusně a s úctou, o čemž svědčí i cameo čtyř žijících Munsterových z původního seriálu (rodinka v restauraci). Příběhově už to tak slavné není a nějak brutáně zábavné taky ne. Spíš milá připomínka mojí oblíbené seriálové rodinky. Objektivně bych dal 3, ale dám čtyři. ()